Erekce u ženy: Co je to erekce klitorisu

O mužské erekci se můžete dočíst spoustu věcí a to i u nás, kde tohle téma podrobně rozebíráme. Její funkčnost a případné poruchy jsou předmětem mnoha výzkumů a studií, takže o ní existuje mnoho informací. Proto je tento pojem většinou spojovaný právě s muži.

Věděli jste však, že i ženy mohou zažít erekci? Může za to jedna, na první pohled malá část ženského klína, která je velmi podobná penisu. Pokud hádáte, že jde o klitoris, máte pravdu. Tento malý hrbolek totiž výrazně ovlivňuje sexuální potěšení a libido. Přiblížíme vám, jak může dojít ke ztopoření klitorisu a následné erekci u žen.

Co to je klitoris?

Mnoho lidí myslí, že klitoris je vlastně jen takový malý výběžek nad poševním vchodem. Ženské tělo je ale složitější, než se na první pohled může zdát. Podstatná část klitorisu je totiž schovaná uvnitř těla. Hned za viditelným výběžkem klitoris pokračuje směrem dovnitř a následně se rozbíhá do stran, protože má dvě ramena.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

To znamená, že celý klitoris má vzhled opačného písmene V. Po fyziologické stránce je velmi podobný mužskému penisu. Klitoris má totiž špičku s předkožkou, topořivá tělíska a také v něm najdeme několik tisíc nervových zakončení.

Erekce u žen: 5 poznávacích znamení

Asi už tušíte, že erekce u žen přímo souvisí s klitorisem. Jenže vzrušit a následně poznat ztopořený klitoris nemusí být vůbec jednoduché. Každá žena je jiná a může mít trochu jinou velikost klitorisu, stejně jako je to s tvarem a velikostí penisu. Navíc jeho zvětšení může být velmi individuální.

Některé ženě se zvětší klitoris jen o pár procent a některým až o stovky. Tento fakt dělá vrásky hlavně začínajícím milovníkům, kteří nemají dostatečný přehled o anatomii ženského těla a také dost sexuálních zkušeností.

I přesto, že je klitoris velmi podobný penisu, tak erekce klitorisu je o něco méně nápadná. Jaké jsou hlavní znaky, že je žena v erekci?

 1. Klitoris se zvětší a měl by být více viditelný.
 2. Stydké pysky jsou také větší.
 3. Klitoris a stydké pysky můžou být více zabarvenější, často červenější.
 4. Klitoris je citlivější než v běžném stavu.
 5. Dochází k lubrikaci vagíny.

Erekce klitorisu u žen je podobná mužské erekci

Průběh erekce klitorisu je podobná mužské erekci

Erekce klitorisu je často přirovnávána k erekci penisu. Při vzrušení dochází k většímu průtoku krve v oblasti vagíny, tedy i klitorisu. Celý klitoris se díky tomuto procesu následně zvětší a může dosáhnout erekce.

To má za následek nejen to, že se klitoris odhalí z předkožky, ale také dochází ke zvětšení stydkých pysků, které jsou díky dráždění prokrvenější, a na které takto zvětšený klitoris tlačí. Po orgasmu se průtok krve přirozeně snižuje a tím se i klitoris zmenší na svoji původní velikost.

TIP: Trápí vás nuda v posteli a váš chtíč je na bodu mrazu? Afrodiziaka dokážou probudit vaše libido. Ukážeme vám, které stojí za to vyzkoušet.

Jak na erekci u žen?

Správné dráždění intimních partií nezpůsobuje pouze erekci klitorisu, ale může být také klíčem, jak ženě přivodit orgasmus. Není totiž tajemstvím, že ženy můžou prožívat 2 typy orgasmu. Tedy vaginální, a právě i Klitoridální orgasmus. Proto by byla škoda se tomuto místu nevěnovat.

Stejně, jako u mužské erekce, můžete dosáhnout ztopoření klitorisu a následné erekce u ženy různými typy sexuálního dráždění. Pamatujte, že každá žena má jiné touhy, a proto je důležité v posteli komunikovat. Odhoďte stud a zeptejte se, co vaší partnerce dělá dobře a co naopak ji vůbec nevzrušuje. Jak přivodit, nebo podpořit erekci klitorisu?

Masáž prsty

Klitorisu se dotýkejte konečky prstů. Můžete vyzkoušet směr nahoru a dolů, ze strany na stranu, krouživé pohyby, nebo klidně i poklepávání. Začněte jemně a pomalu. Časem můžete přidat na intenzitě.

Pokud se stále nemůžete trefit do správného tempa, nebo stylu masáže klitorisu, nechte se vést rukou vaší polovičky. Díky tomu zjistíte, jaký dotek klitorisu ji skutečně vzrušuje. Nezapomeňte, že před drážděním by měly být vaše ruce čisté a nehty zastřihnuté.

Erotické hračky, povzbuzující erekci klitorisu

Erotické hračky

V dnešní době si můžete vybrat z velkého množství typů, barev a materiálů erotických hraček takovou, která bude vyhovovat vašim potřebám. Byla by velká škoda erotické pomůcky při sexu vynechávat.

Skvěle totiž oživí každé postelové hrátky. Jejich používání je často velmi jednoduché, jen nezapomínejte na jejich hygienu. Mezi velmi oblíbené sexuální pomůcky pro ženy, které dokáží velmi efektivně stimulovat klitoris patří:

 • womanizery,
 • orální vibrátory,
 • vibrátory s výběžkem,
 • bodové vibrátory,
 • prstové vibrátory,
 • masážní hlavice,
 • vakuové pumpy a další.

Životní styl a edging

Erekci klitorisu může žena také podpořit pravidelným posilováním pánevního dna, nebo cvičením známých Kegelových cviků. Také jídelníček a celkový životní styl může mít velký vliv na sexuální život.

Špatná strava, kouření, nebo vapování, může narušit správný průtok krve v těle, který, jak jsme zmínili výše, je pro erekci u ženy zásadní. Společně pak můžete vyzkoušet takzvaný edging.

To je metoda, při které se těsně před vyvrcholením přestanete milovat a následně zase pokračujete. Tím posouváte hranici rozkoše a podporujete erekci klitorisu i penisu. Pravidelnou praxí pak můžete dosáhnout velmi bouřlivého orgasmu.

Zažívají všechny ženy erekci klitorisu?

Odborníci se nemohou shodnout, jestli jsou všechny ženy schopné dosáhnout erekce klitorisu. Je to z toho důvodu, že zatím nebylo provedeno dostatečné množství výzkumů a studií, které by tento fakt jednohlasně potvrdily.

Někteří odborníci se přiklánějí k teorii, že erekce klitorisu je, co se týče výskytu, podobná mokrému orgasmu. Tedy že ho mohou zažívat pouze některé ženy. Je také nutné si uvědomit, že každou ženu vzrušuje něco jiného a tím pádem i následné prožívání orgasmu může být rozdílné. Pamatujte také na to, že i ty ženy, které mají erekci klitorisu ji nemusí prožívat při každém sexu.

TIP: Ničí vaši pevnou erekci a celkový výkon v posteli vlezlá nervozita? Odhalíme vám 15 tipů, díky kterým si sex konečně užijete bez stresu.

Proerecta SHOT - Drink na podporu erekce a výkonnosti

Kdy je ztopořený klitoris to problémem?

Bohužel, ne vždy je ztopořený klitoris vítaný. Pokud erekce klitorisu přichází bez sexuálního stimulu, může ženě výrazně znepříjemňovat život a narušit její běžné fungování. Druhým problémem může být klitorismus. O co se jedná?

Klitorismus je v podstatě ženská podoba priapismu, která označuje přetrvávající erekci u mužů. Jde o erekci u ženy, která je tak dlouhá, až způsobuje velkou bolest. U žen, ani u mužů, není tento stav žádoucí a je nutné ho co nejdříve řešit. Zablokovaná krev, která má vliv na přetrvávající erekci, může totiž způsobit vážné zdravotní problémy. Jaké jsou nejčastější příčiny klitorismu?

 • úrazy v okolí ženských pohlavních genitálií,
 • návykové látky, jako například kokain, pervitin,
 • některé onemocnění, například leukémie,
 • vybrané léky, například antidepresiva.

Erekce klitorisu je přirozený jev, který zlepšuje sexuální prožitek

Ve velké většině případů je tedy ztopořený klitoris a erekce u žen projevem sexuálního vzrušení. Klitoris se stává citlivějším na dotek a jeho správným drážděním může docházet k velmi příjemným pocitům, které často vedou až k ženskému vyvrcholení. Pro některé ženy je stimulace klitorisu jedinou cestou, jak prožít orgasmus.

Proto by muži neměli na tuto část ženská těla zapomínat při vášnivých hrátkách. Pokud však žena pociťuje pravidelnou erekci klitorisu, bez sexuálního dráždění, nebo jí ztopořený klitoris způsobuje místo příjemných pocitů bolest, je vhodné co nejdříve navštívit odborníka. Také dlouhotrvající erekce může způsobit řadu dalších zdravotních komplikací, a proto není vhodné brát tento problém na lehkou váhu.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta