Co je to erektilní dysfunkce (ED)?

Příspěvků o problémech s erekcí jsou plné internetové diskuze, poradny lékařů, ale i specializované servery. Je to pochopitelné, protože se svými intimními problémy se neradi osobně svěřujeme a neradi obecně navštěvujeme jakéhokoli lékaře, natožpak právě s intimními zdravotními komplikacemi.

Detailně se na problémy s erekcí se podíváme v dnešním článku. Rozebereme si, co je to erektilní dysfunkce, jak se pozná – a hlavně, že ne všechny problémy s erekcí jsou erektilní dysfunkcí.

Co je to erektilní dysfunkce?

Jedná se o pojmenování stavu, kdy muž není schopen při vzrušení dostatečně ztopořit svůj penis, případně není erekci schopen udržet nebo ji vůbec nedosáhne. Je však třeba rozlišovat, kdy se o erektilní dysfunkci jedná, a kdy naopak jde jen o krátkodobé problémy se ztopořením penisu, které během života potkají každého muže – často je to způsobeno psychicky náročnou prací, fyzickým vyčerpáním, únavou, nadměrnou mírou stresu a podobně.

Vítěz testů roku 2018, 2019, 2020 a 2021 na zlepšení erekce   

O samotné erektilní dysfunkci jako lékařském pojmenování problémů se ztopořením penisu mluvíme, pokud jsou to problémy přetrvávající a opakované. Jestliže muž není schopen dlouhodobě dosáhnout takové erekce, aby byl možný pohlavní styk, potom se jedná o erektilní dysfunkci a je žádoucí ji ihned řešit, protože oddalování návštěvy lékaře vám přinese jen další problémy.

Přečtěte si také nejčastější dotazy mužů, kteří se ptají na problémy s erekcí. Možná dostanete rychlou odpověď i na vaše otázky.

Erektilní dysfunkce nemá nic společného s plodností, což je na jednu stranu dobrá zpráva, ale jako stav brání úspěšného dosáhnutí orgasmu či průniku penisu k oplození, takže v důsledku přichází v úvahu jedině léčba či umělé oplodnění. Odhaduje se, že erektilní dysfunkcí trpí přibližně 40–60 % mužské populace na světě. Zároveň platí, že s přibývajícím věkem jsou obtíže častější, nejčastěji se objevují u mužů okolo 40 let.

Nejčastější příčiny erektilní dysfunkce

Mezi nejčastější příčiny erektilní dysfunkce patří samozřejmě stáří, protože to s sebou většinou právě problémy s erekcí přináší. Na druhou stranu je také mnoho věcí, které můžeme omezit nebo se jim vyhnout a tím třeba erektilní dysfunkci oddálit. Často je erektilní dysfunkce příznakem jiné zdravotní komplikace, což je další důvod, proč by se v žádném případě neměla podceňovat. Mimo jiné je v podstatě ukazatelem vašeho zdraví.

Pokud nemá muž opravdu zdravotní problémy, pak za problémy s erekcí mohou většinou oba partneři – přečtěte si proč tomu tak je, a co radí sexuologové.

Velkou roli v potížích s erekcí samozřejmě hrají také psychické problémy, dokonce to může být příčina až 60 % všech případů, kdy mají muži problém s erekcí, a to zejména u mužů pod 40 let. Často je to způsobeno tím, že muž selže opakovaně v sexu, a to důsledkem nadměrného psychického vyčerpání, velké dávky stresu a podobně. Přitom si sám vsugeruje, že na vině jsou zdravotní problémy způsobující erektilní dysfunkci – pokud si tuto myšlenku připustí, jen těžko se ji následně dokáže sám zbavit.

  • dostatek pohybu má prokazatelně vliv na mužskou erekci, navíc se budete cítit celkově ve formě
  • nedodržování správné životosprávy nebo nadváha mají přímý vliv na potíže s erekcí, zdravím životním stylem je naopak minimalizujete
  • snažte se pravidelně relaxovat, a to nejen fyzicky, ale také psychicky
  • podle lékařských studií je s erektilní dysfunkcí přímo spojeno kouření a nadměrná konzumace alkoholu
  • kardiovaskulární onemocnění zapříčiňuje erektilní dysfunkci, protože nastávají problémy s krevním zásobením penisu
  • dále je na vině onemocnění nervového systému, hormonální problémy nebo třeba cukrovka

Jak se zbavit problémů s erekcí?

Kromě doporučení, že budete udržovat zdraví životní styl a předcházet komplikacím s erektilní dysfunkcí, se můžete snažit ji přímo léčit nebo alespoň mírnit její účinky. Samozřejmě je vhodné navštívit lékaře, aby určil, zda jsou příčinou erektilní dysfunkce fyzické zdravotní komplikace nebo za ni může vaše psychické rozpoložení.

Každopádně můžete zkusit volně přístupné doplňky stravy nebo třeba cviky, které zaručeně napomáhají zlepšovat stav erektilní dysfunkce – dokazují to jak naše recenze, tak přímo zkušenosti čtenářů.

Proč se vyplatí erektilní dysfunkci řešit ihned? Protože pokud ji nebudete brát vážně, může být léčba nejen náročná, ale i neúspěšná, říkají lékaři. Přečtěte si, jaké jsou možnosti léčby poruch erekce.

1. Vyzkoušejte Vimax nebo Erexan

Vyzkoušejte Vimax nebo ErexanMezi nejúčinnější volně dostupné produkty na podporu erekce a její celkové zlepšení jsou doplňky stravy Vimax a Erexan. Vimax působí dlouhodobě, nepřináší účinky ihned, ale až na základě dlouhodobého užívání, obvykle do dvou měsíců.

Oproti tomu Erexan je určen pro okamžitý účinek, tabletka se bere přímo před pohlavním stykem a působí podobně jako například Viagra. Oba produkty jsme podrobili našemu testování a můžete si na ně přečíst recenze.

TIP: Podívejte se také na další doplňky stravy na podporu erekce. Všechny je najdete přehledně v našem srovnávači, můžete se podívat na jejich hodnocení, výhody, nevýhody, ale i na to, co o nich říkají naši čtenáři.

2. Účinné jsou také cviky na penis

Účinné jsou také cviky na penisMožná jste o tom ještě neslyšeli, ale ano, skutečně existují cviky na penis. Dokonce jsou velmi účinné a pomáhají celkově zlepšit funkčnost penisu. Více jak 30 cviků na penis najdete detailně zpracované v našem speciálním e-booku o poruchách erekce. Do této metody na zlepšení erekce stačí investovat jen čas.

Pokud budete cvičit pravidelně alespoň 40 minut denně, uvidíte, že do dvou měsíců se dostaví první prokazatelné účinky – mimochodem, cviky na penis mají také vliv na zvětšení penisu, což je skvělý bonus, že ano?

3. Nebojte se navštívit odborníka

Nebojte se navštívit odborníka při poruchách erekceV neposlední řadě se samozřejmě nebojte navštívit odborníky, tedy lékaře, kteří vám pomohou v případě, že ani účinné volně dostupné prostředky na zlepšení erekce nepomohou. Skutečně návštěvu neoddalujte, vyhnete se tak zbytečným problémům v budoucnu.

Při neléčené erektilní dysfunkci se může objevit také rakovina prostaty, protože nikdy nevíte, čím jsou tyto problémy s erekcí způsobeny. Navíc, jak jsme už napsali, obvykle bývají jen odrazem jiných zdravotních komplikací.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Hodnocení
51star1star1star1star1star