23 faktů a zajímavostí o sexu

Možná si myslíte, že o sexu toho víte už dost, ovšem my vám ukážeme, jak se mýlíte. Připravili jsme 23 zajímavostí o sexu, které jsou nejen zábavné, ale zároveň poučné.

Věděli jste například, že žena může dosáhnout desítek orgasmů po sobě? Nebo, že v některých státech je impotence uznávaným důvodem k rozvodu? Přečtěte si všechna fakta o sexu na jednom místě.

1. Rekord pro nejvíce ženských orgasmů za jednu hodinu je neuvěřitelných 134, to bylo zaznamenáno v roce 1986. Tento úžasný úspěch ukazuje, že žena může dosáhnout hned několika orgasmů po sobě.

Abyste byli při sexu výkonní a dovedli ženu k více orgasmům, vyzkoušejte jedinečný doplněk stravy Zerex ExtraLong – přečtěte si naši recenzi.

2. Jeden ze zajímavých faktů o sexu je, že jedna spermie nese 37,5 MB DNA informací. Během jedné ejakulace dochází k přenosu dat o velikosti 15 875 GB, to se rovná kapacitě 62 notebooků MacBook Pro. Tento úžasný objem informací je nutný pro vznik nového života, proto si je každá spermie nese jako unikátní kombinaci genetického materiálu a informací.

3. Ve 26 amerických státech je impotence uznávána jako důvod pro rozvod, to dokazuje, jaký význam má sex ve vztazích. Problémy s erekcí nebo impotence může být způsobena různými faktory, jako jsou stres, zdravotní problémy nebo psychologické problémy. Důležité je, aby si partneři otevřeně promluvili o svých sexuálních potížích a společně hledali řešení.

4. Tipněte si, jaké země dopadly nejlépe ve studii, která zkoumala důležitost sexu ve vztahu a zároveň spokojenost se sexem. Ukazuje se, že i kulturní rozdíly mohou hrát velkou roli v sexuálním uspokojení.

  • Nigérie 67 %
  • Mexiko 63 %
  • Indie 61 %
  • Polsko 54 %
  • Řecko 51 %
  • Nizozemí 50 %
  • Jižní Afrika 50 %
  • Španělsko 49 %
  • USA 48 %

5. Mnoho lidí si myslí, že pokud má žena velká prsa, prožívá díky nim sexuální stimulaci a vzrušení lépe. Faktem ale je, že ve skutečnosti neexistuje žádný rozdíl v sexuálním vzrušení mezi velkými a malými prsy. To je důležitá informace pro ženy (ale i muže), aby si uvědomili, že velikost prsou nemá vliv na schopnost dosáhnout sexuálního uspokojení. Platí ale, že prsa jsou výraznou erotogenní zónou.

6. Během menstruace dochází u ženy ke zvýšení krevního oběhu kolem genitálií, to může vést k intenzivnějšímu orgasmu. Tento fenomén ukazuje, že i když mnoho žen může během menstruace pociťovat nepohodlí, pro některé může být tento čas zároveň spojen s větším sexuálním potěšením.

Intenzivnější orgasmy během menstruace

7. Gymnofobie je strach z nahoty. Lidé, kteří touto fóbií trpí, mají problém se kdekoli svléknout, přestože vědí, že jejich strach je iracionální. Nahota anebo jen představa nahoty v nich vzbuzuje panickou úzkost. Tento problém přetrvává i tehdy, pokud jsou s někým, komu maximálně důvěřují.

8. V jednom bizarním experimentu bylo rekrutováno 266 mužů z celého socioekonomického spektra. Každému z nich byly ukázány obrázky pěti žen s různou velikostí prsou a byly požádáni, aby ohodnotili jejich přitažlivost. Chudší muži s velkým odstupem preferovali ženy s nepřirozeně velkými ňadry, zatímco bohatí neměli problém s menšími prsy. Zajímavé je, že korelace zůstala na celé škále konzistentní – nejchudším se líbila největší prsa, středně vydělávajícím se líbila středně velká prsa a nejlépe vydělávajícím se líbila drobná prsa. Tento experiment ukazuje, jak mohou sociální a ekonomické faktory ovlivnit naše vnímání krásy a přitažlivosti.

9. Sex může ulevit od bolesti hlavy, protože uvolňuje napětí ve svalech. Tento přirozený lék proti bolesti hlavy může být prospěšný pro oba partnery a zároveň pomáhá vzájemně upevňovat vztah.

Zpříjemněte si sex s různými afrodiziaky, které probudí sexuální libido vás i partnerky.

10. Marilyn Monroe, ikona a mezinárodní sexsymbol, údajně nikdy nezažila orgasmus s žádným ze svých slavných milenců, to naznačuje, že sláva a krása nemusí být zárukou sexuálního uspokojení. Tento fakt o sexu berme trochu s rezervou, ale ukazuje, že k ženskému orgasmu je často potřeba mnohem víc.

11. Výzkum ukázal, že muži s delším prsteníčkem ve srovnání s ukazováčkem mají vyšší hladiny testosteronu. Tento fakt o sexu naznačuje, že délka prstů může být spojena s hormonálními hladinami a může na první pohled odhalovat sexuální výkon a libido. Neplatí to ale vždy na 100 procent.

Afrodiziaka probudit sexuální touhu a libido

12. Zázvor je známý svými afrodiziakálními vlastnostmi, které stimulují pocity vzrušení spojené se sexem. Konzumace zázvoru zvyšuje srdeční tep, rozproudí krev a poskytuje energii, to vede k intenzivnějším a uspokojujícím sexuálním zážitkům. Příště tak zkuste před sexem zázvor.

Existují i další zajímavé bylinky na podporu erekce. Pokud nejste se svou erekcí spokojeni, vyzkoušejte účinné přírodní prostředky.

13. Muži mohou snížit své riziko vzniku rakoviny prostaty tím, že budou mít alespoň čtyři orgasmy týdně. Opět to jen potvrzuje fakt, že sex a orgasmus je obecně prospěšný a zlepšuje naše zdraví.

14. Ejakulované spermie mimo tělo přežívají pouze několik hodin. Ovšem jakmile se dostanou do ženské pochvy a proniknou až do cervikálního hlenu, mohou žít 3–5 dní. Pokud se tedy jako pár snažíte otěhotnět, je během ovulace nejlepší čas pro početí.

Ejakulace může být i předčasná, to ovšem mnoho párů nechce, protože to výrazně zkracuje sexuální prožitek. Podívejte se na 7 tipů na oddálení ejakulace.

15. Sex zvyšuje naši odolnost vůči bolesti, protože orgasmy uvolňují hormony, které pomáhají zvýšit práh bolesti. To je zároveň i důvod, proč některé na první pohled bolestivé hrátky BDSM nemusejí být až tak bolestivé.

16. Přestože tato zajímavost se týká malého procenta žen, některé mohou dosáhnout orgasmu pouze stimulací prsou a bradavek. Rozhodně byste tak při předehře nebo sexu neměli prsa a bradavky vynechat, protože jsou silnou erotogenní zónou.

17. Ženská prsa se mohou při vzrušení a stimulování zvětšit až o 25 %. Můžete tak sledovat, jak moc je žena vzrušená. Poznáte to také podle tvrdých vystouplých bradavek.

Muži jsou schopni dosáhnout rychleji orgasmu než ženy

18. Muži obecně dosáhnou vrcholu sexuálního vzrušení rychleji než ženy, to může vést až ke frustraci mezi partnery. Je proto důležité, aby muži a ženy komunikovali o svých sexuálních potřebách, aby tak dosáhli vzájemného sexuálního uspokojení.

Nezapomínejte ženu pořádně roztoužit kvalitní předehrou, ta dokonce může vyvrcholit až orgasmem. Ukážeme vám, jak správně prstit ženu.

19. Výzkum ukazuje, že pravidelný sex zlepšuje paměť a kognitivní funkce, protože se při orgasmu uvolňují hormony, které stimulují růst nových neuronů.

20. Synchronizované dýchání mezi partnery může vést k intenzivnějším a uspokojivějším sexuálním zážitkům. Dýchání ve stejném rytmu může pomoci partnerům navázat hlubší emoční spojení a zároveň zvyšovat jejich sexuální potěšení.

21. Kondomy jsou nejen účinnou ochranou proti nechtěnému těhotenství a pohlavně přenosným chorobám, ale také mohou zvýšit sexuální potěšení. Některé kondomy mají zvláštní vlastnosti, jako například různé textury a výstupky, to může stimulovat oba partnery a zvýšit jejich sexuální potěšení.

Průměrná doba pohlavního styku je 5 minut

22. Průměrná doba trvání pohlavního styku je cca 5 minut, ale tato doba se může značně lišit v závislosti na osobních preferencích nebo okolnostech. Sex trvající i desítky minut, který často vidíte v pornofilmech, je jen iluze.

23. Při sexu se uvolňuje hormon oxytocin, který hraje klíčovou roli při budování důvěry a soudržnosti mezi partnery. Tento hormon také pomáhá snižovat stres a napětí, to vede k uvolněnějšímu a příjemnějšímu sexuálnímu zážitku.

Mužská i ženská sexualita je fascinující

Znali jste tyto fascinující fakta a zajímavosti o sexu? Jsou nejen zábavné, ale zároveň vám mohou pomoct být lepším milencem. Teď už je jasné, že pokud si dáte záležet na předehře a nevynecháte během sexuální stimulace ňadra, můžete si užít mnohem intenzivnější a vášnivější sex, protože svou partnerku dokonale vzrušíte.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce