Co je poluce aneb noční výron semene

Dospívání je složité období, které provází mnoho změn a událostí. Jednou z nich je i poluce u pubertálních dětí, známá také pod pojmem mokré nebo vlhké sny. Ta může přijít v podstatě kdykoliv a často ji nejde zabránit.

Poluce u mužů je jeden ze signálů pohlavního dospívání. Nejde o žádnou špatnou věc, jen je důležité pochopit její význam. Vysvětlíme vám, co je to poluce a zároveň poradíme, jak zmírnit její vliv na vaši fyzickou a psychickou pohodu.

Co to je poluce?

Poluce je jednoduše řečeno samovolný a nekontrolovatelný výron semene. Nejčastěji k němu dochází v noci, když člověk spí. Výjimečně se poluce může dostavit i během dne, ale to se stává velmi vzácně.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Noční výron semene je typický pro dospívající chlapce. První poluce se nejčastěji objeví kolem 11. roku. Nicméně, může to být i později, ale také dřív. Jde o velmi individuální záležitost, která by se měla s přibývajícími roky ustálit.

Poluci může způsobit puberta, ale také onemocnění

Samovolný noční výron semene je nepředvídatelný. Jednou může přijít několikrát do měsíce, jindy třeba vůbec. Navíc k tomu, aby došlo k samovolnému nočnímu výronu semene, není zapotřebí žádných erotických snů a sexuální stimulace jako je například masturbace. Příčin, proč noční výron semene aneb poluce vzniká, je několik. Které jsou ty nejhlavnější?

1. Příchod puberty a s tím spojené pohlavní dospívání

Poluce u dětí souvisí s růstem a vývojem těla chlapce. V pubertě se začíná aktivovat pohlavní ústrojí, a to včetně semenných žláz. Tělo se snaží s touto novou situací nějak vypořádat. Proto může nadměrná produkce ejakulátu způsobit samovolný noční výron semene.

2. Neuspokojující milostný život

Absence sexu nebo nulová masturbace je také jednou z příčin noční poluce u mužů. U většiny mužů jde hlavně o neuspokojení sexuálních fantazií, za které se buď stydí, nebo je jejich partnerka neakceptuje. Proto je důležité o sexuálních touhách mluvit a řešit sexuální problémy společně.

3. Rozbouřené hormony

Hladina hormonů ve vašem organismu ovlivňuje jak fyzický, tak psychický stav vašeho těla. Pokud dojde k jejich vychýlení věřte, že to poznáte. Na sexuální život má velký vliv testosteron. Jeho vyšší hodnoty mohou mít vliv na to, že vaše touha po sexu je větší, a to může způsobit častější poluci.

4. Některé nemoci

Poluce, která je probíhá v noci, ale někdy i přes den, je u starších mužů často projevem onemocnění. Pokud už máte pubertu dávno za sebou a pravidelně se u vás dostavuje samovolný noční výron semene provázený bolestmi, nebo častá denní poluce, měli byste se mít na pozoru. Taková poluce je totiž spojována například s pohlavními nemocemi, onemocněním močové soustavy, nebo imunitními problémy.

Jaký je rozdíl mezi polucí a ejakulací?

Jaký je rozdíl mezi polucí a ejakulací?

I přesto, že je poluce v podstatě ejakulace, tak se od té klasické výrazně liší. Hlavním rozdílem je to, co je její příčinou. Poluce je něco, co muž nemůže nijak ovlivnit. Je to biologický jev, který nemusí být výsledkem erotických fantazií.

Zatímco ejakulace je výsledkem cílené erotické stimulace. A to jak psychické, způsobené například sledováním erotických filmů a lechtivými představami, tak také fyzického sebeuspokojování.

TIP: Trápí vás předčasná ejakulace při milování? Odhalíme vám 7 tipů na oddálení ejakulace, díky kterým si užijete dlouhý a vášnivý sex.

Zbavit se poluce nejde, jde ale zapracovat na lepší psychické a fyzické pohodě

V první řadě je nutné si uvědomit, že poluce je normální jev a není třeba se jí děsit. U dospívajícího muže se běžně dostavuje i několikrát za měsíc. Proto není nutné ji nějak řešit nebo léčit.

Některým chlapcům způsobuje noční poluce psychické problémy. Rozhodně však nejde o nic, za co by se měl muž stydět. Pokud je vám poluce nepříjemná a rádi byste zmírnili její dopady, zkuste zapracovat na vašem životním stylu.

  • Upravte váš jídelníček. Zařaďte do něho více zeleniny a ovoce. Naopak se vyhněte příliš pálivým a kořeněným jídlům.
  • Využijte sílu přírody a zkuste si připravit čaj z bylinek pro uvolnění těla a lepší spánek.
  • Před usnutím se nedívejte na erotická videa a nečtěte erotické romány.
  • Omezte konzumaci a pití potravin nebo nápojů obsahující stimulanty, jako je kofein.
  • Vybijte si nadbytek energie pohybem. Začněte pravidelně sportovat, nebo chodit na dlouhé procházky do přírody.
  • Dopřejte si více relaxu. Zmírněte každodenní stres a před spánkem zkuste meditaci nebo jógu.
  • Pokuste se spát v takových polohách, které zbytečně nedráždí váš penis. Vhodná je poloha na boku nebo zádech.
  • Zaměřte se na váš zdravý sexuální život. Nebojte se o svých touhách mluvit s partnerkou.

Co je poluce aneb nejčastější dotazy

Co je poluce aneb nejčastější dotazy

1. Může být poluce bolestivá?

Normální poluce u mužů by neměla být bolestivá. Pokud muž trpí pravidelnou bolestivou polucí, měl by ihned kontaktovat svého lékaře. Je to z toho důvodu, že se velmi pravděpodobně jedná o jeden z projevů onemocnění.

Bolestivá poluce u mužů nastává při zánětu prostaty, infekci močového měchýře, nebo trubice a také při kapavce. Proto bolestivou poluci neberte na lehkou váhu.

2. Mají všichni muži poluci?

Stejně jako četnost poluce, je i její výskyt velmi individuální záležitostí. Podle statistik více než 80 % mužů alespoň jednou za život samovolný noční výron semene zažije.

Nicméně není to pravidlem a někteří dospívající muži poluci nezažili vůbec. Proto se neporovnávejte s ostatními muži a zkuste vnímat vaše tělo. Každý člověk je jedinečný a vývoj pohlavního ústrojí probíhá u každého jinak.

3. Existuje lék na poluci?

Klasický lék ve formě tobolek určený přímo na poluci, který by vám předepsal váš lékař zatím neexistuje. Je to z toho důvodu, že se jedná o přirozený jev a nejde o žádné onemocnění.

Dříve však byla poluce brána jako nemoc a muži trpící častou polucí museli podstupovat obřízku, případně kastraci. Bohužel, ještě v dnešní době se někteří léčitelé snaží poluci vyléčit. Nutno dodat, že alternativní léčebné postupy poluce nebyly odborníky nikdy schváleny. 

Poluce u žen: realita, nebo mýtus?

Poluce u mužů je často srovnávána s první menstruací u ženy. Je to jeden ze signálů, kterým se projevuje puberta a vývoj pohlavního ústrojí u chlapců. Poluce je typická pro muže, výjimečně se ale může objevit i poluce u žen.

Věděli jste, že některé ženy můžou také zažít orgasmus během spánku? Poluce u žen nemá stejný průběh jako u mužů, a proto se označuje jako nepravá poluce.

TIP: Nedaří se vaší partnerce dosáhnout orgasmu? Možná ji chybí ta správná předehra. Osvojte si prstění. Základní techniku masturbace, která dokonale vzruší každou ženu. Odtajníme vám pravidla a tipy, jak správně prstit ženu.

Noční poluce je přirozená a časem vymizí

Samovolný noční výron semene, který se objeví u dětí v dospívajícím věku není nic neobvyklého. Jde o obvyklý jev, který je součástí vývoje muže. Intenzitu poluce jde do jisté míry korigovat, ale nejde jí zabránit úplně. Ale to často není ani nutné.

Poluce u pubertálních dětí je běžná a není to nic, čím by se měl muž trápit. Na lékaře je vhodné se obrátit pouze v případech, kdy je poluce bolestivá, příliš častá, nebo trvá do pozdního věku.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta