8 změn penisu, způsobených stárnutím postihnou každého muže

Dnešní článek se zaměří na 8 změn, které s přibývajícím věkem možná postihnou váš penis. Nečekejte hororové příběhy nebo bizarní nehody. Půjde spíše o to, co se s vaším penisem pravděpodobně stane, pokud se tak už nestalo, v průběhu stárnutí.

Podobně jako ostatní části těla, i váš penis je vystaven neúprosnému působení času. Všechny části těla prochází změnami, stejně tak i penis, který znáte dnes, bude za 10 nebo 20 let vypadat jinak. To ale neznamená, že změny, které nastanou, jsou pro muže špatné, nebo že by se jim nedalo čelit. Pojďme se tedy podívat na to, co můžeme očekávat během stárnutí.

Jaké změny můžete u penisu pozorovat s přibývajícím věkem

S přibývajícím věkem se může u penisu objevit řada změn, mezi něž patří zmenšení velikosti, zpomalení erekce či snížení citlivosti. Také barva kůže může tmavnout a mohou se objevit více cévních znamének. Nejběžnější je však erektilní dysfunkci.

Některé změny sice někteří muži v redakci zaznamenali, s některými však nemáme zkušenosti. Proto jsme museli bližší informace a zdroje dohledávat v zahraničí, odkud také pochází většina studií. Jedním z takových uznávaných lékařů provádějící studie je Brian Steixner, ředitel institutu mužského zdraví v Jersey, kterým byl také našim zdrojem při vytváření článku. Pojďme se na jednotlivé změny podívat detailněji.

1. Ženy mají s věkem povislejší prsa, muži zase varlata

Podle Dr. Steixnera, a jak potvrdili mnozí muži nad 70 let, šourek se bude s přibývajícím věkem „protahovat“. Tento jev je z velké části přirozeným důsledkem stárnutí a ztráty svalové hmoty. V extrémních případech může dojít k tzv. „splash down“ syndromu, což znamená, že při sezení na toaletě mohou varlata dosáhnout až do vody (v případě WC se zvednutým dnem).

Naštěstí existuje několik způsobů, jak tomu zabránit. Jednou z možností je formou zákroku zvaný skrotoplastika. Pokud nechcete podstupovat žádnou plastiku, udržujte se ve zdravé tělesné hmotnosti a vyhýbejte se kouření. Můžete si takto zachovat vaše partie tak, jak je znáte. Začněte už dnes podnikat kroky k prevenci.

Co to je Mikropenis a existuje nějaká léčba?

2. Počítejte se zmenšením penisu

Ne, nejde o ten dočasný úbytek velikosti, který známe z chladných dní. S věkem dochází k postupnému zmenšení penisu, ale nebojte, nedostanete se do fáze „mikropenisu“.

  • Jak je to možné? Původně zdravé a pružné kožní buňky jsou postupně nahrazovány méně elastickými vlákny, která se jakoby stahují a mění strukturu celého orgánu.
  • A jak může k této situaci dojít? Stačí si nechat narůst pivní bříško. Jelikož s každým přibraným kilogramem se tuková vrstva na břiše rozšiřuje, čímž dojde ke zakrytí části penisu. Tloušťka a pivní pupky tak paradoxně vedou ke zmenšení penisu.
  • Jednoduché pravidlo praví: Za každých ztracených 15 kilogramů získáte navíc přibližně 1,3 cm délky.

TIP: Možná se vám budou hodit tipy na zvětšení penisu, možná to vykompenzujeme :)

3. Může dojít ke zakřivení penisu

V pokročilém věku se vám může začít vyvíjet tzv. zakřivení penisu. Bude se ohýbat doleva nebo doprava. Kvůli opakovaným drobným zraněním způsobeným například sportem nebo sexuální aktivitou, může docházet podél penisu k hromadění „jizev“.

A pokud to není dost znepokojivé, tato jizva se hromadí asymetricky a tím může docházet ke stahování penisu na stranu. Kdysi vám mohl sice stát rovně jak šíp, ale později může mít spíše tvar luku. Uznávaný lékař Dr. Steixner tvrdí, že mezi 60 až 70 lety se to navíc může ještě zhoršit. Viděl dokonce pacienty, jejichž penis nebyl zahnutý na stranu, ale spíše vypadal jako otazník.

Naštěstí existuje pomoc pro tento stárnoucí, zakřivující syndrom. Dnes pomáhají injekční léky uvolnit nahromaděný plak, který způsobuje zakřivení penisu. Je to vlastně botulinový toxin, obdobný tomu, co si ženy píchají do rtů. Ano jde o injekce botoxu.

Erektilní dysfunkce může být pro muže psychicky náročné

4. Nejčastěji dochází k erektilní dysfunkci (ED)

Existuje více než 30 milionů mužů s erektilní dysfunkcí a většinou je příčina stárnutí a zhoršující se průtok krve. Ale pozor, za erektilní dysfunkci nemusí vždy stát stárnutí, ale i váš životní styl a různé nemoci.

„Mít erektilní dysfunkci je jako mít infarkt penisu,“ vysvětluje opět Dr. Steixner. „Prevence spočívá v podstatě v tomtéž, co byste poradili někomu s onemocněním srdce. Jezte zdravě, cvičte, doplňte vitamíny a minerály. Pokud tohle dodržíte, mělo by se vše obrátit k lepší.

Trh s léčbou erektilní dysfunkce je miliardovým odvětvím a nabízí různé možnosti, od léků na předpis, přes injekce zlepšující průtok krve, až po konzumaci přírodních přípravků bez předpisu, jako je například Proerecta, Amarex, Proerecta SHOT či Vimax.

5. Penis změní barvu a texturu

Je také běžné, že s přibývajícím věkem mohou nastat změny v barvě a textuře kůže penisu. Tyto změny jsou dány zhrubnutím kůže, ztrátou její pružnosti, a někdy i výskytem pigmentových skvrn. Všechno to souvisí s dlouhodobým vystavováním těla různým vnějším vlivům, snižující se regenerací kožních buněk a postupným úbytkem přirozených olejů, které kůži hydratují a chrání.

6. Dochází ke snížení citlivosti penisu

S věkem dochází i k poklesu citlivosti penisu, a to bývá většinou způsobené úbytkem nervových zakončení nebo jejich poškozením, vlivem věku a opotřebení. Takovýto úbytek může ovlivnit sexuální funkce a zážitek, neboť je zapotřebí větší stimulace pro dosažení stejné úrovně vyvrcholení, jako v mladším věku. Pravidelné zdravotní prohlídky a konzultace s lékařem, mohou pomoci identifikovat příčiny a nabídnout možnosti léčby nebo zmírnění těchto změn.

TIP: Doplňte tělu potřebné vitamíny a minerály, které vlivem stárnutí a špatnou stravou máme čím dál méně. Velmi dobré zkušenosti máme s Primulus, který je právě určen mužům nad 40 let, ale i mladším, jejž chtějí zvýšit testosteron a doplnit potřebné vitamíny.

S přibývajícím věkem stoupá riziko rakoviny penisu

7. Stoupá riziko rakoviny penisu

Většina mužů si je vědoma s vyšším věkem rizika rakoviny prostaty a varlat. Taktéž by měli hlavně vědět, že příznaky těchto nemocí mají pravidelně sledovat a podstupovat pravidelné lékařské prohlídky. Dalším rizikem je rakovina kůže na samotném penisu, zejména pokud máte rádi solária nebo opalování bez plavek.

Také muži, kteří nejsou obřezáni a nedbají na osobní hygienu, mohou vytvořit skvělé podmínky pro zrod rakoviny penisu. Pokud možno, vyhněte se nebo omezte návštěvy solárií a pokud nejste obřezáni, udržujte předkožku řádně čistou.

Co nejhoršího se může stát? Raději se neptejte.

Dobře, zeptali jste se: „V extrémních případech je nutné kompletní odstranění penisu,“ říká Steixner. „Stává se to. Možná jednou za rok. Mám pacienta…“

8. Zvyšuje se potřeba udržovat více hygienu

Jak muži stárnou, zvyšuje se rovněž potřeba pečlivější hygieny v oblasti genitálií. To je dáno sníženou schopností kůže bránit se infekcím a zánětům. Kůže může být totiž sušší a náchylnější k podráždění, takže pravidelné a šetrné čištění je důležité pro předcházení zdravotním problémům, jako jsou infekce nebo podráždění.

Stárnutí neovlivníme, ale určitě prevence můžeme přijmout

Pokud jde o méně děsivé, ale pravděpodobnější změny, o kterých jsme přímo nemluvili, vězte, že s přibývajícím věkem vám klesne také hladina testosteronu. To znamená mírný, ale stálý úbytek velikosti penisu, sníženou funkci nervů, ale také narušenou citlivost, jejž nás může velice potrápit.

Když k tomu přičteme změny zbarvení, ED, prodlužování varlat a mnoho dalšího, uvědomujeme si i my v redakci, jak je důležité se starat o své zdraví, ale také je zapotřebí nějakou péči věnovat i tam dole.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce