Priapismus: trvalá erekce, Permanentní erekce

Mysleli jste si, že permanentní erekce je pouhý výmysl komedií, a že reálně se nic takového muži stát nemůže? Omyl, permanentní neboli stálá erekce je běžným jevem, se kterým se za určitých okolností můžete setkat i vy. Jedná se o druhý extrémní stav penisu, zatímco jedním je porucha erekce či úplná impotence, opačným jevem je permanentní erekce. V obou případech se jedná o stav, který vážně narušuje kvalitu nejen sexuálního života.

Permanentní erekce neboli priapismus

Možná si právě představujete, jaké by to asi bylo, kdybyste při sexu dosáhli permanentní erekce. Ihned na úvod je třeba říct, že ke stavu stálé erekce nedochází sexuálním vzrušením, jak si možná myslíte. Stálá erekce (priapismus) je nejčastěji způsobena nevhodnými léky, zraněním nebo onemocněním. Přestože se jedná o víceméně vzácný stav, který může trvat i několik hodin, setkat se s ním můžete během svého života i vy – avšak rozhodně to není nic, co byste si měli přát.

Jestliže se vám právě vybavila možnost „předávkování“ léky na podporu erekce, například Viagrou, pak věřte, že tím si permanentní erekci nezpůsobíte, ale zvýšíte radikálně námahu srdce a krevního oběhu, což může za určitých okolností skončit až infarktem.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Stav permanentní erekce doprovázejí stejné fyzické děje, jako v případě normální erekce. Penis, tedy přesněji topořivá tělíska, se začne plnit krví a zvětšovat svůj objem, takže se penis začne zvětšovat v objemu i délce, dochází ke ztopoření. Rozdíl přichází ve chvíli, kdy dojde k vyvrcholení či opadnutí sexuální touhy a krev z penisu začne zase odtékat, čímž se penis zmenší. V případě priapismu krev z penisu zpět neodtéká, což způsobuje velmi bolestivou stálou erekci, které je velmi obtížné se zbavit.

Jestliže nedojde ke včasnému zákroku lékaře, zpravidla do 12 hodin, může dojít ke zjizvení tkáně, případně k trvalým následkům!

Příčiny priapismu jsou různé, patří mezi ně i alkohol

Permanentní erekce má různé příčiny, patří mezi ně například intoxikace organismu či neurologické onemocnění, které se může projevit například po úraze. Lékařská příčina je v podstatě taková, že je narušen přirozený průtok krve (nedochází k odtoku krve z penisu) a dojde k přeplnění topořivých tělísek krví, což způsobuje jejich nadměrné zvětšení a napínání, které je vysoce bolestivé.

 • krevní choroby zvyšují riziko priapismu, například leukémie
 • otrava neboli intoxikace organismu, například vlivem drog, ale i alkoholu
 • poškození míchy a nervů
 • neurologická onemocnění
 • úrazy penisu
 • léky, jako jsou například antidepresiva

Takové jsou nejčastější příčiny permanentní erekce, ale samozřejmě nejsou zdaleka všechny, může dojít ke kombinaci těchto příčin, případně k jiným – ty mohou být do značné míry individuální.

Jestliže v případě priapismu nevyhledáte pomoc, může dojít k trvalému poškození penisu

V případě, že se setkáte s permanentní erekcí, měli byste neodkladně vyhledat lékařskou pomoc, a to také v případě, kdy porucha není doprovázena bolestí. Lékaři uvádí, že hranice, kdy dochází k trvalým následkům, je přibližně od 12–24 hodin, ale samozřejmě platí, že čím dříve pomoc vyhledáte, tím lépe. Vysoký tlak uvnitř topořivých tělísek totiž může poškodit tkáň tak, že dojde k poruše její funkčnosti, to může skončit trvalými poruchami erekce nebo dokonce úplnou impotencí.

Vyšetření a následná léčba permanentní erekce

Rozhodně se nemusíte bát navštívit lékaře, vyšetření totiž není nijak bolestivé a samotný zákrok také ne. Diagnóza priapismu je nejčastěji stanovena na základě detailnějšího pozorování, odhalit ji může takzvaný Dopplerův ultrazvuk nebo sken těla pomocí radioaktivních izotopů. V obou případech jde o to samé – prozkoumat krevní tok v penisu, tím odhalit chyby či anatomické anomálie. Obě diagnostická vyšetření trvají jen pár minut.

Samotná léčba se liší podle závažnosti permanentní erekce. Jako nejvíce efektivní se ukázalo injekční aplikování účinných léčivých látek přímo do penisu, zaručuje to rychlou úlevu a odtok krve. Nejedná se o nijak bolestivý zákrok, navíc je velmi rychlý – používá se standardně ve většině případů priapismu.

Druhou variantou, která se používá v případě akutních stavů stálé erekce, je propíchnutí tkáně jehlou a nechání krev odtéct – tato metoda se však příliš nevyužívá. Poslední možností je použití ledových obkladů, těch se využívá v případě slabého priapismu a představují nejméně bolestivou formu léčby.

Jestliže všechny tyto metody selžou nebo k nim není z nějakého důvodu možnost přistoupit, následuje chirurgický zákrok.

5 tipů, které slouží jako prevence priapismu

 • jestliže užíváte pravidelně léky, přečtěte si, zda není stálá erekce jedním z možných vedlejších účinků
 • pokud trpíte srpkovitou anémií (ta sama o sobě způsobuje permanentní erekci), užívejte na ni léky
 • v případě, že trpíte poruchami erekce, využijte raději než Viagru a podobné pilulky přírodní doplňky stravy na podporu erekce
 • nepoužívejte nadměrně vakuovou pumpu, přečtěte si, jak s ní bezpečně zacházet
 • podporujte u sebe zdravý životní styl
Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Hodnocení
51star1star1star1star1star