Zdraví mužů: jedinečné rady pro každý věk

Moderní doba jde neustále dopředu, ale bohužel zatím nevynalezla žádnou zázračnou pilulku, která by zastavila stárnutí. Tento fakt se nedá nijak zvrátit. Stárne každý, nejen vy, ale také vaše děti. Co ale do jisté míry můžete ovlivnit je to, jak budete stárnout.

Život totiž můžete prožít s nekonečným seznamem tabletek proti bolesti, nebo můžete dny vašeho života prožít s lehkostí a bez zdravotních problémům. Jak si zajistit druhou variantu? Prozradíme vám, jak být zdravým mužem až do odchodu do důchodu a zároveň vás seznámíme s fázemi nemocí u mužů.

Zdraví mužů a věk

Velmi často se mluví o ženském zdraví a menopauze. Mnoho žen se naučilo chodit na preventivní prohlídky a pečují o své zdraví. Souvisí to s hormonálními změnami, které je během jejich života potkají jako je například menstruace, nebo těhotenství. Ale co muži? O jejich zdraví se mluví daleko méně.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Přitom i oni prochází během svého života podstatnými změnami. A to nejen fyzickými, ale také psychickými. Stejně tak jako u žen, existují různé fáze nemocí u mužů, které mohou ohrozit jejich zdraví. Genetické predispozice, ale také strava, nebo stres může u nich vyvolat nepříjemné problémy. Jak pečovat o zdraví mužů a na co si dát pozor?

Dospívání a puberta

Výbuch hormonů, růst a vývoj. Tak by se dala nazvat puberta. Během dospívání dostává zdraví mužů první zkoušku. Hormony začínají pracovat na plné obrátky, objevuje se ochlupení, vousy a pohlavní ústrojí se vyvíjí do své finální podoby. V této fázi života je důležité si uvědomit, že každý jsme rozdílný, a proto se například ochlupení může objevit dříve, nebo později, než u kamaráda.

Opět zde hrají velkou roli geny a dalších mnoho faktorů. Proto není vhodné se porovnávat a poměřovat s někým jiným. Co je však pro zdraví muže důležité je to, že změny byste měli pravidelně pozorovat a v případě viditelných abnormalit kontaktovat lékaře, který vás poučí, zda se jedná o běžnou praxi, nebo máte raději přijít na vyšetření.

Prodělali jste covid-19 a váš sexuální život není takový, jaký býval dříve? Ukážeme vám, jak onemocnění covid-19 souvisí s erekcí.

Pokud se přímo vás puberta už netýká, ale máte dítě v tomto věku, není na škodu si s ním udělat malou pánskou chvilku. Promluvte si s ním o změnách, které ho čekají a také o bezpečných sexuálních hrátkách. Nestyďte se mu svěřit s vlastní zkušeností, jak probíhalo dospívání u vás. Je totiž velmi pravděpodobné, že jeho vývoj bude probíhat podobně, jako u vás.

Nespoutané mládí

Divoké večírky na vysoké škole a hektické tempo v prvním zaměstnání. Málokterý muž během zkouškového, nebo důležité pracovní porady, pomyslí na zdraví životní styl. Místo toho je jeho den plný rychlého občerstvení, alkoholu a permanentního stresu.

To samozřejmě nijak ke zdraví žádného muže nepřidá. Přitom toto období života je tím nejlepším k tomu, vytvořit si zdravé návyky, které mohou pozitivně ovlivnit nejen fyzické, ale také psychické zdraví.

Psychika a erekce: 9 duševních problémů, které brání kvalitní erekci

Mezi 20 až 30 lety se můžete setkat s jednou z prvních vážnějších fází nemocí u mužů a tím jsou sexuálně přenosné nemoci. Vyhněte se častému střídání partnerů a provozujte bezpečný sex. Špatná strava a neustálý stres může také rozkolísat hladiny některých hodnot v organismu. Proto dbejte na pravidelné krevní testy, které mohou včas odhalit vážnější problémy.

S dětmi zažijete další etapu svého života

Na vrcholu

Pracovní úspěchy jsou skoro dosaženy a možná se vám podařilo založit i rodinu. Divoká léta postupně odcházejí a společenský život se začíná zklidňovat. Období po 30 může být však stresující z jiného hlediska. Už to není jen o vás, ale také o rodině, kterou chcete dostatečně finančně zabezpečit.

Nebo možná máte před sebou důležitý kariérní postup, který si nechcete pokazit. To může být velmi psychicky náročné, a proto je pro tento věk typickou fází nemocí u mužů týkající se především psychického zdraví.

Už jste slyšeli o tom, že existují bylinky, které podporují mužské zdraví? Saw palmetto je houževnatá palma, která vás překvapí svojí výjimečností.

Kolem 30 až 40 let se zkuste zaměřit na péči o sebe a vaše duševní zdraví. Zastavte se a uberte plyn. Dopřejte si pravidelný relax v podobě čtení, nebo třeba koníčku, který jste chtěl dělat už od dětství. Pamatujte, že pro zdraví muže je důležité také občas odpočívat a nabrat síly. Neustálý pracovní zápřah totiž může vyvolat vážené a často až fatální následky.

Pokud chcete být zdravý muž až do důchodu, dopřejte si dostatečný spánek a zapracujte na vašem jídelníčku. Zařaďte do něj více čerstvé zeleniny a ovoce. Co se týče případných onemocnění absolvujte preventivní prohlídky vaší štítné žlázy, nebo kardiovaskulárního systému.

Nezapomeňte na pravidelnou kontrolu vašeho zdraví alespoň z krevních testů. Zaměřte se na cholesterol, krevní tlak a hladinu cukru v krvi.

Zlatý věk

Po 50. roku nastává období, kdy má většina mužů děti přestěhované do vlastních domů, a proto jim odpadá velké břemeno. Nemusí se starat o jejich výchovu, nebo finanční zabezpečení.

Teď je ten pravý čas začít opět trávit více volných chvil s partnerkou a užívat si života. Mnoho mužů si v tomto období plní své sny a třeba začnou s koníčkem, který si nemohli dříve dovolit z finančního, nebo časového hlediska.

Nový oblíbený doplněk stravy na zlepšení erekce a vitalitu od českého výrobce

V tomto období ještě více dbejte na prevenci. Upřednostňujte kvalitní stravu a dopřejte si dostatečný pohyb. Po práci neseďte u televize, ale běžte se projít. Prospěje to nejen vašemu pohybovému aparátu, ale také trávení nebo sexuálnímu životu.

Některé problémy s erekcí totiž souvisí i s nezdravým životním stylem. Pamatujte, že pokud máte v rodině diagnostikovanou nějakou nemoc, je právě nejvyšší čas zajít na preventivní vyšetření.

Dbejte o své zdraví a kvalitu spánku

Zasloužený odpočinek

Chcete si užít důchod naplno? Přestaňte se všemi nešvary a buďte aktivní. Důchodový věk může být krásným a plnohodnotným obdobím. Musíte ale přidat ruku k dílu a trochu se snažit. Vyhněte se rychlovkám k obědu a sledováním seriálů po celý den. Zařaďte do vašeho dne aktivity a to jak fyzické, tak psychické.

Sportujte, nebo hrajte šachy. Podpoříte tím tak nejen vaše svaly, ale také činnost mozkových buněk. Není také na škodu využít sílu přírody a vyzkoušet přírodní doplňky stravy, které dodají vašemu tělu potřebné vitamíny a minerály jako je například Primulus.

Dickpic, nebo také fotka penisu je trendem, který vás může stát nemalé problémy. Odpovíme vám, proč si muži fotí penis a riskují tím víc, než jen svoji pověst.

Pravidelná cigareta, nebo sklenička whisky? Pokud se chcete dožít co nejvyššího věku, je takzvaně za pět minut dvanáct s těmito zlozvyky přestat. Vyhoďte vaši krabičku cigaret ihned do koše a co nejdříve běžte na vyšetření plic. V tomto věku by měli být samozřejmostí pravidelné krevní testy, urologické prohlídky, nebo vyšetření tlustého střeva.

Chcete být zdravým mužem až do důchodu? Dbejte na prevenci

Čas nezastavíte, a proto je důležité se stárnutím nebojovat, ale přijmout ho tak, jak přichází. Perfektní zdraví není samozřejmostí a je doslova životně důležité o něj pečovat. Pokud se chcete dožít nejen vysokého věku, ale především být zdravý až do vašeho odchodu, dbejte na dodržování zdravého životního stylu.

Ten zahrnuje nejen správný jídelníček a dostatečný pohyb, ale také preventivní prohlídky. Ty jsou často hrazeny pojišťovnou a díky nim může váš lékař včas odhalit potenciální onemocnění. Pamatujte, že čím dříve nemoc odhalíte, tím je procento šance na vyléčení vyšší.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta