Erektilní dysfunkce nemusí být trvalá - léčba, diagnostika, prevence

Erektilní dysfunkce je definována jako neschopnost dosažení a udržení erekce penisu v dostatečné tuhosti a po dostatečnou dobu nutnou pro uspokojivý pohlavní styk. Vyskytuje se běžně u více než poloviny mužů nad 50 let, přičemž výjimkou není ani u mladších. S problémy se ztopořením penisu, alespoň dočasnými, se setkala většina mužské populace.

Jak diagnostikovat erektilní dysfunkci

Erektilní dysfunkce může být projevem závažných onemocnění, jako je například ischemická choroba srdeční, cukrovka či cévní mozková příhoda, a proto je nutné při těchto obtížích absolvovat podrobné interní vyšetření, jehož účelem je vyloučit, že erektilní dysfunkce není důsledkem jiného onemocnění. Základem je důkladná obecná a sexuální anamnéza, tj. zjištění všech dostupných informací o sexuálním životě pacienta a jeho celkovém zdravotním stavu.

Samotná fyzikální diagnostika poruchy je v současné době převážně neinvazivní, za použití ultrazvuku, a jejím cílem je zejména stanovení typu erektilní dysfunkce. Dále lze provést vyšetření urogenitálního, endokrinního a neurologického systému.

TIP: Pokud Vás již obtíže s poruchami erekce trápí, nezoufejte. Jelikož se věnujeme poruchám erekce jako nezávislý testeři a rádci, víme o dvou nejúčinnějších produktech v ČR. Na základě naše srovnávače léků na erekci, jsme zpozorovali nejkvalitnější účinnost u produktu Erexan a Vimax.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Rozdělení problémů s erekcí

Poruchy erekce se dělí podle příčiny na organické (např. cevní, neurogenní, endokrinní) a psychogenní. Nejčastěji diagnostikovanou je v současné době příčina cévní (vaskulární) související s poruchou krevního zásobování způsobenou arteriosklerózou přívodních atrérií, která se může projevovat v celém krevním oběhu a tím pádem i v cévách genitálu. Neurogenní příčina má původ v neurologickém onemocnění, jako je roztroušená skleróza nebo

Parkinsonova choroba, či jako následek postižení periferních nervů při operacích v oblasti pánve, například při odstraňování nádorů prostaty. Co se týče metabolických poruch, je velice riziková cukrovka, která může zapříčinit postižení cév i nervových vláken. Endokrinní příčiny charakterizují poruchy žláz s vnitřní sekrecí, například štítné žlázy. Nezanedbatelný je i vliv užívání léků, alkoholu, drog a kouření.

Psychogenní příčina erektilní dysfunkce se vyskytuje spíše u mladších mužů mezi 21. a 30. rokem na počátku sexuálního života a posléze také u mužů mezi 41. a 50. rokem jako reakce na sníženou vnímavost na podněty, které dosud stačily k vyvolání erekce, a následnou fixaci mechanismu selhání – sebepozorování – selhání. Souvislost má i s únavou a stresem. Orientačním vodítkem k rozpoznání psychogenní příčiny může být dobrá noční či ranní erekce, ke které dochází nezávisle na erotogenní stimulaci.

Léčba erektilní dysfunkce

Pokud se prokáže, že erektilní dysfunkce je důsledkem jiného onemocnění, je nejprve nutné diagnostikovat a léčit základní chorobu (ischemická choroba srdeční, mozková mrtvice, arterioskleróza, cukrovka apod.). V současné době se daří erektilní dysfunkci efektivně léčit, zejména v případech poruchy cévního zásobování, kde se uplatňují léky, které zvyšují přívod krve do topořivých těles. Ty jsou podávány buď perorálně (známá modrá pilulka) nebo v případě, že efekt není dostatečný, injekčně přímo do topořivých těles.

Tato druhá metoda je vysoce účinná, ale její nevýhodou je nepříjemná aplikace spolu s rizikem dlouhotrvající erekce (priapismu), která je velmi bolestivá, a po 4 hodinách dochází k nevratným změnám v topořivých tělesech, které znemožňují další erekci. Tento stav je třeba okamžitě řešit na specializovaném pracovišti. Situaci může zlepšit také psychosexuální terapie a to nejen v případě psychogenní příčiny erektilní dysfunkce.

Vakuové pumpy, které podtlakovým způsobem nasají krev do žilního řečiště, která se následně v penisu fixuje pomocí stahovacího kroužku u kořene penisu, lze doporučit spíše v případě rehabilitace penilního cévního řečiště, ale je také dost nebezpečná, pokud se to přežene. Jejich účinnost je omezená, manipulace s nimi komplikovaná a je třeba se vyhnout nehomologovaným výrobkům. Moc tuto metodu vakuové pumpy nedoporučujeme, protože jejich účinnost je pouze krátkodobá nebo mírně rehabilitační.

Dlouhodobější účinnost mají spíše produkty jako je Erexan ,Proerecta, Zerex nebo Vimax. Poslední možností, která je využívána při selhání předchozích, je implantace penilních protéz. Jedná se o operativní zákrok, při kterém jsou nevratně nahrazena topořivá tělesa speciální protézou buď semirigidní (částečně ohebnou) nebo inflantabilní (nafukovací).

Doporučené léčebné metody námi ověřené:

Případná prevence do budoucna

Předcházení problémům s erektilní dysfunkcí je založeno zejména na omezení rizikových faktorů, kterými jsou kouření, obezita a další, které přispívají ke vzniku arteriosklerózy. Především doporučujeme zdravou výživu, pít alkohol jen zřídka a přestat kouřit. Nejen že předejdete problémům s erekcí, ale takto ušetříte vaše jediné tělo od jiných nemocí, budete se cítit vitálněji a nálada se postupem času také výrazně zlepší.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Text
Výborný článek, osvětlující příčiny a léčbu erektilní dysfunkce.
Hodnocení
51star1star1star1star1star