Častá masturbace: Víte, kdy je zdraví prospěšná?

Užít si chvíli pro sebe. Příjemně se uvolnit, načerpat energii a zahnat stres. To vše umí sebeuspokojování, známé také pod pojmem masturbace. Kdo tvrdí, že si ji nedopřává, tak vám nejspíš lže.

Výzkumy totiž jasně ukazují, že více než 97 % žen i mužů pravidelně masturbuje. Dříve byla onanie odsuzována a dokonce zakazována. Nyní se odborníci shodují, že je masturbace zdraví prospěšná. Nesmí se to s ní ale přehnat. Jak poznat, že si jí dopřáváte víc, než je zdrávo?

Co je to masturbace a proč si jí dopřávat?

Masturbací rozumíme sexuální vzrušování mužských nebo ženských pohlavních orgánů. To lze provádět rukou, která je klasikou, nebo za pomocí speciálních erotických hraček.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Masturbace penisu, ale i ženská masturbace, může pomoci v boji proti stresu a depresím. Pravidelné sebeuspokojování vám zlepší náladu a psychicky vás uvolní. Muži si díky ní mohou snížit riziko rakoviny prostaty a ženy rakoviny děložního čípku.

Víte, jak správně masturbovat? Přinášíme vám unikátní techniky, které vaši chvilku pro sebe posunou na vyšší level.

Masturbace muži: tipy na erotické produkty

Podle statistik si pánové nejčastěji dopřávají své uspokojení ručně. To je klasika, která neomrzí, ale po čase ani nijak nenadchne. Jak si užít masturbaci penisu a prožít orgasmus jako nikdy předtím?

Odpovědí jsou erotické hračky, které dokonale uspokojí vaše potřeby. Oblíbené jsou umělé vagíny, jiné masturbátory nebo realistické panny. Budete překvapeni, jak moc vás dokáží uspokojit. Abyste si užili vaše hrátky co nejvíce, nezapomeňte si pořídit lubrikační gel, se kterým vás už nic nezastaví.

Umělá vagína Fleshlight STU

Umělá vagína Fleshlight STU

Umělá vagína Fleshlight STU

Vagína Fleshlight Pink Lady

Realistická umělá panna Kitty

Realistická umělá panna Kitty

Ženská masturbace: tipy na erotické produkty

Něžné pohlaví o sebeuspokojování tolik nemluví, ale to neznamená, že ho neprovádí. Ženská masturbace už dávno není tabu a trh s erotickými hračkami nabízí pro dámy nespočet možností, jak si zpříjemnit svoji chvilku o samotě co nejdokonaleji.

Dámy mohou vybírat z nepřeberného množství vibrátorů a dild, které jsou často i voděodolné. Naprostým hitem jsou však womanizéry a pulzátory. Jedná se o téměř dokonalé milence, které ženy dovedou k luxusnímu orgasmu.

Womanizer Premium podtlakový vibrátor

Womanizer Premium podtlakový vibrátor

Silikonový vibrátor Borůvka II

Oblíbený silikonový vibrátor Borůvka II

Satisfyer Pro G-Spot Rabbit vibrátor

Satisfyer Pro G-Spot Rabbit vibrátor

Toužíte po něčem novém a neokoukaném? Squirt je opředen mýty a neporozuměním ženského těla. Ukážeme vám, jak zaručeně vyprovokovat mokrý orgasmus u ženy.

Zdravá míra časté masturbace

Masturbace by měla být něco pozitivního. Jejím účelem je přinést vám příjemné pocity a uvolnění. Dokáže zahnat každodenní starosti a úzkosti. Pokud je provozována zodpovědně, má doslova terapeutické účinky.

Ženská masturbace nebo masturbace penisu, která však probíhá několikrát za den a to i třeba v práci, ale rozhodně zdravá není. Bohužel však nelze přesně určit počet sebeuspokojování za den. Protože i několikrát za denně je (především v dospívání) poměrně běžné a neškodné.

Cítíte se unavení, nemáte často dobrou náladu a chtěli byste více svalové hmoty? Vyzkoušejte jako my, oblíbené multivitamíny pro muže.

Jak se pozná závislost na masturbaci?

Zdravá míra masturbace je tedy velice prospěšná. Pokud však překročí určitou hranici, stane se problémem, který je nutný řešit zavčasu. Častá masturbace, která se začne vymykat kontrole, totiž může vést až k závislosti, která vám pořádně zkomplikuje život.

Nejen, že naruší váš sociální život, ale často také vede k rozpadu vztahu, krachu manželství a vyhazovu z práce. Problémem je, že taková závislost přichází velice pomalu a pozvolna. Proto je důležité ji rozpoznat co nejdřív.

Jak poznat, že je častá masturbace ještě v pořádku?

Jak často si masturbaci dopřávat? Odpověď bude u každého jedince individuální, protože ne každý člověk potřebuje ke svému spokojenému životu sex každý den. Proto vám přinášíme hlavní ukazatele, které značí, že vaše častá masturbace je zdraví prospěšná a vy se nemusíte bát závislosti na ní.

 • Přináší vám radost, uspokojení a pocit relaxace.
 • Neomezuje váš sociální život.
 • Neupřednostňujete jí před vašimi koníčky.
 • Neomezuje váš sexuální život s partnerem.
 • Neovlivňuje vaše vztahy, nebo manželství.
 • Nenarušuje váš pracovní život.

Sexuální život partnerů jako základ zdravého vztahu

Častou masturbací si mnoho mužů takzvaně léčí nedostatek sexu ve vztahu. Sebeuspokojování, které probíhá i několikrát za den je důsledkem špatně fungujícího sexuálního vztahu mezi partnery.

Promluvte si s partnerem o tom, co vás trápí. Pokuste se navzájem vyslechnout a vyřešit kompromisem vaše tužby a přání. Sex není alfou a omegou partnerského vztahu. Je však jeho podstatnou částí. Každý vztah si projde krizí, nedovolte ale nedostatečné komunikaci, aby ho zničila nadobro.

Trápí vás vaše erekce? Představte si, že si ji můžete vylepšit i bez léků. Přinášíme vám unikátní tipy, jak na dokonalou erekci i bez chemie.

Časté dotazy o masturbaci

 1. Kdo častěji masturbuje? Muži nebo ženy?

Nejdříve je nutné zmínit, že téměř každý ví, co je to masturbace. Muži si ji přitom dle statistik dopřávají častěji, než ženy. Jedná se však o zanedbatelný rozdíl. Mnoho studií také dokazuje, že i v dnešní době se některé ženy za svoji masturbaci stydí. Proto mohou být některé průzkumy zkreslené a úplně neodpovídají realitě.

 1. Existují nějaké erotické hračky pro vzájemnou masturbaci partnerů?

Trh s erotickými pomůckami myslí i na partnerské hrátky. Jedním z nejprodávanějších jsou párové vibrátory, erekční a vibrační kroužky nebo připínací penisy. Výběr je opravdu velký. Nebojte se pustit uzdu vaší fantazii a inspirujte se na webu. Hračky pořídíte v ověřených sex shopech.

 1. Je škodlivé si u masturbace pustit porno?

Pokud si při svých milostných hrátkách pustíte jednou za čas film pro dospělé, rozhodně to škodlivé není. Opak přichází tehdy, když si svoji masturbaci bez erotických videí neumíte ani představit a dokonce nejste schopni ani vyvrcholit. Sami musíte vypozorovat, kde je vaše udržitelná míra sledovanosti, která váš milostný život zpestří a ne ovlivní.

 1. Jsem nevěrný, když masturbuji?

Pokud masturbuje člověk sám se sebou, tak nevěrní není. Ženská masturbace a masturbace penisu byla v dřívějších dobách zatracována a trestána. Chlapcům i dívkám se nasazovaly pásy cudnosti a jejich činnost byla velmi krutě trestána.

Tyto doby jsou však pryč a nyní je masturbace brána jako součást našich životů. Pozor však na různá náboženství, která mohou mít s masturbací velký problém. Pro některé jde totiž dokonce o hřích.

 1. Rád bych věděl, jak často si můžu masturbaci dopřávat?

Sebeuspokojování je velmi osobní věc. Někdo může masturbovat několikrát týdně a někdo zase jen jednou za měsíc. Obojí je běžné a v pořádku. Podstatné je uvědomit si, že vás masturbace nesmí omezovat a narušovat váš milostný vztah.

Pokud na ni neustále myslíte a máte nutkavou potřebu se uspokojovat, raději navštivte odborníka a svěřte se mu s vaším problémem. Čím dříve to uděláte, tím lépe.

Masturbujete? Měl by každý…

Masturbace patří ke každodennímu životu. Její praktikování má nespočet zdravotních benefitů. Uvolňuje napětí, podporuje fyzické i psychické zdraví. Pravidelné sebeuspokojování také pomáhá poznat reakce vašeho těla a vy tak můžete lépe zjistit, co vás vzrušuje, a co nikoli.

To je velmi důležité pro váš milostný vztah. Na druhou stranu je velmi častá masturbace, která dokáže narušit váš osobní a pracovní život, nebezpečná a je nutné ji řešit s odborníky jako je například psycholog.

Vaše vyvrcholení je na váš vkus až příliš rychlé? Prozradíme vám 7 unikátních tipů, jak vaši předčasnou ejakulaci oddálit a konečně si sex užít naplno.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta