Impotence u mužů – Co to je a jaká je léčba impotence

Impotence neboli erektilní dysfunkce se vyznačuje častými obtíže při dosažení a udržení erekce. Impotence u mužů je nejčastější nemoc, spojená s postelovými hrátkami. Především tyto problémy s erekcí mají nemalí vliv na psychiku u mužů.

Nejčastěji erektilní dysfunkce postihují muže po čtyřicítce, avšak to není pravidlem. Tyto obtíže se mohou vyskytovat u mladších mužů. Nejčastější obavy přicházejí, když si partneři myslí, že impotence u mužů má vliv na neplodnost, což tak není pravda. Erektilní dysfunkce sice je spojena s mužství, ale vliv na neplodnost rozhodně nemá.

TIP na článek: Přečtěte si článek, kde vyvracíme 12 nejčastějších mýtů o erektilní dysfunkci a možná zjistíte, že netrpíte žádnými obtížemi.

Víte, co je impotence?

Impotence neboli také erektilní poruchy je neschopnost u mužů dosáhnout erekce nebo ji udržet. Z fyziologického hlediska můžeme říci, že se jedná o mužský problém nazývané erektilní dysfunkce (ED).

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Taková impotence má mnohdy závažný dopad na psychiku. Nejčastěji se impotence objevuje u mužů, kteří nejsou psychicky na tom dobře nebo může jít o vážnější nemoc. Níže se můžete dozvědět detailněji, co je impotence, jak se projevuje, jaké jsou příčiny a jaká je samozřejmě léčba.

Jaké jsou nejčastější příčiny impotence

Asi největší riziko je věk u mužů. Čím je člověk starší, tím je opotřebovanější a dochází mnohdy ke zdravotním problémům, jako je impotence u mužů. Dle statistik je zjištěno, že erektilní dysfunkce se zejména vyskytuje u mužů po čtyřicítce.

Bohužel čas nejde zastavit, ale můžete žít zdravější život a případným poruchám erekce se vyhnete. Bylo nespočetněkrát zjištěné nejčastější příčiny impotence, které můžete vidět níže.

 • Špatná životospráva– Tento bod jistě každý zná, ale jen hrstka se tímto řídí. Ano, špatná strava má velice výrazný vliv na zdraví a na erekci. Nestačí to vědět, ale dělat. Pokud se přejídáte, jíte často mastná a tučná jídla, potom nejsem jenom z venku zdevastování a obtloustlí, ale především trpí vaše zdraví, které máte jen jedno. Raději začněte hned, než bude pozdě. Máte sami na výběr, buď se časem zabijete jídlem sami, nebo raději budete o sebe pečovat. Nikdo jiný to nezmění, než-li vy.
 • Pití alkoholu– Další zabiják zdraví. Časté pití alkoholu výrazně oslabuje organismus a je náchylnější na různá onemocnění a to nemluvíme o tom, jak se devastuje organismus. Alkohol má vliv na špatnou erekci, muži mají často v napitém stavu postavit své stany.
 • Kouření – U kouření si myslíme, že není co rozepisovat a vysvětlovat. Kouření výrazně snižuje testosteron, který má vliv na plnou a dlouhou erekci. Mnozí naši čtenáři přešli na elektronickou cigaretu (I já co píši tento článek), která je dnes už promakaná. Určitě si nekupujte klasické malé, které moc lidí neuspokojily, ale určitě doporučuji elektronické cigarety pro Vaping. Více se můžete dozvědět ve facebookové skupině.
 • Únava – Unavené tělo má nespočet negativních dopadů na tělo. Pokud jsou poruchy erekce občasné, může za to možná únava. Odpočiňte si.
 • Deprese a stres – Další faktor psychického rázu, který má nevalný vliv na erekci a nejen na ni. Deprese se může ještě prohloubit nedostatečnou erekcí.

Impotence může být důsledkem všelijakých psychických problémů. Jednotlivé neúspěchy vyúsťují v další a další selhání, muž začíná být obklopen nejistotou ze selhávající sexuální aktivity a z nedostatečného uspokojení své partnerky.

Erektilní dysfunkce může být ale také známka zdravotních problémů. Většinou jsou tito muži nemocní, ani o tom nemusí vědět. Může jít o cukrovku nebo o vysoký krevní či jiné zdravotní problémy spojené s cévy.

Ještě možná menší rada na závěr to příčinách, pokud berete nějaké léky a provázejí vás erektilní dysfunkce, zeptejte se svého lékaře, zda vaše léky nemohou zapříčiňovat vaše obtíže spojené s erekcí.

Jak předcházet impotenci u mužů

Předcházení impotence – erektilní dysfunkce

Již to bylo zmíněné výše a největší prevencí, aby vás časem nepostihovali obtíže s erekcí, je zdravý životní styl. Zjistěte jak jíst správně a co, neokuřte, pijte alkohol opravdu výjimečně ne každý den a začněte se více hýbat. Nejenže se zlepší celý organismus a předejte mnoha nemocím, ale také se budete cítit lépe, budete mít větší sílu a energii.

TIP: Pokud vás již tíží problémy s erekcí, doporučujeme přírodní a účinný produkt Erexan. Jde o ověřený produkt, který si vychvalují i naši čtenáři.

Jak se projevuje impotence u mužů?

Pokud se do topořivých tělísek, které jsou uvnitř penisu, nedostane se dostatečné množství krve, muž není schopen dosáhnout plně a kvalitní erekce. Jak se tedy projevuje impotence? Impotence u mužů se vyznačuje tím, že se plné a kvalitní erekce nedostává při každém pohlavním styku. Pokud jsou problémy s erekcí pouze zřídka, potom nemusí mít muž impotenci.

V takovémto případě může právě za problémy s erekcí alkohol, nové jídlo, únava či deprese. Pokud se, ale penis nepostaví po každé, když potřebujete, potom někde bude asi vážnější problémy, které je zapotřebí léčit.

Je možné, že je impotentní mladý muž?

Problémy s erekcí nejčastěji zaznamenávají muži po 40 letech, jelikož dochází ke snížení produkce testosteronu a ke zhoršování krevního oběhu. Přesto jsou i případy, kdy problémy s erekcí postihují i mnohem mladší muže.

Mladší muži, kteří pociťují tyto problémy, jsou nejčastěji ovlivnění psychikou. Může jít o strach ze selhání, stres nebo je může i málo vzrušovat partnerka. Mnohdy postačí pouze se uklidnit nebo tomu nechat čas.

Samozřejmě si mohou pomoci přírodními léčivy, jako je Proerecta, který má rychlý nástup pevné erekce po užití nebo VIMAX, který funguje na dlouhodobější užívání a následnému zlepšení funkcí. Pokud se nebude postupem času (3 týdny) vše zlepšovat, doporučili bychom navštívit lékaře, aby vyloučil, že nejde o jinou a vážnější nemoc.

7 tipů, jak nejlépe uspokojit ženu

Jaké otázky si musíme položit?

Léčba impotence může probíhat i vlastní činností, jen je zapotřebí vědět jak a dávat si pozor na nekvalitní léky na impotenci. Protože potíže s erekcí jsou spojeny s mnoha ovlivnitelnými faktory, je zapotřebí si položit nemálo otázek, na které si odpovíte. Často se stává, že zodpovězením otázek přijdete na faktory, které mohou ovlivňovat vaší erekci.

 • Od jaké doby pociťujete problémy s erekcí?
 • Nezačal jsem něco nového jíst?
 • Nezačal jsem užívat nějaké léky?
 • Nejsem často unavený?
 • Nestačí mi jen trošku více relaxovat?
 • Nezačal jsem více nebo dlouhodobě užívat alkohol?
 • Neužívám nějaké drogy?
 • Nejsem ve stresu?
 • Nemám jiné zdravotní problémy?
 • Jsem dostatečně v posteli sebevědomý?

Léčba impotence u mužů svépomoci

Pokud na sobě pozorujete známky impotence, neváhejte a pokuste se navštívit vašeho praktického lékaře, kde vám odeberou krev na přezkoumání. Bohužel většina z nás nebyla nijak zázračně léčena a potíže ve většina případech pokračovali. Nebo je zde zase skupina muž, kteří nechtějí navštívit lékaře.

Je mnoho možností léčby impotence, ale zdravotnictví potřebuje mít nemocné lidi, ze kterých kapou peníze za léčbu a léky na impotenci. Lékařství je prostě byznys. A mnoho lékařů není ani moc kvalitních, na vše by raději předepisovali antibiotika i na rýmu nebo v případe erektilní dysfunkce nasadí viagru. Taky je to člověk, některé ta práce baví některé zase ne. Časem si někteří mohou připadat jako ve fabrice u výrobního pásu.

Protože všechny informace a příběhy vycházejí z našich příběhů, rozhodli jsme vyhledat možnosti samostatně a nasadit tzv. Samoléčbu. Jelikož se snažíme návštěvníkům co nejlépe a nezávisle poradit, sepsali jsme níže alternativní léčby, u kterých jsme přesvědčeni o pozitivních výsledcích. Naše metody spočívají v dlouhodobých výsledcích.

Výživový doplněk Erexan Výborný doplněk stravy, u něhož máme ověřené výsledky. Na základě své účinnosti, kvalitě a ceně, je Erexan vítězem našeho testování léků na erekci.

Výživový doplněk Proerecta Novinka roku 2018 s níž jsme zaznamenali velmi dobré výsledky. Produkt se může rovnat dlouhodobému vítězi – Erexanu.

Výživový doplněk Vimax Druhý vítěz našeho testování je Vimax, který byl dlouho jedničkou na trhu, než byl dostupný Erexan. Vimax oproti Erexanu má o něco nižší účinnost na erekci, ale působí i na zvětšení penisu.

Cviky na penis Cviky si nejvíce oblíbily naši čtenáři, jelikož jsou zdarma a jsou účinné. Můžete také vyzkoušet známé Jelqing cviky nebo kegelovy cviky.

Bylinky na erekci Vyzkoušejte staletími ověřené bylinky na erekci. S vaším mužstvím vám mohou pomoci přírodní látky.

Náš E-book Vytvořily jsme speciální a jedinečný E-book, kde naleznete desítky metod a rad, pomocí nich dosáhnete zlepšení erekce.

Zdravý životní styl – Myslím si, že tento bod je každému jasný a není co dodávat. Neokuřte, nepijte často alkohol a jezte zdravě.

TIP na závěr: Jednou s možností pro není erekce dostačující, je možný úbytek testosteronu.

Existuje impotence u žen? Nebo jde jen o mýtus?

U žen se rozhodně nejedná o impotenci, přesto mají některé ženy problémy s dosažením vzrušení, případně dosažení orgasmu. U žen je nejčastějším rizikem, ztráta zájmu o sex. Ženy by si měly také uvědomit, že z narůstajícím věkem přichází sexuální problémy.

Nejčastější příčinou jsou působící hormony androgenů (tj. mužských pohlavních hormonů). Ženy ztrácí libido kvůli psychickým důvodům, jako je stres a případné problémy v partnerském vztahu.

Následky impotence po operaci prostaty

Někdy nastanou zdravotní komplikace, které musíme okamžitě řešit, jako je například rakovina prostaty. Většinou se operace prostaty provádí chirurgickým zákrokem, kde hrozí riziko narušení nebo poškození nervů, svalů a krevních cév, které jsou spojeny s mechanismem erekce.

I když, jde poměrně o komplikovaný zákrok, napomáhá mužům být mezi námi déle. Často se stává, že právě po operaci prostaty, došlo k uzdravení erektilní dysfunkce a to až u 50% mužů, dle nadace na rakovinu prostaty, kteří problémy s erekcí zaznamenali již před touto operaci. Avšak jsou i pacienti, kteří po operaci prostaty trpí s impotencí.

Nejčastější dotazy k Impotenci

Co to je impotence?

Impotence, erektilní dysfunkce, problémy s erekcí, poruchy erekce, tohle vše je jedno a to samé. Jedná se mužský sexuální problém, kdy muž není schopen dosáhnout erekce nebo nedokáže udržet erekci dostatečně pevnou, aby mohlo dojít k souloži.

Jak na impotenci? Jak se zbavit impotence?

Jak se zbavit impotence? Na tohle není lehké odpovědět, protože se nabízí nespočet možných příčin, proč není možné dosáhnout erekce či k její udržení. Doporučujeme vyhledat lékaře, který by mohl příčiny impotence odhalit a nasadit patřičnou léčbu. Mnozí muži však raději samoléčbu a to nejdostupnějšími léči bez předpisu, a to jsou doplňky stravy, jako je například Proerecta, Proerecta Long, Amarex a mnoho dalších.

Co to znamená být impotentní?

Být impotentní znamená neschopnost dosažení erekce nebo její udržení, aby mohlo dojít k souloži. Se špatnou erekcí totiž není možné snadno proniknout do vagíny a následně ženu uspokojit. Impotence neboli problémy s erekcí nemívají pouze starší muži od věku 40 let, ale vyskytují se i u mladých mužů.

Jak se projevuje erektilní dysfunkce (ED) neboli impotence?

Erektilní dysfunkce se nejčastěji projevuje nedostatečnou, neudržitelnou nebo žádnou erekcí.

Může COVID zapříčinit impotenci u mužů?

Před nedávnem vyšla vědecká práce zveřejněná v časopise World Journal of Men’s Health, kde jsou zveřejněné informace o to, že covid může být za příčinami erektilní dysfunkce. Vědci zjistili, že i po dlouhé době měli muži virové časti v penisu po prodělané covidu.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Text
Kvalitní článek o impotenci, který osvětluje i jeho léčbu.
Hodnocení
51star1star1star1star1star