Vapování a erekce: hrozí vám impotence neboli erektilní dysfunkce?

Dnešní doba je plná různých druhů elektronických vychytávek. Od chytrých hodinek s měřením tepu na zápěstí, přes chytré telefony, až po robotické vysavače. Moderní technologie pronikají do různých odvětví, a to včetně kouření.

Jako alternativa nepraktických a drahých cigaret se stala elektronická cigareta. Je vapování skutečně zdravější variantou kouření? Přiblížíme vám, jak se vapování liší od kouření a jestli škodí elektronické cigarety erekci stejně jako kouření tabáku.

Co je to vapování?

Vapování je jedním z typů inhalace látek. Od kouření se na první pohled moc neliší. Rozdíl ale najdeme při uvolňování látek. Při kouření klasické cigarety se pevný a suchý tabák za použití zapalovače spaluje. Následně začne od cigarety ucházet kouř s typickým odérem. Tento kouř obsahuje širokou paletu škodlivých látek.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Naproti tomu u vapování nedochází ke spalování, ale odpařování. To v praxi znamená, že látky včetně nikotinu, jsou rozpuštěny v kapalině, která se po zahřátí začne odpařovat. Výsledkem vapování tedy není kouř, ale pára, která jak už asi tušíte, nemá tak výrazný odér, jako klasický cigaretový kouř.

Proč je vapování tak populární?

Vapování se těší velké oblibě hlavně u mladší generace. Důvodů proč tomu tak je, je hned několik.

Které jsou ty nejčastější?

 1. Jedním z hlavních je reklama na vapování prezentována známými influencery. Díky tomu se stalo vapování doslova trendem. Hned ze začátku uvedení elektronických cigaret na trh totiž proběhla velká marketingová kampaň, která se objevila i na známých sociálních sítích. Jejím cílem bylo vnímat elektronické cigarety jako zdravější alternativu klasického kouření.
 2. Proto další velkou skupinou holdující vapování je ta, ve které jsou lidé, kteří vyměnili klasickou cigaretu za elektronickou se záměrem udělat něco dobrého pro své zdraví.
 3. Vapování je oblíbené také proto, že při jejich zahřátí není cítit nepříjemný kouř a je možné si kupovat náplně s různými příchutěmi. Takže kouř může dokonce i vonět například po ovoci.

TIP: Nejste spokojeni s velikostí vaší chlouby? Vyzkoušejte návleky na penis. Okamžitě prodlouží a rozšíří váš penis. Ukážeme vám top modely, které vám pomůžou zaskórovat.

Je vapování zdravější než klasické cigarety?

Vapování versus kouření

Jak už jsme si popsali výše, vapování se od kouření liší tím, že místo spalování probíhá ve vaporizéru odpařování. Takže se může zdát, že je vapování zdraví neškodné. Opak je ale pravdou.

V obou variantách totiž najdete nikotin, který negativně ovlivňuje vaše zdraví. Ano, vapování možná neobsahuje tolik škodlivých látek jako kouř z cigarety, nicméně je důležité si uvědomit, že v tekutině elektronické cigarety jsou další příměsi různých látek, které můžou být toxické a způsobit zdravotní komplikace.

TIP: Pokud chcete nakopnout erekce a výkonnost, doporučujeme se podívat na náš online srovnávač nebo rovnou na TOP přípravky našich čtenářů: Proerecta, Proerecta SHOT, Amarex nebo Erexan.

Škodí elektronické cigarety erekci?

Pokud vás zajímá, jestli škodí elektronické cigarety erekci, máme pro vás špatnou zprávu. Stejně jako kouření klasických cigaret může mít i vapování negativní vliv na váš milostný život.

Kamenem úrazu je totiž nikotin. Ten se při vapování dostává do vašeho těla stejně, jako při kouření cigaret. Mnoho odborných studií se shoduje, že nikotin zvyšuje riziko erektilní dysfunkce, a to bez ohledu na zdravotní stav, nebo věk.

Sex bez selhání? Vyhněte se nikotinu

Nikotin je typickým zástupcem látek, na které si velmi rychle vaše tělo dokáže vytvořit závislost. Proto je tak těžké se odnaučit kouřit. To, co mnoho lidí cítí po nikotinu je uvolnění, takže mnoho lidí při stresových situacích právě sahá po krabičce cigaret, nebo vaporizéru.

Jenže tyto příjemné pocity jsou vykoupeny velkou daní, která se však projevuje až s odstupem v podobně vážných zdravotních onemocnění, nebo nespolupracující erekci.

Velkým problémem nikotinu je také fakt, že přispívá ke kornatění cév v těle. Jejich průchodnost je ale pro fungující a pevnou erekci naprosto zásadní. Proto není překvapením, že vapování a erekce spolu nejdou dohromady.

TIP: Toužíte po dlouhé promilované noci s vaší partnerkou? Odhalíme vám 7 potravin, které nakopnou vaši erekci a nastartují vaše libido.

Další zdravotní rizika vapování vás možná překvapí

Pružnost cév ale není důležitá jen pro bezproblémovou erekci. Hlavním úkolem cév je transport krve do všech orgánů v těle. Pokud se začnou cévy zanášet a zhorší se jejich průchodnost, vaše orgány nebudou prokrvené. Tím riskujete vážné zdravotní komplikace, jako je například infarkt myokardu, nebo cévní mozková příhoda.

Nové studie poukazují na to, že vapování má negativní vliv na funkci plic, kardiovaskulární systém a také na zdraví dutiny ústní. To znamená, že vapování rozhodně nijak nepřispíváte vašemu zdraví, právě naopak.

Vapování a nefungující erekce je jen pomyslná špička ledovce toho, co všechno se vám může stát. Jaké jsou další zdravotní komplikace, které vám může způsobit vapování?

 • problémy s dýcháním, kašel, astma,
 • podráždění plic, krku a dutiny ústní,
 • zvýšení krevního tlaku a zrychlení tepu,
 • nedostatečné okysličení organismu,
 • snížení hladiny testosteronu,
 • problémy s erekcí,
 • zažívací potíže,
 • poškození dalších orgánů,
 • negativní dopad na celkovou imunitu,
 • rakovina a další.
Vapování podlehnou čím dál častěji mladiství

Vapování podlehnou čím dál častěji mladiství

Vapování a erekce: co vás nejvíce zajímá?

1. Ovlivňují erekci i elektronické cigarety bez nikotinu?

Možná se může zdát, že za všechny zdravotní komplikace spojené s vapováním může nikotin. Ale také elektronické cigarety bez nikotinu mají negativní vliv na vaše zdraví.

Je to především kvůli tomu, že kapalina používaná do vaporizéru vždy obsahuje desítky různých látek, jako jsou aromata, ochucovadla, nebo konzervační látky. Proto můžou i beznikotinové elektronické cigarety ohrozit vaši erekci.

2. Pokud přestanu vapovat, opravdu se mi zlepší erekce?

Nejdříve je nutné si uvědomit, že erekci ovlivňuje mnoho faktorů. Podepisuje se na ní váš věk, psychika, ale také fyzické zdraví. Závislost na nikotinu, nebo vapování bez nikotinu, výrazně narušuje normální fungování vašeho organismu včetně erekce a navíc ovlivňuje hladinu testosteronu. Pokud přestanete s tímto zlozvykem a zaměříte se na zdravý životní styl, je velká pravděpodobnost, že vaše erekce začne zase spolupracovat.

3. Dříve jsem kouřil klasické cigarety s tabákem, teď jsem přešel na elektronické cigarety s vidinou lepšího milostného života. Stále mě ale trápí nefungující erekce. Co s tím?

Jak už jsme zmínili výše. Vapování a erekce spolu může souviset. I přesto, že se může zdát, že jsou elektronické cigarety neškodné, není tomu tak. Ať už obsahují nikotin, nebo ne, ohrožují vaše zdraví a výrazně narušují vaši imunitu.

Pokud už delší čas nemůžete dosáhnout erekce, je vhodné co nejdříve kontaktovat vašeho lékaře. Nefungující erekce totiž nemusí znamenat jen erektilní dysfunkci, ale může být také signálem dalších vážných onemocnění.

TIP: Už vás přestal bavit misionář? Inspiraci pro nové vzrušení najdete v Kámasútře. Vybrali jsme pro vás 9 sexuálních poloh pro výbušný orgasmus.

Pevná erekce? Přestaňte s vapováním, nebo kouřením a zaměřte se na váš životní styl

Pokud je vaším cílem pevná a kvalitní erekce, elektronickým cigaretám, stejně tak jako těm klasickým, byste se měli vyhýbat obloukem. Odborníci se totiž shodují, že nejlepší prevencí, jak předejít erektilní dysfunkci, je s kouřením vůbec nezačínat. Samozřejmostí je také dodržování zásad zdravého životního stylu.

Velkým problémem vapování je fakt, že je oblíbený u mladých mužů, kteří si tímto stylem života zadělávají na velké zdravotní problémy. Vapování, stejně jako kouření si totiž vybírá svoji daň až s odstupem času. Je to takzvaný tichý zabiják, který vás může obrat o mnoho let aktivního života.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta