Léčba erekce rázovou vlnou

Problémy s erekcí potrápí alespoň jednou za život každého muže. To není nic neobvyklého. Pokud však vaše erekce nespolupracuje tak jak má už delší dobu, pak je nejspíš něco v nepořádku, přitom k léčbě se nabízí mnoho metod.

Čím dřív začnete váš problém řešit, tím dřív budete zase schopni naplno sexuálně žít. Nebaví vás denně myslet na polykání pilulek a zároveň nechcete jít pod skalpel? Řešením může být rázová vlna na erekci. Přiblížíme vám detailně, jak taková léčba vypadá.

Rázová vlna a erekce: co si pod tím představit?

Rázová vlna na erekci je akustické vlnění, které lze v běžné praxi přirovnat například k ultrazvuku. V plné síle ji medicína využívá pro léčbu zánětů, nebo ledvinových kamenů.

,Pokud se však sníží její intenzita, dokáže efektivně podpořit činnost cév. Ty se poté postarají o dobré prokrvení penisu a pevnou erekci. Léčba erekce rázovou vlnou má velmi dobré výsledky. Pohybují se od 50% až do 80 % úspěšnosti.

Problémy s erekcí dokážou pořádně znepříjemnit sexuální život starším, ale i mladším mužům. Prozradíme vám 5 tipů, jak si zajistit kvalitní erekci.

Pro koho je rázová vlna na erekci určena?

Léčba erekce rázovou vlnou je určena pro všechny muže, kteří trpí problematickou erekcí kvůli špatnému prokrvení penisu. Rázová vlna totiž pozitivně ovlivňuje novotvorbu cév, které jsou důležité pro zabezpečení dobrého prokrvení vašeho penisu.

Tento fakt je důležitý pro správnou činnost topořivých tělísek. Jen díky dobrému zásobování pohlavního ústrojí krví můžete dosáhnout pevné a bezproblémové erekce.

Pokud chcete snadnější a rychlejší cestu k dokonalé erekci, pak rozhodně doporučujeme osvědčené přírodní produkty jako je Proerecta, Amarex, Erexan, Proerecta Shot, Vimax či Zerex nebo můžete vyzkoušet námi oblíbené multivitamíny pro muže

Pro koho není vhodná?

Rázová vlna na erekci není určena pro onkologické pacienty. A také dále pro ty, kteří netrpí poruchami erekce na základě špatného prokrvení penisu. Je proto vhodné zamyslet se a zjistit, co může tyto potíže způsobovat.

Můžou to být psychologické problémy, pokles mužských hormonů, nebo anatomické anomálie. Pokud si nevíte rady, navštivte vašeho lékaře. Ten vám podle výsledků vyšetření stanoví, jaká léčba erekce bude pro vás nejvhodnější.

Čtyřicítka je pro mnohé muže zlomovým věkem. Přinášíme vám 11 moudrostí pro muže nad 40 let, které doporučujeme vyzkoušet.

1 měsíc rázové vlny na erekci a výsledky na několik let

Pokud jste se rozhodli, že rázová vlna na erekci je pro vás správnou odpovědí na váš problém, nemusíte se bát dlouhého a náročného léčebného procesu.

Příprava na léčbu je téměř nulová a vlastní terapie trvá necelý měsíc. Podstoupíte zhruba 6 sezení, které jsou bezbolestné a také bez nutnosti hospitalizace. Aplikace rázové vlny probíhá bez anestezie, protože ji téměř necítíte.

Jaký je sexuální život během léčby a po ní?

Pozoruhodné je, že léčebný efekt vlny se může dostavit již po první aplikaci, tedy po prvním sezení. Po skončení terapie by měla být vaše erekce pevná a dlouhotrvající. Bez nutnosti užívání doplňků výživy na podporu erekce, nebo jiných podpůrných medikamentů.

Vaše problémy by měly takřka vymizet na dlouhou dobu v řádu let. Další aplikace je možná po 2 až 5 letech. Záleží na typu vaší terapie, přístroji a vašem lékaři.

Co říká sexuolog Mudr. Pavel Turčan o léčbě rázovou vlnou?

Podívejte se na video rozhovor se sexuologem Mudr. Pavlem Turčanem , který probírá rázové vlny odborněji, navíc se jedná o zkušeného lékaře, který má s touto léčbou bohaté zkušenosti.

Rázová vlna nebo léky na erekci?

Léky na erekci jsou sice účinné, bohužel je spojuje mnoho nežádoucích účinků, proto jsou také k dostání pouze na lékařský předpis. Mezi tyto nejčastější nežádoucí účinky spojené s léky na erekci, patří zejména návaly horka (červená tvář), dušnost, silné pocení, nežádoucí rychlé bušení srdce a zduření sliznice. Léky na erekci totiž kolují po celém těle, což může zapříčinit mnoho negativních příznaků. Jak se říká „jeto prostě chemie“.

U rázové vlny se nemusíte obávat nežádoucích účinků, protože účinkuje lokálně na penis a neovlivňuje zbytek organismu. Je potvrzené, že díky rázovým vlnám působící na zlepšení erekci, jsou pacienti v lepší duševní pohodě. Léky na erekci jsou komplikovanější. Musíte myslet na denní dávky a musíte vychytat správný čas před souloží. Pokud se z toho něco nevydaří, muž se potom může dostat do stresu.

Rázová vlna je výhodná i proto, že její účinky jsou dlouhodobé. Jde o mnohem šetrnější variantu na erektilní dysfunkci, avšak mnohem dražší. V případě preferencí přírodní varianty léčby na erekci, doporučujeme si i prohléhnout doplňky stravy, které jsou dostupné za velmi nízké ceny, oproti rázovým vlnám.

Rázová vlna: léčba poruch erekce a její výhody

Tato metoda navrácení erekce je u mužů čím dál více oblíbenější. A to především díky svým výhodám. Jaké to jsou?

 • Léčba je téměř bezbolestná.
 • Při terapii není nutná hospitalizace, ani anestezie.
 • Pozitivní vliv rázové vlny se může dostavit už po první aplikaci.
 • Léčebný program trvá jen pár týdnů.
 • Rázová vlna na erekci má dlouhodobý efekt i v řádu let
 • Nezatěžuje ostatní orgány. Působí přímo na cíl léčby.

Masturbace pomáhá uvolnit napětí a navozuje pocit pohody. Častá masturbace může být však problémem. Jak poznat, kdy je zdraví prospěšná a kdy už se jedná o závislost?

Léčba erekce rázovou vlnou: nevýhody

Marně jsme pátrali na internetu a webových stránkách klinik, které se zabývají léčbou erekce rázovou vlnou, ale žádné podstatné nevýhody jsme nenašli. Při studiu léčby jsme narazili na pár faktů, které by mohly být brány jako negativní. Které to jsou?

 • Léčba erekce rázovou vlnou není placena zdravotní pojišťovnou
 • Vyšší cena terapie
 • Není vhodná pro onkologické pacienty
 • Po aplikaci rázové vlny se mohou objevit otoky, hematomy nebo mírné zarudnutí
 • Před léčbou je vhodné navštívit lékaře a vyloučit jiné příčiny erektilní dysfunkce

Jak probíhá terapie rázovou vlnou?

Léčba erekce rázovou vlnou je rychlá a bezbolestná. Bohužel je tato metoda hodně drahá.

 • Proběhnou 4 sezení s lékařem
 • Sezení se opakuje týdně a celá terapie trvá měsíc
 • Jedno sezení vám nezabere moc času, protože trvá max. 20 minut
 • Další léčbu rázovou vlnou, můžete opakovat až po 2 letech

Pří léčbě erekce rázovou vlnou, lékař přiloží na penis nástroj, který vysílá rázovou vlnu. Nemusíte se obávat žádné bolesti, spíše naopak. Impulsy jsou poměrně příjemné, lze je cítit, jako jemné údery.

Primář kliniky UroKlinikum, MUDr. Josef Stolz, MBA říká: „Bezbolestná léčba spočívá v přiložení sondy podobné ultrazvuku na penis a do oblasti hráze, pod varlaty. Sonda vydává rázové vlny, které přispívají k regeneraci cév, zvýšení průtoku krve a tím k lepšímu prokrvení topořivých tělísek.“

Díky vlnám dochází k uvolňování a zprůchodnění cév, což vede později k možnosti více naplnění penisu krví, která má za následek zpevnění a zkvalitnění erekce. Sonda se přikládá i na oblast hráze, kde působí pozitivně na prostatu, především, pokud ji má muž zvětšenou a bolestivou.

Kde se provádí rázová vlna na erekci a jaká je cena?

Jelikož se nejedná o standardní typ léčby, musíte si vyhledat vhodnou kliniku, kde tuto terapii provádí a jsou na ni vybaveni. V současné době se v České republice nachází jen hrstka urologických klinik, které nabízí tuto léčbu.

Není nic jednoduššího než jim napsat e-mail, nebo jim zatelefonovat a domluvit si schůzku. Výhodou soukromých klinik je často vstřícnější a vřelejší přístup než v běžných zdravotnických zařízeních.

Klinika Adresa Kontakty Orientační cena
TH klinika, s.r.o. Karlovo náměstí 3/319, 128 00 Praha 2 222 363 555 773 048 214 objednani@thklinika.cz na vyžádání
CENTRUM MEDIOL s.r.o. Na Šibeníku 26, 779 00 Olomouc 607 633 611 centrummediol@seznam.cz 15 000 Kč
UroKlinikum - urologická klinika Praha Budějovická 778/3a (2.patro) Praha 4- Pankrác, 140 00 608 827 761 ambu@uroklinikum.cz 10 000 Kč (4 aplikace)
FyzioKlinika Machkova 1642/2, Praha 4, Jižní Město – Chodov 606 404 804 kontakt@fyzioklinika.cz na vyžádání
UROSANTÉ Želetavská 1447/5, 140 00 Praha 4 733 640 218 recepce@urosante.cz 18 000 Kč
UroHelp Božetěchova 79 (poliklinika) 612 00 Brno – Královo Pole info@urohelp.cz 541 216 005 736 682 504 16 000 Kč
ANDROGEOS Na Valech 4/289, Praha 6 – Hradčany, 160 00 233 325 636 18 000 Kč
Fyzioterra Praha 9 – Dolní Počernice 190 12 723 234 852 777 726 676 papouskova@fyzioterra.cz 13 500 Kč
Sexuologie Brno Sovova 7, 616 00 BRNO - Žabovřesky 731 031 627 na vyžádání

Rázová vlna a erekce aneb nejčastější dotazy

1. Má rázová vlna nějaké vedlejší účinky?

Podle našich zdrojů nemá léčba rázovou vlnou žádné vedlejší účinky. Nebyla zaznamenána žádná přetrvávající, nebo závažná poškození. Jediné vedlejší účinky, které však odezní za 1 až 4 dny, je jemné lokální prokrvení, které může způsobit otoky, nebo modřiny.

2. Jak zjistím, že jsem pro tuto formu léčby vhodný?

Pokud vás trápí jakákoliv dysfunkce vaší erekce, tak co nejdříve zavítejte k vašemu lékaři. Ten vám nejspíš domluví schůzku u specialisty, s kterým dále prokonzultujete svůj problém. Poruchy erekce mohou být totiž zapříčiněny různými faktory. Pro jejich léčbu někdy stačí změnit životní styl, jindy je třeba přistoupit k léčbě více komplexněji.

3. Kolik stojí léčba erekce rázovou vlnou?

Jelikož se jedná o terapii, kterou vám vaše zdravotní pojišťovna neproplatí je finančně náročnější. Proto je třeba důkladně prodiskutovat s vaším ošetřujícím lékařem, zda je pro vás tato léčba vhodná. Orientační cena jedné léčby, tedy zhruba 4 až 6 sezení, které podstoupíte za 1 měsíc, je kolem 15 000 Kč. Cena se samozřejmě liší podle kliniky.

4. Jak dlouho trvá rázová vlna?

Jde docela o rychlou proceduru. Postačí většinou 3-5 ošetření, jednou týdně, což zabere celkem asi 1 měsíc. Každé sezení s účinností rázové vlny na penis, trvá cca 20 minut.

Dejte sbohem problémům s erekcí

Trápí vás ochablá erekce a nebaví vás denně polykat doplňky stravy a různé pilulky na podporu erekce? Chcete se svého problému zbavit a nemuset ho řešit každý den? Vyřešte vaše problémy s erekcí jednou provždy rázovou vlnou na erekci.

Léčba erekce rázovou vlnou je časově nenáročná a navíc bezbolestná. Její výsledky jsou velmi pozitivní a hlavně dlouhotrvající. Pokud vás trápí vaskulogenní typ erektilní dysfunkce, tak je tato léčba vhodnou možností pro nové nastartování vašeho sexuálního života.

Rádi byste dali vašim sexuálním hrátkám nový rozměr? Zkuste nápoj lásky ve formě španělských mušek. Jejich účinek vás mile překvapí.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce