Cholesterol a erekce: snížení cholesterolu je klíčové pro kvalitní a pevnou erekci

Vysoký cholesterol je tichým zabijákem poslední doby. Na rozdíl od jiných nemocí na sebe totiž vysoký cholesterol nijak zásadně neupozorňuje a udeří v nepozorovanou chvíli.

Dnes je cholesterol problém celé naší moderní společnosti, týká se mužů, žen, ale dokonce i dětí. Cholesterol je tak časovaná bomba, která může kdykoli udeřit. Je proto více než vhodné předcházet vysokému cholesterolu především prevencí.

Věděli jste, že mužská neplodnost může být částečně způsobena také vysokým cholesterolem, který je spouštěčem mnoha dalších patologických procesů v lidském těle? Přečtěte si vše o mužské neplodnosti – jaké jsou příčiny a léčba?

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Možná jste netušili, že vysoký cholesterol a jeho následky mají také vliv na kvalitu mužské erekce. Cholesterol a erekce se v poslední době velmi rozšířily a jsou častým problémem mnoha mužů.

Obě tyto zdravotní komplikace mají často stejný důvod, nebo alespoň ohrožující faktor. Tím je právě špatná životospráva, stres a celkově zanedbání péče o své tělo. Kvůli tomu všemu je u mužů často zvýšený, nebo už velmi vysoký cholesterol.

TIP: Zbavte se vysokého cholesterolu s oblíbeným a účinným doplňkem stravy – Cholesten

Jaké jsou příznaky vysokého cholesterolu?

Vysoký cholesterol je jen těžko identifikován dřív, než se projeví – pokud nechodíte pravidelně na kontroly krve, u kterých se dělá test na vysoký cholesterol. Nicméně nelichotivá studie IKEM odhalila, že zvýšený cholesterol má přibližně 70 % populace v České republice.

Nejhorší na tom je, že desítky procent to vůbec netuší, a právě u nich je cholesterol tichým zabijákem, který se může projevit infarktem nebo mrtvicí.

Ranní erekce je fenomén, který zajímá mnoho mužů, ale také žen. Podívejte se, proč se u mužů objevuje ranní erekce, a co všechno má na svědomí. A je rizikové, když ranní erekci nemáte?

Vysoký cholesterol se neprojevuje proto, že to není onemocnění v pravém slova smyslu, ale spíše jen ukazatel hodnoty špatného cholesterolu v krvi. Hlavním příznakem je tak zvýšená hodnota LDL cholesterolu, tedy toho špatného, který nejen ucpává naše cévy má za následek aterosklerózu – neprůchodnost cév. Veškeré příznaky jsou pak až následkem málo průchodných cév. Nejlepší tak je nechat si pravidelně vyšetřit krev na hodnoty LDL cholesterolu.

 • Dalším příznakem může být bolest na hrudi
 • Nepříjemné bolesti a brnění v končetinách
 • Netypické příznaky na kůži
 • Proměna oční rohovky

Cholesterol a erekce: jaký má vliv vysoký cholesterol na kvalitu erekce a sexuálního styku?

Není žádným tajemstvím, že kvalita sexuálního styku je nepostradatelnou součástí plnohodnotného vztahu. Jestliže není sex kvalitní, má s tím problém až 67 % žen, jak uvedl nedávný průzkum. Jenže vysoký cholesterol poměrně zásadně ovlivňuje kvalitu mužské erekce a tím i kvalitu celého sexuálního aktu. Vlivem vysokého cholesterolu a ucpaných cév totiž krev často špatně proudí a nedostává se do penisu včas nebo v potřebném množství.

A jak vlastně poznáte, že trpíte problémy s erekcí? Poměrně jednoduše. Jestliže už se vám stalo, že penis oslabí svou erekci během pohlavního styku, a to opakovaně, měli byste navštívit lékaře. Dalším ukazatelem je to, že vaše erekce není tak pevná jako dřív – to často pozná lépe partnerka než vy. Může se také stát, že se váš penis vůbec neztopoří, nebo až za dlouhou dobu. Poruchy erekce jsou různé a liší se podle závažnosti. V každém případě je ale vhodné navštívit odborníka.

Někdy může stačit vyzkoušet sílu přírody. Například Ginkgo biloba má úžasné účinky nejen na paměť, ale také na kvalitu erekce. Často je jednou z účinných látek složení doplňků stravy na kvalitu erekce.

Léčba vysokého cholesterolu

Léčba vysokého cholesterolu

Vysoký cholesterol je životu nebezpečný problém, proto je potřeba ho účinně léčit. Je několik možností, jak léčit, tedy snížit vysoký cholesterol. Mnohdy dokonce bez léků, pokud to je možné.

Vždy je ale potřeba nejdříve navštívit lékaře, který posoudí, zda postačí spíše preventivní opatření, nebo je potřeba nasadit cílenou léčbu. Preventivně můžete snížit vysoký cholesterol a tím vyřešit problémy s erekcí z důvodu vysokého cholesterolu následovně.

 • Doplněk stravy CHOLESTEN
 • Zhubněte, pokud máte kila navíc, značně tím stoupá riziko vysokého LDL cholesterolu
 • Žijte aktivně, místo sezení na gauči občas sportujte, pohyb snižuje riziko vysokého cholesterolu a zároveň i účinně snižuje LDL cholesterol
 • Jestliže kouříte, omezte to, nebo úplně přestaňte, kouření samo o sobě ucpává cévy
 • Snažte se jíst zdravě, vařte ze základních potravin
 • Zbytečně se dlouhodobě nevystavujte nadměrnému stresu
 • Vysoký cholesterol je dědičný, pokud ho má někdo v rodině, pravidelně sledujte hladinu svého cholesterolu

Pozor, pokud trpíte na poruchy erekce z důvodu vysokého cholesterolu, určitě nepoužívejte na podporu erekce prášky, které obsahují látku sildenafil, například Viagru. Představuje totiž velký nápor na kardiovaskulární soustavu, což by vás mohlo až ohrozit na životě. 

Vzhledem k tomu, že vysoký cholesterol představuje především riziko kardiovaskulárního onemocnění, soustředí se léčba na rizikové faktory tohoto onemocnění.

Většinou se tak volí léčba bez medikamentů, která spočítá hlavně ve změně životního stylu. Pokud jsou potřeba léčiva, užívají se statiny, které fungují jako hypolipidemika. Nejpoužívanější statiny jsou u nás atorvastatin nebo rosuvastatin.

Cholesterol a erekce: Doplňky stravy na snížení vysokého cholesterolu

Problémy s erekcí z důvodů vysokého cholesterolu jsou u mužů časté. Mnoho z nich je řeší za pomoci různých doplňků stravy (CHOLESTEN), ovšem mnohdy bez rozmyslu. Je potřeba si uvědomit, že přestože jsou doplňky stravy dostupné bez předpisu, mohou být nebezpečné v případě, že trpíte zvýšeným cholesterolem a máte zanesené cévy.

Mnoho z nich totiž působí na posílení kardiovaskulární soustavy a napomáhá dostat do penisu více krve. Pokud jsou ale cévy ucpané a neprůchodné, může to být zdraví ohrožující.

Jako nejlépe hodnocený a nejúčinnější produkt na poruchy erekce a na zlepšení kvality erekce se ukázal Erexan, podívejte se na podrobnou Erexan recenzi.

Jakého lékaře navštívit lékaře?

Právě proto je více než vhodné navštívit lékaře. Problémy s erekcí z důvodů vysokého cholesterolu s vámi může vyřešit urolog. Ten ze všeho nejdříve posoudí váš zdravotní stav a poté udělá sérii vyšetření na základě kterého stanoví jednak akutnost problémů s erekcí na stupnici od 1–5 a zároveň navrhne léčbu.

Rozhodně se nestyďte navštívit lékaře, protože mnoho poruch erekce může být způsobeno i jiným onemocněním, které je dobré odhalit.

Jestliže si chcete být jisti, že vás vyšetří opravdový odborník, doporučujeme se podívat na žebříček urologických klinik a podle toho si vybrat.

Cholesterol: Nejčastější dotazy vysokého cholesterolu

Cholesterol a erekce: časté dotazy

Kdy je dobré preventivně sledovat hladinu LDL cholesterolu?

Určitě ve chvíli, kdy se vás týká některé ze zdravotních rizik zvyšující šanci na zvýšený LDL cholesterol. Většinou je to nadváha, vysoký věk nebo dědičná šance na vyšší cholesterol. Nejlépe se hladina cholesterolu určí z krve. Často také bývá vyšetření na cholesterol součástí běžných preventivních prohlídek. Pro domácí použití jsou dostupné testy v lékárnách.

Čím nižší cholesterol, tím lépe pro mé zdraví?

Příliš nízký cholesterol také není zdravý. Některé výzkumy v této oblasti spojují příliš nízký cholesterol s vyšším rizikem onemocnění rakovinou, rizikem infekcí a Alzheimerovou chorobou.

Sexuolog MUDr. Ondřej Trojan, Ph.D., FECSM z TH kliniky v Praze říká:

„Erekce je záležitost krevní mechaniky. Když je v cévách něco v nepořádku, projeví se to na citlivém a jemném orgánu, jakým je penis.”

Jak moc časté jsou problémy s erekcí z důvodů vysokého cholesterolu?

Velmi časté, a to z jednoduchého důvodu. Předpokladem pro kvalitní erekci totiž je dostatek krve, která se postupně dostane do penisu, konkrétně topořivých tělísek, které díky tomu zvětší svůj objem a dostaví se erekce. Jestliže ale trpíte vysokým cholesterolem, mohou být cévy méně průchodné a do penisu se nedostane dostatečné množství krve – nebo velmi pomalu.

Jsou problémy s erekcí léčitelné?

Jednoznačně ano. Existuje jednak mnoho doplňků stravy na podporu erekce bez lékařského předpisu, ale stejně tak mnoho účinných látek jen na lékařský předpis. Důležité je ale poruchy erekce začít léčit už v počátku, proto neoddalujte návštěvu odborníka, který vás vyšetří.

Prohlédněte si unikátní srovnání doplňků stravy na poruchy erekce bez lékařského předpisu. Jsou zcela na přírodní bázi a ověřené uživateli i našimi recenzemi.

Jak snížit cholesterol svépomocí?

Pokud se rozhodnete snížit svůj vysoký cholesterol, určitě budete muset změnit své stravovací návyky a jíst zdravě. Stejně tak je důležité celkově změnit svůj životní styl, začít sportovat a aktivně žít.

TIP: Zbavte se vysokého cholesterolu s oblíbeným a účinným doplňkem stravy – Cholesten

Lékařské studie ukazují, že už jen změna životního stylu, jako je kvalitní a zdravé jídlo, pravidelný sport, snížení stresu a kvalitní dlouhý spánek napomáhá výrazně snížit hladinu nebezpečného cholesterolu.

Závěr: Problémy s erekcí z důvodů vysokého cholesterolu jsou časté, ale řešitelné

Vysoký cholesterol má vliv na kvalitu erekce a rozhodně není zanedbatelný. Na druhou stranu, můžete vysokému cholesterolu preventivně velmi účinně předcházet – tělo vám navíc poděkuje také v dalších oblastech vašeho zdraví.

Jestliže už trpíte vysokým cholesterolem, máte mnoho účinných metod, jak ho snížit na normální hodnoty. Stejně tak můžete vyřešit také problémy s erekcí z důvodů vysokého cholesterolu – tím, že vysoký cholesterol snížíte.

Snížit cholesterol můžete pomocí zdravého a vyváženého stravování, to má vliv také na erekci. Prohlédněte si 9+1 tipů, jak dosáhnout lepší erekce změnou stravování.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta