O přechodu se většinou mluví ve spojení s ženami, přechod neboli menopauza, či klimakterium, je dnes známý jev. Ovšem není tomu tak dávno, kdy bylo zjištěno, že podobný přechod se týká také mužů – nazývá se andropauza. U obou přechodů je však velký rozdíl, zatímco menopauzu umíme jasně definovat a známe kritéria, podle kterých ji bezpečně posoudíme a poznáme, odhalit andropauzu není tak jednoduché.
Podívejte se, jak může být přechod pro ženy problémový. Přináší s sebou spoustu změn i omezení, která nejsou vůbec jednoduchá.
Podobně jako u žen je menopauza vnímána jako jistá komplikace, která má přímý vliv na život ženy, stejně je to také u mužů. Obě pohlaví v období přechodu zažívají velký psychický nápor, může za to především hormonální změna, která způsobuje náladovost, deprese i celkovou apatii. Samozřejmě, že období přechodu je značně individuální, podobně jako samotné příznaky, které vás během andropauzy mohou provázet.
Obsah článku: rychlá navigace
Co je to andropauza?
Jako andropauza se označuje obdoba menopauzy, tedy přechodu u žen – což je správné přirovnání. Na druhou stranu, samotný význam slova andropauza není přesný, protože označuje ztrátu tvorby mužských pohlavních hormonů, především testosteronu, a to je do jisté míry velmi matoucí, protože muži během mužského přechodu a také po něm i nadále produkují testosteron, třebaže jen omezeně. Pokles tvorby hormonů není u mužů tak drastický jako v případě žen.
Proti andropauze můžete bojovat různě. Zdravým životním stylem, farmaceutickými produkty nebo jedinečnou silou přírody, která je ukryta v tabletách Primulus. Ty vám dodají testosteron a pořádnou dávku vitality.
Andropauza, neboli přechod u mužů, se často označuje také jako syndrom mužského stárnutí, což je možná přesnější pojmenování. Zatímco menopauzou si projde každá žena, andropauza u mužů je mírnější a překvapivě nepostihuje každého muže. Do jisté míry o tom rozhoduje genetika, ale také životní styl. Přesto andropauza nakonec postihne více než 80 % mužů okolo 50. roku života. Ovšem jen malé procento z nich má důvod navštívit odborníka.
Andropauza a její příznaky
Jak už bylo zmíněno, andropauza nemá tak jasné příznaky jako menopauza, proto ji nejde do jisté míry ani pořádně definovat. Přesto se odborníkům podařilo vypozorovat změny, které oznamují přicházející přechod u mužů, případně se objevují až v jeho průběhu. U těch šťastnějších mužů se objeví jen minimálně nebo dokonce vůbec. Pokles hormonů u mužů je přirozený asi od 30 let, nicméně příznaky nedostatku testosteronu se objevují až okolo 50. roku života.
- objevuje se napětí, nervozita, stres a celková podrážděnost
- dochází ke snížení celkové aktivity a životní energie, nastupuje únava
- mohou nastat návaly horka a nadměrné pocení, a to zejména v noci
- ojedinělá není ani svalová slabost či omezená fyzická výkonost
- dostavuje se bolest kloubů, šlach i svalů.
- vlivem nedostatku testosteronu dochází k problémům s erekcí
- celkově u mužů opadá zájem o sexuální styk
- individuálně se mohou objevovat i další komplikace
Léčba a prevence je účinnou zbraní na andropauzu
Jednou z možností léčby andropauzy je hormonální substituční terapie, která dodává tělu chybějící hormony, jako je například TESTOSTERON. Tato léčba se běžně používá u žen v období menopauzy a přináší s sebou výsledky, avšak i negativní vedlejší účinky. Navíc určitě není vhodná pro každého – nehodí se pro oslabené pacienty, pacienty trpícími onkologickými onemocněními. Už vůbec by ji neměli podstupovat muži, kteří v budoucnu ještě pomýšlí na potomky.
Víte, že hormonální substituční terapie funguje na podobném principu jako hormonální antikoncepce u žen? Podávání takových dávek testosteronu zabraňuje tvorbě spermií a může v konečném důsledku vést až k neplodnosti.
Andropauzu, stejně jako většinu jiných fyzických i psychických obtíží, můžete zmírnit například vhodnou životosprávou. Zdravý životní styl vám přinese mnoho pozitivních výhod, nejen možnost prevence před andropauzou. Samozřejmě se správnou životosprávou souvisí také minimum alkoholu a nejlépe absence kouření. Můžete začít cvičit a posilovat tak své tělo, aby bylo odolnější a silnější. Využít byste měli také přírodní produkty, které jsou volně dostupné a velmi účinné.
Vhodným doplněk stravy v případě prevence andropauzy je produkt Primulus, který vám navrátí mužskou sílu.
Někdy se návštěvě lékaře nevyhnete
Přestože andropauza nemá vždy drastický průběh, občas mohou nastat chvíle, kdy je vhodné vyhledat lékaře. Většinou ve chvílích, kdy jsou příznaky až příliš intenzivní a výrazně ovlivňují váš zdravotní stav. Odborník je v tomto ohledu schopen vám pomoci. Rozhodně se nemusíte stydět ani v případě, kdy váš psychický stav bude vyžadovat sezení u psychologa – u žen je to velmi časté, avšak existují podobné případy také u mužů.
TIP: Jak víš, i ženy mají své dny a poměrně často. Menstruce je sice pro nás nepředstavitelná, jen slyším, jak žena naříká na bolesti břicha nebo je tak protivná, že je schopná tě roztrhat. Dnes už lze tyto PMS syndromy výrazně potlačit s produkty, jako je například Proerecta Women. Nejenže pomůžeš své partnerce, ale hlavně sobě. Menstruační dny budou klidnější.
Paradox andropauzy může zapříčinit rozpad vztahu
Andropauza sice primárně muže oslabuje a psychicky vyčerpává, stejně tak úbytek hormonů snižuje jejich libido, ovšem známé jsou i případy, kdy se přechod u mužů vyznačoval spíše opačně. Jak se lidově říká, chytili druhou mízu, a začali se z nich stávat alfa samci, kteří se snaží si dokazovat, že ještě nejsou v přechodu.
Výrazně se u nich zvýšila touha po sexu, která vedla až k velmi výbušným situacím. O to větší tento problém může být ve chvíli, kdy bude partnerka právě v procházejícím období menopauzy.
Získejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.
S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.
Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.
Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.
Napsat komentář