Saw palmetto recenze: skutečně podporuje mužské zdraví a erekci?

Přibývající roky přináší mužům nejedno trápení. Stejně tak jako ženy, prochází i muži hormonálními změnami, které se mohou negativně podepsat na psychickém a fyzickém zdraví. Nejčastěji se jedná o vypadávání vlasů, pokles libida, nebo problémy s prostatou.

Věděli jste, že existuje rostlina, která pomáhá zmírnit problémy typické pro muže ve středním a vyšším věku? Jedná se o Saw palmetto. Dnes vám přiblížíme, na co všechno se hodí její extrakt a proč je jeho užívání u pánů tak oblíbené.

Houževnatá palma z Ameriky

Saw palmetto, nebo také Serenoa plazivá je palmovitá rostlina, která má velké listy v podobě vějířů. Dorůstá do výšky 2 až 4 metrů a její domovinou je východní pobřeží Severní Ameriky. Saw palmetto je velmi odolná rostlina. Dokáže přežít sucho, silné slunce a některé požáry.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

V divoké přírodě roste nejčastěji v menších lesích, nebo houštinách. Nejvíce jí vyhovuje podnebí subtropického pásma, jinde se jí nedaří. Hlavním pokladem Saw palmetta jsou tmavé, černo-červené plody.

Saw palmetto zkušenosti: síla se ukrývá v plodech

Právě plody jsou to, čím je tato rostlina tak výjimečná. Obsahují plno prospěšných látek, které podporují normální činnost prostaty, močové soustavy a celého reprodukčního systému. Extrakt plodů Saw palmetta se nejčastěji získává sušením mrazem.

Tento velmi šetrný způsob zpracování zajistí, aby byly zachovány všechny aktivní a prospěšné látky, které se v plodech nachází. Následně jsou takto zpracované plody rozemlety na prášek a ten se dále přidává do komplexních doplňků stravy, nebo se plní jako čistý extrakt do kapslí.

Dosahuje vaše nálada bodu mrazu a kvůli tomu váš milostný život stávkuje? Ukážeme vám, jak deprese a syndrom vyhoření může ovlivnit erekci.

Indiáni ji také milovali

Tak, jako jiné dary přírody, se i Saw palmetto využívá v jídelníčku už několik staletí po celém světě. Plody rostliny Saw palmetto a její účinky, které mají pozitivní vliv nejen na prostatu, hormonální ústrojí, ale také na růst vlasů, znaly už původní kmeny indiánů v jihovýchodní Americe. Ti nejčastěji konzumovaly plody Saw palmetta buď celé, nebo si z nich připravovali šťávu.

Saw palmetto ocení nejen muži, ale také ženy

Serenoa plazivá je hojně používaná do doplňků stravy, které podporují zdraví mužského organismu. Pomáhá ke správnému fungování nejen prostaty, ale celého močového a pohlavního ústrojí. Pozitivní vliv má také na kvalitu vlasů a její pravidelná konzumace může zpomalit jejich vypadávání.

Extrakt Saw palmetta najde uplatnění i v upadajícím milostném životě, protože jeho aktivní látky pomáhají podpořit nízké libido a chuť na sex. Možná se může zdát, že Serenoa plazivá je určena pouze mužům, ale také ženy mohou využít její sílu.

Není erekce pevná, jako kdysi? I my jsme museli tuto zapeklitou situaci řešit a hledali účinný produkt na zlepšení erekce. Avšak mnoho z nich neúčinkovalo. Podívejte se raději na doplňky stravy, které jsou ověřené a funkční: Proerecta, Amarex, Erexan, ProerectaSHOT, Zerex či Vimax. Pro aktuálnější hodnocení produktů na erekci, doporučujeme navštívit náš online srovnávač.

Její extrakt totiž podporuje správnou funkci štítné žlázy a pomáhá zmírňovat menstruační potíže. Zkušenosti se Saw palmettem jsou tedy velmi pozitivní jak u mužů, tak i u žen. Při jakých obtížích Saw palmetto vyzkoušet?

 • Pokud vás trápí nízké libido a snížená chuť na sex.
 • Máte potíže s močovým ústrojím a především prostatou.
 • Vaše vlasy postrádají vitalitu a často vypadávají.
 • Chcete podpořit zmírnění problémů dýchacích cest (chřipka, kašel, astma).
 • Chuť na jídlo je nízká a potřebujete přibrat kila.
 • Menstruace je bolestivá a problematická.
 • Potřebujete efektivně nastartovat trávení.
 • Rádi byste podpořili hormonální rovnováhu ve vašem organismu.

POZOR: Výzkum v oblasti bezpečnosti saw palmetto stále pokračuje. FDA však vyzývá těhotné a kojící ženy, aby se vyhnuly používání saw palmetto. Podle Americké těhotenské asociace je to pravděpodobně nebezpečné pro těhotné a kojící ženy, protože to ovlivňuje hormonální aktivitu v těle.

Doplňky stravy s obsahem Saw palmetta

Výběr doplňků stravy s extraktem Saw palmetta je široký. Abyste nemuseli zdlouhavě hledat na internetu recenze Saw palmetta tobolek a prášků, vybrali jsme pro vás několik přípravků, které obsahují Saw palmetto, nebo její kombinaci s dalšími vitamíny a minerály. Stačí si vybrat takový, který jednoduše zapadne do vaší každodenní rutiny.

Vimax s obsahem Saw palmetta

Vimax na podporu erekce a zvětšení penisu
 • Tvrdší, delší a kvalitnější erekce

 • Garance na vrácení peněz – 60 dní

 • Účinkuje i na zvětšení penisu
 • Ověřeno více jak 2 000 000 muži
 • Kanadská kvalita známá ve světě

Jak se Serenoa plazivá užívá aneb doporučená denní dávka

Dávkování extraktu záleží na tom, v jaké formě ho budete užívat. Nejčastěji se můžete setkat s tím, že se extrakt ze Saw palmetta prodává ve formě kapslí, nebo tabletek. Další možností je pojídání sušených plodů, nebo kapání tinktury.

Přesné dávkování a to, kdy a jak často přes den užívat, proto můžete vždy vyčíst na obalu výrobku, nebo v příbalovém letáku. Nicméně můžeme konstatovat, že standardní denní dávkování je zhruba 150 až 170 mg extraktu rozdělené do dvou denních dávek. Pokud si nejste jisti, kolik miligramů je vhodných pro vás, zeptejte se lékárníka, popřípadě vašeho lékaře.

V jedné studii byla saw palmetto účinné při zlepšování růstu vlasů u 60% mužů s plešatostí ve věku 23 až 64 let

Má Saw palmetto nežádoucí účinky?

Přírodní doplňky stravy většinou nemají žádné vedlejší účinky. Pouze v ojedinělých případech se při pravidelné konzumaci Saw palmetta vyskytly alergické reakce v podobě otoků obličeje, dušnost, nebo nevolnost.

Další vzácné nežádoucí účinky jsou zácpa, nebo naopak průjem a mírná bolest žaludku. Pokud vypozorujete některé nežádoucí účinky Saw palmetta, ihned přerušte konzumaci doplňku stravy a bezprostředně kontaktujte vašeho lékaře.

Chvilka potěšení se sebou samým není nic divného, pokud nepřekračuje určitou mez. Jak ale poznat závislost na masturbaci a kde je zdraví prospěšná?

Saw palmetto recenze: co vás nejvíce zajímá?

 1. Kde se dá Serenoa plazivá koupit?

Nejpohodlnější cestou, jak získat Saw palmetto je koupit ho na internetu v e-shopu. Při tomto nákupu si však dejte pozor na to, odkud výrobek objednáváte. Dejte si s výběrem čas a volte pouze produkty od ověřených prodejců. Zkuste si přečíst jednotlivé zkušenosti se Saw palmettem od různých firem.

Jen tak budete mít jistotu, že objednáváte doplněk stravy, který je kvalitní. Doplňky stravy obsahující extrakt ze Saw palmetta, nebo kapsle s čistým práškem z plodů, můžete samozřejmě zakoupit i fyzicky a to v lékárnách, nebo obchodech se zdravou výživou.

 1. Můžu užívat Saw palmetto spolu s dalšími léky?

Extrakt ze Saw palmetta může mít vliv na hormonální systém a metabolickou funkci organismu. Proto se nedoporučuje užívat dospělým, kteří se léčí medikamenty typu warfarin. Dále může Saw palmetto ovlivňovat účinek hormonálních léků.

Jedná se především o hormonální antikoncepci, nebo léky doplňující do organismu hormony jako estrogen, nebo testosteron. Pokud užíváte nějaké léky, zeptejte se vašeho lékaře, zda je vhodné spolu s nimi konzumovat Saw palmetto.

Věděli jste, že vaši erekci můžete také podpořit pomocí přírody? Kotvičník zemní známý také pod názvem Tribulus Terrestris, je označován za přírodní viagru.

 1. Saw palmetto a nežádoucí účinky u určité skupiny lidí? Kdo ho nesmí užívat?

Extrakt této rostliny se nedoporučuje konzumovat dětem, kojícím a těhotným ženám. Plody obsahují aktivní látky, které mohou ovlivňovat hladinu hormonů v organismu.

Dále by se tomuto produktu měli vyhnout dospělí, kteří trpí alergiemi na některou složku, která se nachází v komplexních doplňcích stravy. Ty obsahují nejen Saw palmetto, ale další vitamíny, minerály a přírodní extrakty.

Účinky Saw palmetta pocítíte za několik týdnů

Přírodní doplňky stravy a extrakty z bylinek fungují na bázi šetrné a neinvazivní pomoci tělu. Proto je dobré si uvědomit, že nejen účinky Saw palmetta, ale i dalších pokladů přírody můžete očekávat až za několik týdnů. Proto se doporučuje užívat přírodní doplňky stravy minimálně 4 až 8 týdnů.

Důležitá je také pravidelnost. Aby účinky Saw palmetta mohli podpořit vaše zdraví, je nutné ho brát každý den a to podle doporučeného denního dávkování konkrétního výrobku. Pokud máte problém s tím, že zapomínáte vaši denní dávku, nastavte si pravidelnou připomínku na vašem telefonu.

Příroda vám může pomoci

Nechte se inspirovat přírodou a vyzkoušejte její sílu v podobě přírodních doplňků stravy. Jedná se o velice šetrný způsob, jak pomoci organismu znovu získat svoji vitalitu.

Mějte však na paměti, že pokud jsou vaše problémy trvalé a bolestivé, nebo odpovídají prvotním symptomům vážných nemocí, měli byste ihned kontaktovat vašeho lékaře. Čím dříve se podaří problém identifikovat, tím efektivnější a rychlejší může být jeho léčba. Prevence je totiž základem pro pevné a dobré zdraví.

Plánujete, že založíte rodinu? Seznámíme vás se vším, co potřebujete vědět o mužské plodnosti a navíc prozradíme 5 tipů pro její podporu.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta