Odhalujeme časté příčiny bolesti penisu při erekci

Bolest penisu při erekci je jedním z mnoha problémů, se kterým sem mohou muži setkat. Právě mužská erekce je totiž jedním z nejnáročnějších fyziologických úkonů. Předchází jí mnoho přípravných procesů.

Muži trpící bolesti při erekci často úplně rezignují na sexuální život. Přitom to ale není nutné, protože dnešní medicína je tak daleko, že většinou umí pomoci a spolehlivě léčit bolestivou erekci. Pokud trpíte i vy touto poruchou, jednoznačně navštivte co nejdříve odborníky.

Nevíte, kde hledat pomoc? Podívejte se na žebříček nejlepších urologických klinik v České republice. Určitě si vyberete. Vždy je lepší svěřit se do rukou opravdových odborníků.

Bolest penisu při erekce a možné příčiny

Určitě vás zajímá, jak k takové bolesti penisu při erekci dochází. Nejdříve je třeba říct, že tato porucha může být vrozená, ale také může nastat vlivem poranění penisu či onemocnění.

Bohužel, velmi často jsou na vině právě úrazy penisu způsobené při sexu, a to většinou neopatrností. Bolestivá erekce je velmi často doprovázena také jiným problémem, který je původcem bolesti, i když to takto nevnímáme.

Abyste lépe pochopili, co jsou to topořivá tělíska, cévy uvnitř penisu a další, doporučujeme podívat se na anatomii penisu. Důkladně jsme popsali jeho stavbu i funkce.

Na vině může být Peyronieho choroba

Možná jste už o takzvané Peyronieho chorobě slyšeli. Ve své podstatě se jedná o více či méně patrné zakřivení penisu, které je většinou mírné směrem doprava nebo doleva. Navíc je ve své mírné variantě takové zakřivení zcela běžné.

Na druhou stranu, existují i případy, kdy je penis zakřiven až nadměrně, což může způsobovat velkou bolest, pokud dojde k erekci. Typicky proto, že jedna strana topořivých tělísek je nadměrně namáhána. Často je velmi bolestivý, až nemožný, i samotný sexuální styk.

Věděli jste, že ženy často vyhledávají muže, kteří mají zakřivený penis? Pokud je totiž správně zakřivený, přináší jím úplně jinou úroveň rozkoše. Ovšem Peyronieho choroba je skutečně nebezpečná.

Peyronieho chorobu poznáte tak, že při ztopoření penisu je patrný výrazný ohyb penisu do strany. Právě kvůli tomu je následná erekce bolestivá až nemožná. Velmi často se vlivem nerovnoměrné námahy topořivých tělísek objevují jizvy, které ještě více brání normálnímu ztopoření.

Statistika říká, že pokud se Peyronieho choroba neléčí, může dojít až k trvalé erektilní dysfunkci. Efektivním řešením je chirurgický zákrok, musí však být proveden pečlivě. Jinak by mohlo dojít k poškození topořivých tělísek a impotenci.

VYSVĚTLIVKA: Co je erektilní dysfunkce a proč je častým problémem mužů

Priapismus aneb „nekonečná“ erekce

Velmi dlouhá, extrémně pevná a snad nikdy nekončící erekce je snem mnoha mužů. Neuvědomují si ale, že je to spíše naopak prokletí. Priapismus je dlouhodobá bolestivá erekce, které muž dosáhne i zcela bez erotické stimulace. Priapismus je způsoben tím, že nahromaděná krev v penisu neodtéká, ale stále se zde drží a hromadí, což způsobuje velký tlak na topořivá tělíska a bolest. Stejně tak ale může být na vině i nadměrný přítok krve do penisu – což je spíše ojedinělé.

Priapismus je často způsoben některým z krevních onemocnění, jako je vysoká srážlivost krve nebo srpkovitá anémie. Avšak pozor, neznamená to, že pokud těmito onemocnění trpíte, automaticky vás priapismus postihne, jen je riziko zvýšené. Stejně tak je na vině také užívání některých drog nebo poškození míchy a centrální nervové soustavy. Léčba probíhá většinou pomocí léků, ale někdy může být potřeba odsát nahromaděnou krev z penisu pomocí injekční stříkačky.

Přečtěte si v našem článku do detailu o tom, co to priapismus je, jak se léčí a jaké jsou příčiny? Zanedbání může vést až k impotenci.

Bolest při erekci může být způsobena i problémy s prostatou

Problémy s prostatou nejsou u mužů ničím neobvyklým. Lékařské studie ukazují, že problémy s prostatou má v pokročilém věku přibližně 40–65 % mužů, záleží na věku. Onemocnění prostaty může stát také za bolestivou erekcí. Nejčastěji k onemocnění prostaty dochází vlivem bakterií a infekce, nachlazení, ale na vině jsou i sexuálně přenosné choroby. Proto doporučujeme i masáž prostaty, jako prevenci například před rakovinou.

Problémy s prostatou poznáte často tak, že se nemůže zcela vymočit, pociťujete bolesti v oblasti konečníku, najdete krev v moči – často ve spojitosti s horečkou. Ve většině případů naštěstí pomohou antibiotika.

O tom, jak můžete léčit prostatu si přečtěte v našem detailním článku. Odhalujeme pravděpodobné příčiny i způsoby léčby. Šance na uzdravení je obrovská.

Mnohem závaznější je ovšem nezhoubné zvětšení prostaty, které má velký vliv na bolest penisu při erekci. Nezhoubné zvětšení prostaty často postihuje muže nad 60 let. Prostata zkrátka roste – často jsou na vině hormony a rostoucí prostata tlačí na močový měchýř, což způsobuje problémy s močením a pocit, že stále musíte močit, i když reálně ani nemůžete.

Bolesti jsou to velmi nepříjemné nejen při erekci, ale i kdykoli jindy. Nezhoubná zvětšená prostata se také léčí léky ve své počáteční fázi, později přichází na řadu chirurgický zákrok. Pomoc si při léčbě můžete například doplňky stravy jako je Prostanax nebo RED3.

ČTĚTE: Vyvracíme 12 nejčastějších mýtů o erektilní dysfunkci, kterým možná věříte i vy

Zlomenina penisu způsobuje nesnesitelné bolesti penisu při erekci

Nejčastější a často až bizarní příčiny zlomeniny penisu

Samozřejmě, že zlomenina penisu je spíše nepřesné pojmenování. Přesto se ale fraktura penisu objevuje, jde totiž o lékařský pojem, který označuje natržení topořivého tělíska.

Nejčastější příčinou zlomeniny penisu je neopatrnost při sexu, kdy se penis ohne ve svém ztopořeném stavu více, než zvládnou topořivá tělíska snést. Úplná fraktura penisu se pozná ihned podle obrovské bolesti, hematomu a otoku. Někdy může ale dojít pouze k natržení tkáně, takže nepozorujete více než jen bolest při erekci.

Pokud jde jen o malé natržená, bude stačit klid. Jestliže ale dojde ke skutečné fraktuře penisu, neobejdete se bez lékaře. Chirurgickému zákroku se při zlomenině penisu často nevyhnete.

Bolest penisu je jen příznak něčeho jiného, hledejte příčinu

Ukázali jsme vám, že bolest penisu při erekci není často ničím jiným, než příznakem některého z onemocnění nebo úrazu penisu. Doporučujeme však v každém případě vyhledat lékaře, protože některé onemocnění či poranění mohou při neléčení vést až k erektilní dysfunkci nebo dokonce impotenci.

Nechte se prohlédnout odborníkem, a to i přesto, že se bolest při erekci objevuje jen ojediněle. Bolestivá erekce snižuje nejen kvalitu vašeho sexuálního života, ale může vás o něj dokonce zcela připravit.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce