Masáž prostaty je prevencí nejen před rakovinou

Prostata a masáž prostaty, možná pro někoho tabu, pro jiné ideální a hlavně velmi intenzivní erotická stimulace, která nejen zpestří váš sexuální vztah.

Masáž prostaty však není jen o erotické stimulaci, velmi dobře působí také jako prevence onemocnění prostaty, zejména proti zvětšené, též zbytnělé prostatě, ale také rakovině. Masáží prostaty se tak nejen oddáváte zajímavým sexuálním hrátkám, ale zároveň pečujete o své zdraví.

Jde u masáže prostaty o špinavou práci?

Téměř většina lidí, má strach z masáže prostaty, právě kvůli hygieně. Samozřejmě řádná hygiena před masáží prostaty nebo análního sexu je nezbytně nutná. Jinak může dojít k zablácení hřiště.

Před úkony, doporučujeme řádné osprchování i případný klystýr, který není tak strašný, jak si většina lidí myslí. Samozřejmě, že většina mužů se klystýru vyhýbá obloukem.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Před samotnou masáži je vhodné, alespoň hodinu předem si zajít na toaletu a následně se osprchovat. Je vhodné, pod sebe připravit nějaký ručník, kdyby došlo k nějaké nepříjemné nehodě, které se však ději velmi ojediněle.

Pro koho je masáž prostaty vhodná a pro koho zase NE?

Některým mužům nahání hrůzu jenom zmínka o anální penetraci, většina z nich ani masáž nevyzkoušela. Pokud to daná masérka umí, věřte, že podobný pocit žádný muž nezažil, přitom, to není nic homofóbního.

Masáž prostaty můžete vyzkoušet i doma s partnerkou. Avšak je 50% mužů, kteří by k tomu rádi měli svou partnerku, ale je i 50% mužů, kteří by přivítali raději cizí masérku. Určitě doporučujeme si to alespoň vyzkoušet, jinak nemůžete být přesvědčeni, zda je masáž prostaty pro vás vhodná či nikoliv.

Co je to předstojná žláza?

Prostata se odborně pojmenovává jako předstojná žláza, jedná se o přídatnou pohlavní žlázu, jejíž sekret se v případě ejakulace mísí se spermatem, a to v objemu 10 až 30 %.

Vyzkoušeli jsme originální vitamíny pro muže a výsledky nás ohromily

Sekret z předstojné žlázy je ve spermatu naprosto běžný a přirozený, ve standardním množství nijak nenarušuje kvalitu spermatu. Její velikost můžeme přirovnat k vlašskému ořechu, nachází se mezi konečníkem a stydkou kostí, zhruba pod močovým měchýřem.

Léčba prostaty není náročná

Prostata je častým problémem mnoha starších mužů a způsobuje značné komplikace, které se projevují zejména při močení, kdy jsou nejvíce patrné. Vlivem zvětšené (zbytnělé) prostaty dochází k problémům při močení, mezi ně patří slabší proud moči a hlavně velmi častý pocit plného močového měchýře s pocitem, že ho nemůžete vyprázdnit.

V akutních stádiích zbytnělé prostaty pak může dojít dokonce k nemožnosti močení. Léčba prostaty není náročná, zejména v počátcích zbytnělé prostaty se nemusíte ničeho obávat. Navíc je maximálně šetrná. Právě v takovém akutním případě se při léčbě neprodleně přistupuje k chirurgickému zákroku. Ten by měl alespoň močení vrátit do běžného stavu a následně dochází k doléčení pomocí léků.

TIP: V případě, že vás trápí i jiné poruchy, například porucha erekce, pak doporučujeme vyzkoušet nejlepší produkty na poruchu erekce Proerecta , Amarex nebo Erexan.

Pokud se podaří zbytnělou prostatu objevit v počátku, přistupuje se pouze k léčbě pomocí léků, případně za pomoci rostlinných extraktů, které však mají doplňující účinek. Zbytnělá prostata se objevuje naprosto běžně, zejména u starších mužů, ale není to podmínkou.

Udává se, že až 20 % mužů starších 45 let trpí problémy způsobenými zvětšenou prostatou. V pokročilejším věku, zejména nad 55 let, se objevuje většina příznaků onemocnění, často navíc ve velmi silné míře, prakticky u každého ze tří mužů v takto pokročilém věku.

Oblíbený produkt: Mezi nejoblíbenější produkty neboli doplňky stravy na prostatu, patří zejména RED3.

Nejvýkonnější léky na prostatu

RED 3 Prostamol UNO Prostanax
RED 3 - Lék na prostatu Prostamol UNO - Lék na prostatu Prostanax - Lék na prostatu
60 kapslí 90 kapslí 60 kapslí

Recenze

Recenze

Zaměřte se na prevenci v podobě erotické masáže prostaty

Zaručený způsob, jak se ve stáří vyhnout onemocnění prostaty bohužel neexistuje. Je však lékařsky prokázáno, že tato rizika snižuje prevence v podobě masáže prostaty, která je navíc považována za jedinečný erotický zážitek, jak dokládá množství mužů, kteří ji podstoupili. Samozřejmostí by také měly být pravidelné lékařské kontroly. Zvláště u mužů starších 55 let se doporučují prohlídky alespoň jednou ročně.   Postup masáže prostaty

Správný postup masáže

Nejsnadněji se k prostatě dostanete v pozici na břiše. V takovém případě je předstojná žláza dostupná zhruba na délku ukazováku, hledat ji můžete na stěně blíže břichu. Nejdříve byste měli začít masáž zvenčí okolo análního otvoru a pokračovat v ní, dokud nedojde k celkovému uvolnění.

Po pár minutách takové masáže můžete pomalu začít zasouvat prst do konečníku a začít krouživými pohyby s různou intenzitou masírovat prostatu. Nezapomeňte na dostatek lubrikačního gelu a provést byste měli také výplach konečníku, protože hygiena je na prvním místě. Můžete tak při masáži dosáhnout značné erotické stimulace, zvláště pokud budete eroticky stimulovat také penis.

Španělské mušky: Nápoj lásky jako přípravky na erekci

Avšak u většiny mužů se nejdříve projeví jistý blok v podobě studu, který musí překonat. Stejně tak se objevují obavy z bolesti, té se ovšem bát nemusíte, pokud vaše partnerka dodrží správný postup. Inspirovat se můžete například přiloženým videem masáže prostaty.

Nezapomínejte na lubrikaci

Důležitým bodem u masáže je uvolnění pomocí hlubokého dýchání, navíc se nesmí zatínat svaly. Samotné zatínání je nepříjemné, ale pro maséra je následně velmi obtížné naleznou ten správný bod.

Při postupné masáži časem svěrače povolí. Pokud pocítíte, že se vám chce močit nebo „na velkou“ neděste se, protože jde o zcela normální jev. Pokud budou dodržet pravidla, která jsou na začátku článku, nemusíte se obávat nehody.

Masáž prostaty nefunguje pouze jako prevence a léčba, ale často jej pára řadí do předehry, například před análním sexem. Navíc tento styl stimulace má rádo mnoho žen, ale i mužů. Pokud chcete provádět masáž nebo provozovat anální sex, rozhodně to nezkoušejte bez lubrikačního gelu, jinak vás to může velmi rychle odradit.

Víš, jak správně masturbovat nebo jak masturbaci vylepšit? Nestyď se, masturbuje každý…

Experimentujte s erotickými pomůckami a doplňky

K masáži prostaty můžete samozřejmě využít i erotické pomůcky. Můžete si tak značně masáž prostaty zpestřit, ale dávejte pozor, protože s použitím těchto hraček dochází ke stimulaci celého konečníku, a to nemusí být každému příjemné. Lokální stimulace prostaty dosáhnete pouze za pomocí prstu. Navíc prst je mnohem citlivější a nehrozí tak riziko poranění nebo bolestivé stimulace.

TIP: Vyberte si tu nejlepší erotickou pomůcku, která vám bude vyhovovat, široký výběr naleznete tady –  Pomůcky pro masáž prostaty

Prakticky v každém sexshopu můžete narazit také na speciální doplňky, které jsou vytvořeny právě k masáži prostaty. Mají speciálně vyvinutý tvar a celkově jsou k masáži přizpůsobeny. Ani v tomto případě nezapomínejte na značnou dávku lubrikačního gelu, aby došlo ke hladkému průniku, v opačném případě se může jednat o velmi bolestivou zkušenost. 

Vibrátor na masáž prostaty

Vibrátor na masáž prostaty

Anální kolík s erekčním kroužkem

Anální kolík s erekčním kroužkem

Klystýr Single

Klystýr Single

+ Výhody masáže prostaty Výhody masáže prostaty

Masáž prostaty má lékařsky ověřený vliv na prevenci rizik spojených s onemocněním prostaty a zároveň se jedná o zajímavou erotickou zkušenost. V každém případě je to zpestření někdy možná až všedních sexuálních zážitků.

 • prevence onemocnění prostaty
 • přínosné prokrvení prostaty
 • silnější orgasmus
 • zpestření sexuálního života
 • možnost zajímavé relaxace a uvolnění

Erotická stimulace předstojné žlázy s sebou nenese žádná rizika. Měla by se však provádět opatrně, naopak by se neměla provádět vůbec v případě hemoroidů a jiných komplikací v oblasti konečníku.

Další možnou negativní vlastností je, že ne každému může samotná masáž vyhovovat, vždy záleží na subjektivním pocitu a ve velké míře také na zvyku. Napoprvé nemusí jít o příjemnou zkušenost.

Nech se inspirovat, jak dosáhnout mokrého orgasmu u ženy nebo Squirt

Vyzkoušejte klystýr – Je to bezbolestné a zdravé

Před masáží je vhodné aplikovat klystýr a jíst pouze lehká a netučná jídla, například je vhodné jíst hodně zeleniny. Ke klystýru určitě doporučujeme využít pomůcky, určené výhradně k tomuto úkonu. První klystýr není nijak moc příjemný, protože jde o pocit uvolňování.

Klystýr nedoporučujeme pouze před masáží prostaty, ale také kvůli zdravotní účinnosti. Klystýr dokáže vaše tělo pročistit a zbavit se nežádoucích látek v těle.

Masáž prostaty video

Instruktážní video s detailním postupem masáže prostaty vám může pomoci při samotné praxi. Pokud nezapomenete na lubrikant a hygienu, nemusíte mít žádné obavy, avšak vždy sledujte reakce protějšku, podle toho můžete poznat, zda jsou mu vaše kroky příjemné nebo naopak.

Podle toho můžete přidat či ubrat na intenzitě. Nakonec, masáž prostaty vlastně není nic složitého a s následujícím videem ji nepochybně hravě zvládnete.

Jak probíhala masáž prostaty u speciální masérky?

Pro představu, co se děje za dveřmi, jsme vyslali k masérce jednoho z našich redaktorů. Samozřejmě, chtěl zůstat v anonymitě, protože jde o choulostivé téma a má rodinu.

 1. Na začátku, dochází k jemné masáži svěrače a hráze (To je místo mezi varlaty a análním otvorem) Napomáhá to k uvolnění svalů,  aby došlo k hladkému vniknutí
 2. Masérka si nasadila latexové rukavice, kvůli hygieně a snížení rizika poranění, například nehtem. Navíc spolu s gelem je průnik mnohem pohodlnější a příjemnější.
 3. Potom si masérka nanesla gel na ukazováček
 4. S na-lubrikovaným ukazováčkem začne masírovat svěrač a to velmi jemně a pomalu
 5. V neposlední řadě do mě vnikla prstem a chvíli šmátrala po tom správném místě. Poté, co jej našla, začala jej příjemně masírovat.
 6. Po 5 minutách jsem byl zcela uvolněná a začali si masáž užívat. Ano, opravdu jsem si ji začal užívat, i když jsem tomu ze začátku vůbec nevěřil.

Zlepšení erekce bez léků? Je to možné, přinášíme vám unikátní tipy

Nejčastější dotazy k masáži prostaty – FAQ

Na základě nejčastějších dotazů na masáž prostaty, jsme pro naše čtenáře sestavili seznam s odpovědmi. Pokud však na svůj dotaz nenaleznete odpověď, neváhejte a kontaktujte nás. Rádi vám odpovíme a přidáme jej do článku, pro lepší přehled našich čtenářů.

Co je to prostata?

Prostata je velká, asi jako ořech a je součástí ejakulátu ležící u vnitřního kořene penisu. 

Jak se na masáž připravit?

Především jsem o psychické uvolnění a překonání strachu. Být v klidu a uvolněný, je velmi důležité. Nikdy rozhodně nepodceňujte hygienu, stravu (vyvarujte se mastným jídlům) a pořádně se vyprázdněte. Můžete si pomoci klystýrem. 

Jaké výhody masáž prostaty nabízí?

Hlavní výhodou je zlepšení erekce, proudění semenné tekutiny a prevence před rakovinou prostaty.

Je důležitý klystýr?

Jedna se o nejlepší hygienickou prevenci před samotnou masáží prostaty nebo análním sexem, přesto to není nutností, pokud provedete řádné vyprázdnění a následné umytí.

Bolí to?

Pokud se nikam nespěchá a pokud se masírující zcela uvolněný, je masáž zcela bezbolestná. Ucítíte spíše, že je příjemná.

Můžu dosáhnout i orgasmu?

Ano. Pokud to masérka umí, je možné dosáhnout neuvěřitelného orgasmu, který je odlišný od toho klasického. Vyhledávejte tantrické masérky, který je opravdu špičkové.

Rakovina prostaty u mladých mužů?

Dle zahraniční studie, se rakovina prostaty u mužů do 40 let objevuje pouze vzácně. Přesto není dobré podcenit, pravidelná vyšetření a včasné odhalení.

Mohu udělat masáž prostaty před análním sexem?

Určitě, ano. Masáž mnohdy páry zapojují do předehry. Masáž prostaty dokáže perfektně připravit partnerka na anální potěšení.

Movember kníratý měsíc proti mužským onemocněním

Zřejmě jste zaznamenali listopadový měsíc, kdy většina mužů nosila knír. Jedná se o jakýsi symbol na zvýšení povědomí o mužských nemocech jejím organizátorem je Nadační fond Muži proti rakovině. V tento měsíc se klade důraz pro včasnou diagnostiku rakoviny varlat a prostaty u mladých mužů.

Starší muži by měli podstupovat pravidelnou kontrolu prostaty. Kampaň se snaží ukázat mužů, že mnoha nemocím lze předejít, při včasné diagnostice. Proto se neostýchejte o tomto tématu bavit i s vašim lékařem.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Hodnocení
41star1star1star1stargray