Co to je ztopořený penis neboli erekce

Zrovna nedávno jsme dělali audit našeho obsahu v magazínu dokonalaerekce.cz a zjistili jsme, že nemáme článek, popisující, co je erekce neboli ztopoření penisu. Muži už od útlého zažívají ztopořený penis. Postupem času k erekci se připojil i ejakulát.

Níže v článku si popíšeme, co to je erekce, co to způsobuje, jaké jsou druhy erekce a mnoho dalšího. Proč by vás to mělo zajímat? Každý by měl vědět o svém těle, co nejvíce. Věřte, i když jste zažili ztopoření penisu milionkrát, nevíte o tomto procesu vše.

Co je to erekce? – Ztopořený penis

Kdo by neznal erekci. Ztopořený penis je ve stavu, kdy dochází ke zvětšení objemu penisu a dochází k jeho vzpřímení. Někdo má erekci rovnou, někdo naopak zahnutou více do strany, apod.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

K čemu je dobré, když se mužům penis postaví? Samozřejmě, jak již víme, hlavním účelem je reprodukce. Ano, i ženy zažívají erekci ženského klitorisu, ten však neslouží k reprodukci.

Erekce je tedy pevný vzpřímený stav penisu, která primárně slouží k tomu, abychom se mohli rozmnožovat, jak dochází k erekci si popíšeme níže.

Jak dochází ke ztopoření penisu?

Mechanismus ztopoření penisu, je u všech mužů stejný a dochází k němu nejčastěji, když jsme vzrušeni. Pokud bychom penis prozkoumali zevnitř (viz obrázek), viděli bychom dvě kavernózní tělesa (corpora cavernosa) neboli laicky topořivá tělíska, která vedou až k žaludu.

Tyto „topořivá tělíska“, silně reagují na sexuální podněty, představy i dotyky na erotogenní zóny… Při těchto stimulech dochází ke vzrušení, což vede ke ztopoření penisu. Zmíněná topořivá tělíska neboli spíše kavernózní tělesa, dostanou signál, zvýšit průtok krve a tím dojde k zaplnění a následné erekci.

Jakmile dojde ke ztopoření penisu, stáhnou se žilky, které v normálním stavu odvádějí krev z penisu, což vede k lepší udržitelnosti většího množství krve v penisu a k delší erekci. Kavernózní tělesa jsou rozmístěna tak, že když dojde k jejich naplnění, prodlouží se a dojde ke vzpřímení. Při ztopoření dojde také k rozšíření močové trubice, pro lepší vyloučení spermatu při orgasmu.Stavba penisu

Jak si mohu vyvolat erekci sám?

Každý muž, má svůj fígl, jak dosáhnout ztopoření penisu. Samozřejmě, článek mohou číst i méně zkušenější muži, kteří by chtěli poradit, jak dosáhnout erekce. Níže se podívejte na pár tipů, které se osvědčily mnoha mužům:

 1. Myslete na někoho, kdo se vám líbí. Může to být kdokoliv, sousedka, zpěvačka, herečka, spolužačka, jde pouze o představy. Zkuste zavřít oči a vizualizovat si vybranou postavu….
 2. Prohlédněte si nějaké stránky či časopisy pro dospělé, kde je spousta obrázků nahých žen a nejen to…
 3. Vzrušujte se sami doteky a masturbací. Sahejte si na vaše erotogenní a pohlavní místa
 4. Vynikající dávku vzrušení vám mohou dodat erotické povídky nebo pořady
 5. Pokud máte partnerku, nechte činnost vzrušení na ní, následně ji to můžete oplatit. Perfektní vzrušující hrátky, jsou skvělým prostředkem v předehře, která je nezbytná, pro kvalitní sex a orgasmus
 6. Pro mladistvé nepřístupné, ale bohužel i oni se k takovému obsahu dnes dostanou snadno a zadarmo. Ano, jde o porno stránky, která jsou plná videí, všeho druhu. Jedná se o nejčastější metodu vzrušení, především při masturbaci

Kdy nejčastěji dochází ke ztopoření penisu?

Přesná doporučující čísla, kolikrát máte dosáhnout ztopoření penisu nejsou. U každého je to individuální. Přesto se tvrdí, že muži dosahují erekce jedenáctkrát za den a v noci mají klidně i pět spontánních erekcí.

Všechno se to však odvíjí od toho, kolikrát jste vzrušeni. Pokud budete pokukovat po dámách v sauně nebo na bazéně, zřejmě číslo bude mnohem vyšší… Nebo se zrovna budete oddávat s partnerkou milostnému víkendu, který může být nabitý neustálým vzrušením.

Jaké jsou druhy ztopoření penisu:

 • Ranní erekce – Muži to jistě znají. Vstávají ráno do práce, ale penis je napumpovaný k prasknutí. Ano, velmi známá je ranní erekce, která postihuje téměř všechny muže.
 • Noční erekce – Tvrdí se, že během noci dochází ke spontánním neboli noční erekci. Někdo dosáhne i vyvrcholení neboli mokrého snu (poluce). Tento jev se nejčastěji stává nezkušeným klukům, skoro mužům.
 • Masturbace – Zcela přirozená a oddává se ji každý muž i ženy. Ano, jde o masturbaci. Pořádně ztopořený penis, je zásadní pro kvalitní a uspokojující masturbaci. Ano, jde dosáhnout orgasmu i bez ztopoření, ale není to ono….
 • Sex – Na závěr, kdy muži dosahují erekce je samozřejmě sex, který slouží k reprodukci a uspokojení. Opět by to bez ní byla nuda až skoro nemožné….

Vzrušení, je nepostradatelné pro pořádnou a dokonalou erekci

Tipy, jak se zbavit nechtěné erekce

Kdo by to neznal, procházíme se a najednou naproti nám kráčí, nádherná žena v sexy oblečení s pořádným výstřihem. Jak by někteří řekli „začne nám hučet v klacku“. Nechtěná erekce může přijít skutečně kdykoliv, i v těch nejméně vhodných chvílích.

Co s tím? Ztopořený penis na schůzce nebo v plavkách, není nic příjemného, i když se to na první pohled nezdá. Níže jsme vypsali nejčastější tipy, jak se zbavit nechtěné erekce.

 • Posuňte si penis v kalhotách na stranu, aby vás netlačily a nedráždily
 • Pokud je to možné, posaďte se a ztopoření penisu překryjte rukama nebo oděvem
 • Pokud dojde ke ztopoření penisu na pláži, je dobré si lehnout na záda a pokrčit nohy. Takto můžete snadno zamaskovat erekci. Rozhodně si nelehejte na břicho!
 • Myslete na něco nevzrušujícího, například na práci, úkoly nebo stařičkou sousedku
 • Pokuste se něčím rozptýlit, jako je čtení knihy, zpravodaje nebo sledování TV či jiného video obsahu, kromě toho pro dospělé

Poruchy erekce neboli odborněji erektilní dysfunkce

Dosáhnout kvalitní a dlouhé erekce, nemusí být vždy jisté. S pohlavním ustrojím, se může spojovat mnoho tzv. nemocí. Jednou z nejčastější nemoci, postihující muže, jsou poruchy erekce neboli erektilní dysfunkce, která už je závažnější.

Občasné poruchy erekce se mohou vyskytnou, jak u starších mužů tak i u těch mladších a zdravých. Jde o dočasný problém s erekcí, který však časem ustoupí. Pokud si chcete pomoci, doporučujeme vyzkoušet osvědčené přípravky na erekci bez předpisu.

Kdežto erektilní dysfunkce je už dlouhodobější problém s erekcí, který je zapotřebí řešit nejlépe s lékařem. Mnohdy za častými poruchami erekce stojí vážnější nemoci, které je zapotřebí včas řešit. Na tohle téma najdete v našem magazínu spoustu rad a informací.

Rozšíření topořivých tělísek - Zlepšení erekce

7 zajímavostí o erekci

K erekci se váže spoustu zajímavostí, o kterých jste možná nikdy neslyšeli. Abychom věděli více o svém ustrojí a tělu, vypsali jsme vám níže zajímavosti o erekci, které nás zaujaly nebo jste se nás na ně sami ptali.

 1. Může dojít ke zlomenině penisu – Skutečně může dojít ke zlomenině penisu, avšak nejde o klasickou zlomeni kosti, kterou běžně známe. Více o zlomenině penisu se dozvíte v našem článku.
 2. Průměr velikosti erekce v ČR – Víte, že průměrná velikost penisu ve ztopořeném stavu je 15-16 cm? Ano, skutečně tomu tak je. Celosvětově se řadíme mezi ty obdařenější.
 3. K erekci dochází už před narozením – Mnozí si myslí, že k erekci dochází pouze, když jsme připraveni na sex, ale opak je pravdou. Jedná se o orgán, jako každý a je funkční v každém věku. Dle studií dochází k erekci u chlapečků už v děloze. Odborně se tomu říká tzv. fetální penilní erekce (erekce u plodu). Dokonce se objevuje až 3x za hodinu.
 4. Noční erekce je běžná – Je prokázáno, že muži dosahují erekce 3x až 5x za noc a to spontánně. Během této doby máme totiž zažíváme sny a ty erekci většinou vyvolávají.
 5. Orgasmus můžete zažít i bez erekce – Skutečně lze dosáhnout orgasmu i bez erekce. Přesně tento pocit by vám mohli popsat právě muži s erektilní dysfunkcí, kteří skoro nic jiného už neznají. Pokud však varlata stále produkují spermie a dochází stále k přenosu nervových signálů, orgasmus a ejakulaci je stále možná. Bohužel prožitek z takového orgasmu, ne nic intenzivního.
 6. Stres dokáže zabít ztopořený penisStres je zaručený zabiják erekce. Své o tom mohou říct i mladí nezkušení muži. Jakmile se dostanete do stresu, je velmi obtížné dosáhnout erekce a udržet ji, i když jste plně zdraví.
 7. Poruchy erekce nepostihují pouze starší muže – I mladí muži mohou zažit problémy s erekcí. Mnohdy jde pouze o dočasný jev nebo vážnější nemoc. Pokud poruchy erekce přetrvávají, doporučujeme navštívit lékaře.

Ztopořený penis, erekce aneb vaše časté dotazy

Na závěr si probereme vaše nejčastější dotazy. Pro bližší informace, doporučujeme si pročíst náš magazín, kde pravidelně přispíváme a aktualizujeme informace.

Našim podrobným obsahem, se snažíme pomáhat mužům, s tak choulostivým problémem, jako jsou například poruchy erekce. Pokud jste nenašli odpověď na váš dotaz, budeme rádi, když se nám vyjádříte pod článek, formou komentáře nebo nám napíšete.

Jde erekci nějak zabránit?

Zbavit se nechtěné erekce nemusí jít vždy snadno. Prioritou je myslet nebo pohlížet na nevzrušující věci a postavy. Můžete si také uvolnit kalhoty nebo pohlavní ústrojí posunout na bok, aby docházelo k menšímu dráždění. Více možností, jak se zbavit nechtěného vzrušení, si můžete přečíst výše.

Mám ztopořený penis, ale nemám partnerku. Jak se mohu uspokojit?

Jistě jste o tom minimálně slyšeli. Ano, jde o masturbaci. Nejde o nic neobvyklého nebo sprostého. Je to možnost sebe-uspokojení, což má i zdravotní výhody. Masturbaci můžete provádět klasicky ručně, nebo za pomocí speciálních pomůcek pro muže, jako je například umělá vagína.

Jak zvýšit výkon při sexu?

Trénink, trénink a zase trénink. Samozřejmě praxí a častou souloží, mohou muži postupně budovat sexuální výkonnost.

Dnes se samozřejmě nabízí i jiné alternativy, jako je speciální umělá vagína STU, realistické panny či přípravky na erekci a výkonnost, jako je Proerecta, Amarex, Vimax, Erexan, Erex24 či Clavin.

 Přípravky neboli prášky na erekci nejsou pouze pro ty, co mají potíže, ale výše zmíněné produkty, jsou právě spíše pro zlepšení sexuální výkonnosti.

Kdy začínají problémy s erekci?

Na tuhle otázku není možné jednoznačně odpovědět, protože každý žijeme jinak. Problémy s erekcí však nejčastěji přichází po 40 letech života. Poruchy erekce, ale nepostihují pouze starší muže, ale i ty mladší. Je zapotřebí sledovat, zda jde pouze o dočasný problém nebo dlouhotrvající

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta