Kouření cigaret: jaký má vliv kouření na erekci?

Kouření tabáku a cigaret je sice dnes spíše na ústupu, přesto ještě kouří stále velká část populace a například problémy s erekcí při kouření nejsou ničím ojedinělým. Zatímco dříve bylo kouření módní záležitostí, dnes se stalo něčím, co společnost odsuzuje.

Ovšem ne všude populace kuřáků klesá – v některých zemích, konkrétně ve Velké Británii a USA – za posledních několik let populace kuřáků vzrostla. Jedná se především o mírné kuřáky, ale jak ukázal nedávný průzkum, i jedna cigareta denně vážně škodí a má vliv na erekci, a to výrazně. Naštěstí dnes existují i jiné alternativy kouření cigaret.

Historie tabáku sahá až do období přibližně 6 000 let před naším letopočtem, kdy se využíval především k náboženským rituálům a obřadům. O jeho rozšíření se zasloužil především Kryštof Kolumbus.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Věděli jste, že dříve se tabák dokonce využíval k léčebným účelům? Především při problémech s dutinou ústní. Typicky při bolení zubů, onemocnění dásní, a dokonce i při migréně. Existují ale i jiné extrémy, například v Rusku údajně existovaly zákony, kdy byla kuřákovi za kouření tabáku useknuta ruka či rozseknut horní ret. Dnes už naštěstí nic takového nehrozí, ale své zdraví si kuřáci bohužel ničí sami, především muži pak mají problémy s erekcí a mohou dokonce trpět impotencí či neplodností.

Kolik cigaret je moc? I jedna cigareta denně způsobuje vážné problémy s erekcí

Dříve se usuzovalo, že kouření způsobuje problémy až za nějakou dobu, například po 2 až 5 letech. Některé velmi optimistické studie tvrdily, že se negativní účinky projeví dokonce až po přibližně 15 letech kouření. Ovšem moderní studie ukázaly naprostý opak, jedná se o špatnou zprávu pro všechny kuřáky, dokonce i ty, kteří si dají cigaretu jen příležitostně. Pouhá jedna cigareta denně totiž poškozuje výrazně zdraví a ovlivňuje potenci.

Studie říká, že pouhá jedna cigareta denně, s sebou nese rizika podobné, jako byste kouřili 20 cigaret denně. Je tedy jasné, že nezáleží ani tak na tom, kolik cigaret vykouříte, ale jestli kouříte nebo ne. Pouhá 1 cigareta denně může způsobit méně kvalitní erekci.

Dokonce už při ojedinělém kouření se výrazně zvyšuje riziko srdečních onemocnění a mrtvice. Je sice pravda, že co se týče vlivu na erekci, nemá občasné kouření přímo vliv na erekci a poruchy erekce. Na druhou stranu, srdeční onemocnění, může samo o sobě do velké míry kvalitu erekce ovlivňovat. Muži, kteří vykouří pouze jednu cigaretu denně, mají o přibližně 50 % vyšší šanci, že je postihne srdeční onemocnění a o 25 % vyšší riziko mrtvice. U žen je toto procento výrazně vyšší.

Jak poznat, že člověk kouří hodně? Zdravotní stav může dlouho klamat

Zplodiny, které vznikají při kouření cigaret, poškozují výstelku cév a způsobují aterosklerózu a trombózu, mimo jiné. To se děje dokonce při pasivním kouření. Problém je, že ani jedno lehce nepoznáte a většinou zaznamenáte až následky kouření, které mohou být opravdu závažné a život ohrožující. Je tedy těžké poznat, jestli kouříte hodně, nebo málo.

Příliš hodně cigaret se projeví i na erekci a potenci. Až 40 % kuřáků se ve středním věku potýká se závažnými poruchami erekce. Ve vyšším věku je to okolo 65 %. Dlouhodobé kouření může způsobit až impotenci. Vliv kouření na erekci a celkově potenci je tedy obrovský. Muži řeší často problémy s erekcí Viagrou, obsažená látka Sildenafil je ale zrádná a nebezpečná.

Těžko tedy poznáte, že kouříte opravdu hodně, to může být navíc velmi individuální. Každopádně existují některé, na první pohled viditelné, ukazatele. Mohou mezi nimi být například zažloutlé prsty, které vznikají neustálým držením cigaret v prstech.

Dalším ukazatelem jsou zažloutlé vousy, výrazný zápach dechu, žluté zuby a podobně. Bohužel je většina těch skutečně důležitých ukazatelů, že kouříte příliš, skryta a projeví se mnohdy až příliš pozdě. Přesto se můžete pokusit sledovat jako ukazatele jasná rizika, která jsou s kouřením spojena.

Kouření a poruchy erekce spolu prokazatelně souvisí. Podívejte se na 6 unikátních tipů, jak zlepšit erekci i přesto, že kouříte. Odhalíte tak tajemství dokonalé erekce.

Problémy s erekcí při kouření a další významná rizika

Jak už bylo řečeno, nezáleží ani tak na tom, jak moc cigaret denně vykouříte. Ve výsledku se vystavujete stejným rizikům. Mezi jednou cigaretou a přibližně 20 cigaretami denně je samozřejmě rozdíl, ale ne příliš výrazný, i když by možná mnoho příležitostných kuřáků čekalo opak. Projevy kouření a spojená rizika se objevují i tam, kde byste je možná ani nečekali. Podívejte se na některé z nich.

  • Vliv na trávicí trakt, především riziko žaludečních vředů a dvanácterníků. Vznikají především tehdy, pokud si kuřák nalačno zapálí cigaretu.
  • Poškození kardiovaskulárního systému, tedy cév a srdce. Jednak se může jednat o nedokrevnost srdečního svalu, zkornatění tepen, infarkt myokardu a podobně.
  • Výrazné oslabení imunitního systému, kouření snižuje jeho aktivitu. Problémem je i to, že látky, takzvané volné radikály, poškozují membrány buněk a narušují je, v konečném důsledku má kouření vliv také na genetickou informaci buněk.

Samozřejmě se objevují i jiné onemocnění a rizika, nicméně toto jsou ty nejčastější z nich, u kterých je riziko nejvyšší. Kouření má celkově vliv na celé tělo a kvalitu života. Často se na veřejnost nedostávají informace, že kouření má také obrovský vliv na kvalitu sexuálního života, a to mužů i žen.

Vyzkoušejte Proerecta, Proerecta SHOT nebo Amarex, což jsou tři nejlépe hodnocené produkty na erekci a sexuální vitalitu.

Zatímco u mužů může kouření způsobit problémy s erekcí a celkovou impotenci nebo zabíjet spermie či výrazně snížit jejich kvalitu. Ženy naopak trpí problémy v těhotenství, příliš silné kuřačky mají také velmi vysoké riziko potratu.

Kouření a poruchy erekce, vliv kouření na erekci a kvalitu sexuálního života u mužů

Kouření cigaret ovlivňuje především plodnost mužů. Kouřící muži snižují v páru pravděpodobnost početí dítěte až o 40 %. Přímý vliv má kouření na poruchy erekce, takzvanou erektilní dysfunkci a zároveň i spermiogenezi – poruchu tvorby spermií a jejich kvality. Takové spermie jsou málo pohyblivé a deformované, často mají poškozenou genetickou informaci. Snížená schopnost kvalitní erekce je velmi výrazná a může narušovat kvalitu sexuálního styku.

Ptáte se, jak vypadá kvalita spermií v porovnání s nekuřákem? Kuřák má objemově méně spermií, a to až o 35 %, pokud bychom brali v potaz maximální hranice ejakulátu, nikoli průměrné, je rozdíl až 60 %. Hustota spermií je nižší o přibližně 15 %, z toho asi jen 76 % spermií je normálně vyvinutých. Téměř všechny spermie mají sníženou pohyblivost, což ale nutně nemusí znamenat, že nedojde k početí dítěte.

Vraťte svému tělu sílu a vitalitu s jedinečnými vitamíny pro muže

Samotná erekce je pak nedostatečná také u průměrných a slabých kuřáků. Dochází totiž k poškození cév, a to už jen trochou cigaretového kouře, pokud člověk kouří pravidelně.

Může pak docházet k nedostatečnému prokrvení a do topořivých tělísek v penisu se nedostává dostatečné množství krve, aby byla erekce silná a dlouhotrvající. Zbavit se takových poruch je ale poměrně jednoduché díky kvalitním doplňkům stravy na podporu erekce. Mezi takové patří například Proerecta nebo Amarex.

Tipy a možnosti, jak přestat kouřit

Tipy, jak přestat kouřit či kouření omezit?

Problémy s erekcí při kouření jsou jednoznačné. Jak tedy přestat s kouřením a omezit tak vliv kouření na erekci? Přestat kouřit není jednoduché, ale dokázali to už tisíce lidí před vámi.

Dobré je nepřestat kouřit ihned, ale spíše kouření postupně omezovat, tělo tak nepocítí takový šok a vy zároveň nebudete muset procházet abstinentními příznaky. Vhodné je omezovat příjem nikotinu postupně, k tomu jsou dobré elektronické cigarety a vaporizéry.

Lékařské studie uvádějí, že elektronické cigarety jsou ke zdraví mnohem šetrnější a jejich vliv kouření na erekci téměř není. Podobně je to také u kvality spermií. Elektronické cigarety totiž neprodukují tolik zbytečných a zároveň nezdravých látek, které vznikají přepalováním tabáku.

Nejdůležitější je pevné rozhodnutí a silná vůle, pokud se rozhodnete přestat kouřit. Zároveň je vhodné nenahrazovat závislost závislostí. Mnoho lidí, když přestává kouřit, má nadměrnou spotřebu sladkého nebo obecně jiného jídla.

Zkušenost: V redakci jsme dva kuřáci elektronických cigaret a nemohou si pozitivní vlivy vynachválit (Úspora, zdraví, žádný smrad, atd..) Nedoporučují kupovat malé elektronické cigarety, ale elektronické vaporizéry, které jsou výkonnější a více kuřáka zasytí, než klasické malé el. cigarety.

Výhody elektronických cigaret a vaporizérů: od teď žádné problémy s erekcí při kouření

Hlavní výhodou elektronických cigaret a vaporizérů je především jejich minimální dopad na zdraví. Zároveň s nimi nemusí kouření smrdět, ale můžete si zvolit různé příchutě, které skutečně dobře chutnají a kouř voní – dokonce si můžete namíchat vlastní tabák a experimentovat s příchutěmi.

Neopomenutelná je také finanční úspora, která je skutečně ohromná. Kuřáci elektronických cigaret si také pochvalují, že mohou kouřit doma, aniž by celá domácnost smrděla kouřem. Kouřit tak můžete téměř kdekoli.

Pozor, ani elektronická cigareta nebo vaporizér vás neopravňuje kouřit například ve vlaku, v MHD nebo ve veřejných prostorách. Platí pro vás stejné omezení jako pro běžné kuřáky cigaret. To je potřeba mít na mysli a vyhnout se tak případné pokutě.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Hodnocení
51star1star1star1star1star