Ranní erekce u mužů: proč se objevuje a co dělat, když ji nemáte?

Ranní erekce je pro muže zcela běžná a přirozená záležitost. Objevuje se prakticky od začátku puberty a ustává až ve stáří. Mohlo by se zdát, že ranní erekce u mužů je nezajímavá, ale opak je pravdou. Prozrazuje totiž mnoho například mimo jiné o zdravotní stránce. A právě proto se na ranní erekci v našem článku zaměříme detailněji. Podíváme se, proč je ranní erekce dobrá, a jak ji například využít pro kvalitní sex.

Kromě ranní erekce existuje u mužů také noční erekce. Podívejte se, v čem se liší a proč ji muži vlastně mají?

Zajímavostí ale je, že dodnes není přesně jasné, jak a proč k ranní erekci dochází. Přesto se s ní budí skoro každý muž, pokud netrpí problémy s erekcí. Přestože se s erekcí muži budí, není to tak, že by ranní erekce nastupovala před probuzením.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Ke ztopoření penisu totiž dochází už v noci, a to několikrát za noc. Ranní erekce se objevují během REM fáze spánku, tedy v čase, kdy prožíváme živé sny a také si je pamatujeme.

Ranní erekce z pohledu biologie

Zdá se, že erekce po ránu je spojena s našimi hormony. Vyšší hladina testosteronu by mohla mít ranní erekci na svědomí, shoduje se část odborníků. Existuje ale i hypotéza, že za ranní erekci může oxid dusnatý, který v těle primárně rozšiřuje cévy.

Zdá se vám, že erekce není jako kdysi? Pak vám nesmí uniknout nejlepší produkt PROERECTA

Právě v REM fázi se totiž oxid dusnatý uvolňuje do organismu a může souviset s ranní erekcí. Ranní erekce u mužů může být i produktem obou těchto příčin, stejně jako může být způsobena úplně jinými procesy.

Ranní erekce u mužů: k čemu slouží?

Některé studie uvádějí, že ranní erekce u mužů by mohla sloužit ve prospěch běžné erekce při sexu. Měla by tak v podstatě napomáhat k lepší a kvalitnější erekci. Přitom erekce po ránu ani nesouvisí s erotickými sny nebo třeba se sexuálním vzrušením. Zdá se, že k ní dochází zkrátka proto, aby bylo zajištěno udržení zdravých sexuálních funkcí a procesu ztopoření penisu. Dochází tak k erekci a zapojení topořivých tělísek uvnitř penisu.

Podpořte regeneraci svalů a paměťových funkcí během spánku pomocí Ginkgo biloby. Jako bonus má také příznivý vliv na kvalitu vaší erekce.

Odborníci se tak shodují, že se jedná o jakési „cvičení“. Přestože se to na první pohled může zdát až zvláštní. Celkově to ale zapadá do konceptu spánku, jak ho známe. Spánek je pro tělo restart, regenerace. Dochází k psychickému odpočinku, fyzické regeneraci, obnově paměťových funkcí a podobně. A penis se udržuje v kondici.

Potvrzuje to i fakt, že během REM fáze spánku, kdy k ranní erekci dochází, přehrává si tělo pohybové vzorce, které potřebuje zvládnout bez jakékoli přípravy a podobně. Erekce je kvůli zachování druhu nepochybně jedním z nich.

Proerecta Long

Proerecta Long

Další produkt z řad od Proerecty, který rozhodně stojí za vyzkoušení! Oproti svému předchůdci, nabízí dlouhodobé účinky za předpokladu, dlouhodobějšího užívání. Výsledky se dostavují cca do 1 týdne,

Proerecta na podporu erekce

Proerecta

Dlouhodobý vítěz mezi přírodními produkty na podporu erekce a výkonnosti. S tímto produktem rozhodně neuděláte chybu.

Účinky se dostavují 30-45 minut po užití kapsle. Vyrobeno v ČR za přísných podmínek.

Amarex Men Complex

Amarex Men Complex

Elegantní novinka, která nás v redakci usadila do židle. Amarex je další produkt na erekci, který můžeme doporučit na základě našich testů.

Po užití modré kapsle, se dostaví účinnost do 30-60 minut.

Nemám ranní erekci, je to problém?

Jestliže nemáte ranní erekci, a to především dlouhodobě, měli byste zpozornět. Ranní erekce je totiž mimo jiné i projevem dobrého zdraví. Především záleží, zda máte pravidelné problémy s erekcí, nebo jen přechodné.

Krátkodobé problémy s udržením erekce nejsou ničím neobvyklým a mohou být způsobeny například psychickým či fyzickým vypětím. Podle lékařů krátkodobé problémy s erekcí zažije téměř každý muž.

Jednorázová porucha erekce může nastat kdykoli, ale často má příčinu – a to právě psychické vypětí, stres, nadměrnou fyzickou únavu a podobně. Lékaři tvrdí, že o poruchy erekce jde v případě, že se problémy projevují déle než 2 měsíce, a to opakovaně, prakticky nepřetržitě během každého ztopoření penisu. Potom je určitě zapotřebí navštívit odborníka. Pokud dlouho nemáte ranní erekci, pak ano, je to problém a měli byste ho řešit.

Pomoci dosáhnout kvalitnější a déletrvající erekce vám mohou tablety na podporu silné a kvalitní erekce Proerecta.

Povzbuzení pro ranní erekci

Jak opět podpořit ranní erekci? A co ranní erekce ve stáří?

Pokud ranní erekci nemáte, ale dříve jste ji normálně měli, můžete vyzkoušet osvědčené rady a tipy, jak ranní erekce opět dosáhnout. Pokud ale problém trvá už dlouho, rozhodně byste měli navštívit lékaře. Odborníci se shodují, že velmi prospěšná je na podporu erekce změna jídelníčku a snížení tělesné hmotnosti – s tím je často spojen i pokles hladiny cholesterolu, který má na erekci negativní vliv.

Podívejte se na jedinečný seznam 9+1 tipů, jak dosáhnout lepší erekce s minimální námahou. Budete překvapeni, co všechno může zkvalitnit vaši erekci, a tím i sexuální zážitek. Stačí jen změna stravování.

Ranní erekce ve stáří například často chybí. To je obecně způsobeno spíše poklesem sexuálních pudů u starších mužů. Pokud ale chcete podpořit svou erekci, doporučujeme některé účinné doplňky stravy. Přírodní doplňky stravy na podporu erekce, jako je například Proerecta, Amarex, Proerecta SHOT, Erexan nebo Vimax, vám pomohou už během 2 měsíců pravidelného užívání. Produkty na podporu erekce pravidelně testujeme a víme, jak účinné opravdu jsou. Můžete také vyzkoušet námi oblíbené vitamíny pouze pro muže.

Pokud vám ani změna životosprávy nepomůže, stejně tak doplňky stravy nezabírají, nezbývá než navštívit lékaře. Často se vůbec nemusí jednat o vážný zdravotní problém, proto je dobré tuto variantu rovnou vyvrátit díky odbornému vyšetření.

Návštěva lékaře je v tomto případě poměrně rychlá a rozhodně se nemusíte bát, nebo dokonce stydět. Doporučujeme navštívit urologickou kliniku co nejdříve, jedině tak můžete případný problém řešit včas.

Sestavili jsme pro vás žebříček urologických klinik, podívejte se, kde vás nejlépe vyšetří. Tady najdete ty skutečné odborníky v oboru.

Ranní erekci můžete i využít ve svůj prospěch

Erekce po ránu u mužů je nepochybně skvělým startem k dalším sexuálním hrátkám. Možná jste netušili, nebo jste si všimli, že ranní erekce je silnější než běžná erekce během kde. Ranní erekce je silnější, déletrvající a opravdu pevná. Navíc pokud dojde k erotickému vzrušení, můžete ji výrazně časově protáhnout a užít si skvělý sex. Velkou výhodou navíc je, že ranní sex vám zpříjemní další část dne, navíc se skvěle ráno protáhnete.

A možná jste ani netušili, že pokud se snažíte o rodinu, budete mít ráno o něco málo vyšší šanci na početí. Tak toho využijte.

A pokud zrovna nemáte partnerku poblíž, zkuste ranní masturbaci. Užijete si ji více než během dne nebo večer, kdy jste často unaveni. Ranní erekce u mužů není něco, čeho byste si neměli všímat nebo to ignorovat. Zkuste ranní erekci využít, ať už k ohromení partnerky opravdu skvělým sexem, nebo k masturbaci. Navíc orgasmus snižuje hladinu stresových hormonů, díky tomu bude váš den klidnější.

TIP: Abyste dosáhli maximální erekce a opravdu ohromili partnerku tak silně ztopořeným penisem, který v životě nezažila. Vyzkoušejte šetrný přírodní doplněk stravy Zerex. Výsledek ohromí vás i vaši partnerku, která už nikdy nebude chtít nikoho jiného. 

Závěr: ranní erekce je plus

Ranní erekce je pro muže důležitá. Pokud nemáte ranní erekci, měli byste se pokusit zvýšit svou hladinu testosteronu například pomocí správné životosprávy nebo vitamíny pro muže. Velmi vhodné je vyzkoušet doplňky stravy na podporu erekce, které zároveň mohou sloužit i jako prevence.

Naopak také zkvalitňují erekci a podporují její udržení v průběhu sexu. Ukázalo se, že ranní erekce rozhodně není zbytečná a můžete ji využít také k mnoha sexuálním hrátkám, či překvapit partnerku opravdu tvrdým sexem.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Text
Každého muže postihuje ranní erekce. Zjistěte jak se tento jev projevuje?
Hodnocení
51star1star1star1star1star