Zlomenina penisu je extrémně bolestivá a často vyžaduje chirurgický zákrok

Velká většina mužů, ale možná ještě více žen, má pocit, že něco jako zlomenina penisu je naprostý nesmysl, který se nemůže stát. Avšak pozor, přestože je zlomený penis opravdu pouze ojedinělá diagnóza, může k ní dojít raz dva. Při velmi vášnivém sexu totiž dochází k mnohým nehodám, které ale končí více či méně dobře.

Statistiky mluví jasně, nejvíce během sexu dochází k různým malým pohmožděninám či natáhnutím svalů, ale pozor, statistiky uvádějí i zlomeniny, včetně zlomenin penisu.

Zlomenina penisu, odborné též fraktura penisu, je velmi bolestivé poranění, které vyžaduje rychlou lékařskou péči. Mezi další poranění penisu při sexuálních hrátkách patří například pohmoždění varlat, která jsou sama o sobě velmi citlivá, ale také třeba natržení šourku. U žen jsou na prvním místě také různé malé trhlinky. Většinou během sexu nedochází k vážným poraněním, ale věřte, že některé z nich mohou mít i trvalé následky, právě třeba zmíněná fraktura penisu.

Falešná zlomenina penisu, ale lékařský pojem

Zlomenina penisu, lékařsky také označovaná jako fraktura penisu, je skutečný lékařský pojem, přestože z hlediska anatomie je to nesmysl, protože uvnitř penisu skutečně žádnou kost nenajdeme. O ztopoření penisu se starají topořivá tělíska, která jsou uvnitř penisu tři. Pokud dojde ke zlomení penisu, myslí se tím právě natržení topořivého tělíska, což je vlastně sval, který je během erekce naplněn krví, čímž dochází ke změnám objemu penisu.

Pokud dojde ke zlomení penisu, zaledujte ránu a navštivte odborníka. Lékař odborně posoudí, k jak velkému došlo poranění a podle toho zvolí i léčbu. Možná jste netušili, že až 40 % špatně léčených zlomenin penisu může mít trvalé následky.

Ke zlomenině penisu dochází, pokud je penis ohnutý více, než je přirozené, zvláště pak v případě, kdy k takovému ohnutí dojde rychle. Následně dojde k natržení topořivého tělíska, což se projevuje velkou bolestí, rána oteče a vytvoří se velká modřina – hematom, který je ve většině případů potřeba chirurgicky odstranit, jelikož se tím zvyšuje šance na rychlou a bezproblémovou léčbu. Rozhodně se nikdy nepokoušejte zlomený penis léčit svépomocí.

Nejčastější a často až bizarní příčiny zlomeniny penisu

Možná si ani neumíte představit, jak může vlastně ke zlomenině penisu dojít. Přestože se nejedná o pravidelné poranění, se kterým by se lékaři setkávali každý den, zároveň nejde ale o něco zcela výjimečného. Paradoxně za zlomený penis často může právě partnerka muže – příčiny zlomeného penisu jsou většinou stejné. Jedná se o neopatrnost, vášeň bez rozmyslu a případně nehodu, ke kterým bohužel u sexu čas od času dochází.

Každé poranění penisu může potenciálně způsobit poruchy erekce. Penis je velmi citlivý orgán a erekce jako taková velmi složitým procesem. Proto se vyplatí řešit poruchy erekce vždy včas, můžete tím předejít nevratnému poškození.

Jedním ze způsobů, jak dochází ke zlomení penisu, je neopatrné nasednutí na mužův penis. Partnerka se snaží nasednout na penis, ale je až příliš neopatrná, dosedne rychle a velkou vahou, čímž ale riskuje i poranění vagíny. Každopádně pokud nedojde k průniku, penis se ohne natolik, že dojde k natržení topořivého tělíska. Podobně to může být také při masturbaci, kdy partnerka, ale občas také muž, přežene úhel vytočení a náhle opět může dojít ke fraktuře penisu.

Nejčastější a často až bizarní příčiny zlomeniny penisu

Chirurgickému zákroku se často nevyhnete při zlomenině penisu

Přestože obecně příliš nedoporučujeme chirurgické zásahy na penisu, například jsme proti chirurgickému zvětšení penisu, protože stejně nemá takový účinek jako některé jiné prostředky, především cviky na penis nebo doplňky stravy na podporu erekce, v případě zlomeného penisu jiné cesty není. O správné léčbě samozřejmě rozhodne lékař, ale jestliže je natržení topořivého tělíska příliš velké a vytvoří se velký hematom, je potřeba ho chirurgicky odstranit, čímž se do budoucna předejde možným komplikacím až trvalým následkům.

Statistiky mluví jasně, pokud se vyhýbáte lékařskému ošetření, je šance až 40 %, že budete mít trvalé následky, především určitou míru deviace penisu. Pokud chirurgickou léčbu podstoupíte, riziko trvalých následků je minimální. Samozřejmostí je, že bude následovat sexuální abstinence po celou dobu léčení, to může trvat až několik týdnů.

Odstranění hematomu chirurgickým zásahem je rychlé a pro lékaře se jedná v podstatě o rutinní záležitost. Díky jeho odstranění dochází k rychlejšímu a lepšímu hojení, neobjevují se takové komplikace jako v případě, kdy zlomeninu penisu řešíte jen léky na vstřebání otoku, protizánětlivými léky, obklady a podobně.

Často se totiž stane, že právě na místě hematomu, není-li chirurgicky odstraněn, vznikne takzvaná deviace penisu – nadměrné zakřivení, které může působit bolest při erekci, v některých případech ji dokonce zcela bránit.

Doporučení na závěr: nestyďte se před lékařem za zlomený penis

Fraktura penisu u nás není příliš známá a možná jste se s ní ani vy nesetkali. Ovšem pozor, nejedná se o žádný výmysl a skutečně k takovému poranění může dojít. V tom případě na nic nečekejte a vždy vyhledejte lékaře, i kdyby se jednalo jen o malé pohmoždění. Rozhodně neodmítejte chirurgické ošetření v podobě odstranění hematomu, pokud to bude potřeba, tím snížíte rizika trvalých následků na minimum.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce