Jak hormony ovlivňují erekci

Erekce je jedním z nejdůležitějších procesů mužského těla. Kromě toho, že umožňuje pohlavní styk a reprodukci, má také výrazný vliv na psychiku, sebevědomí a kvalitu sexuálního života.

Je proto velmi důležité porozumět tomu, jakým způsobem jsou hormony spojovány s erekcí. V tomto článku si podebereme, jak spolu úzce souvisí hormony a erekce, ale i to, jak si můžete pomoci nebo komu se můžete svěřit.

Základní funkce hormonů v těle

Hormony jsou chemické látky vylučované žlázami v těle, které mají vliv na mnoho funkcí lidského organismu. Hormony regulují například růst, metabolismus, reprodukci, imunitní systém, nebo náladu a chování.

Hormony jsou nezbytné pro udržení rovnováhy v těle a při jejich nedostatku nebo nadbytku může docházet k různým zdravotním komplikacím. V kontextu erekce jsou nejdůležitějšími hormony testosteron a další hormony, jako jsou estrogeny, progesteron, adrenalin a noradrenalin.

Tyto hormony mají vliv na nervovou signalizaci a krevní oběh, což jsou klíčové faktory pro dosažení a udržení dokonalé erekce.

Hormony a erekce

Hormony mají významný vliv na nervovou soustavu, která má za úkol řídit erekci. Testosteron například ovlivňuje produkci oxidu dusnatého, což je molekula, která je nezbytná pro uvolňování hladkého svalstva v penisu.

Hladké svalstvo se uvolňuje díky nervové signalizaci, která je stimulována vznikem erekce. Hormony také ovlivňují náladu a psychiku, což může mít vliv na sexuální výkonnost.

Další vliv hormonů na erekci spočívá v jejich vlivu na cévní zdraví a celkový krevní oběh. Hormony ovlivňují stav cév a jejich pružnost, což může ovlivnit krevní oběh a tím i kvalitu erekce.

Pokud jsou cévy ztuhlé nebo ucpány, může docházet k problémům s krevním oběhem a erektilní dysfunkcí. Krevní oběh je klíčový pro erekci, protože při vzrušení se do penisu dostává více krve, což způsobuje jeho ztopoření.

V neposlední řadě mají hormony vliv i na metabolismus tuků a cukru v těle, což může ovlivnit stav cév a krevního oběhu, což se rovněž projevuje na kvalitě erekce. Nejčastěji nadváha a cukrovka způsobují cévní onemocnění a tím i případné problémy s erekcí.

Celkově lze tedy říci, že hormony hrají velmi důležitou roli u erekce erekce. Je nezbytné udržovat hormonální rovnováhu v těle, avšak tohle musíte blíže konzultovat se specialistou nebo lékařem.

Jaké přípravky doporučujeme pro zlepšení erekce a výkonnosti?

Jelikož máme bohaté zkušenosti s různými přípravky pro muže, zejména s těmi na erekci, můžeme vám níže doporučit přípravky, které jsou zcela přírodní a dostupné bez lékařského předpisu.

Nejde o naše přípravky, my je pouze testovali a doporučujeme je na základě našich pozitivních zkušeností. Pokud chcete mít aktuální a dokonalý přehled o přípravcích na erekci a sexuální výkonnost, pak doporučujeme sledovat náš srovnávač.

Proerecta KLASIK na zlepšení erekce

Proerecta KLASIK

Jde o námi nejoblíbenější přípravek na podporu erekce, který má nástup účinků nejpozději do 60 minut od užití tobolky. Dlouhé roky si tento přípravek spolu s Proerecta SHOT udržují nejvyšší pozice a neustále nám píši i čtenáři, kteří jsou s nimi spokojeni.

Primulus - Testosteron nakopávač

Primulus

Pokud chcete zvednou hladinu testosteronu, tak dle nás v ČR nic lepší nenajdete, než je právě Primulus. Přípravek na navýšení testosteronu se užívá dlouhodobě, což vede i k dlouhodobým výsledkům. Specialitou je, že si můžete pořídit i předplatné tohoto doplňku stravy, který vám bude chodit každý měsíc a ušetříte nemalé peníze.

Proerecta SHOT

Proerecta SHOT

Jedná se o nezvyklý přípravek na erekci a sexuální výkonnost, který jev tekuté formě, nikoliv v tabletkách či kapslích. Jde o velmi chutný nápoj, který díky tekuté formě se rychleji vstřebává. U nás mu říkáme nakopávač erekce a výkonnosti. Opět se jedná o přírodní přípravek neboli doplněk stravy, dostupný bez lékařského předpisu. Více se dozvíte v recenzi.

Amarex

AMAREX

Amarex je poměrně nový produkt na erekci, který si však získal náš obdiv svou účinností. Dle našich testů, jsme jej právem zařadili na druhé místo. Nástup účinnosti je cca do 45 minut, ale hlavně splňuje, co o něm prodejce tvrdí. Více se dozvíte v naší recenzi.

Vimax

VIMAX

Vimax známe dlouhodobě a byl to první přípravek, který jsme kdy vyzkoušeli a odstartoval tento magazín. I když je to stařík, stále jde o velmi kvalitní a přírodní přípravek. Kdysi se prezentoval tím, že dokáže zlepšit erekci, ale má vliv na zvětšení penisu, což je i není pravda. Více se dozvíte ve Vimax recenzi.

Testosteron a erekce

Testosteron je hlavním mužským hormonem, který hraje klíčovou roli při regulaci erekce. Testosteron ovlivňuje nervovou soustavu, která se stará o erekci, a také přispívá k tvorbě hladkého svalstva v penisu. Nízká hladina testosteronu může mít výrazný vliv na kvalitu erekce, a to i u mužů s jinak normálními hladinami ostatních hormonů.

Při snížené hladině testosteronu, může docházet k problémům s erekcí až k erektilní dysfunkci (ED je, když jsou poruchy erekce dlouhodobé). Testosteron totiž podporuje produkci oxidu dusnatého, který je nezbytný pro uvolňování hladkého svalstva v penisu, co napomáhá erekci.

Pokud je hladina testosteronu nízká, může být snížená i produkce oxidu dusnatého a tím může dojít k problémům s erekcí.

Existuje několik způsobů, jak lze zvýšit hladinu testosteronu v těle a tím dosáhnout i zlepšení erekce. Jedním z nich je zdravá výživa a cvičení. Například konzumace potravin bohatých na zinek, jako jsou ořechy, semena nebo červené maso, mohou pomoci zvýšit hladinu testosteronu. Stejně tak pravidelné cvičení, zejména silový trénink, může podpořit tvorbu testosteronu v těle.

Dalším způsobem, jak lze zvýšit hladinu testosteronu, je doplňování testosteronu pomocí léků nebo doplňků stravy, avšak léky je možné užívat pouze po konzultaci s lékařem a vydáním předpisu.

Pokud hledáte přírodní přípravek na zvýšení hladiny testosteronu, pak doporučujeme vyzkoušej námi osvědčená přípravek Primulus. Více se dozvíte v naší recenzi.

Jaké jsou další hormony, které ovlivňují erekci?

Jaké jsou další hormony, které ovlivňují erekci?

Jaké jsou další hormony ovlivňující erekci

  • Oxytocin, známý také jako „hormon lásky“, může mít pozitivní vliv na erekci, zejména v kontextu intimity a emocionálního propojení mezi partnery. Prolaktin naopak může brzdit sexuální touhu a funkci. U žen je prolaktin zodpovědný za tvorbu mateřského mléka, ale u mužů, může vysoká hladina prolaktinu snižovat hladinu testosteronu a také snižovat sexuální výkonnost.
  • Estrogen je hlavním ženským pohlavním hormonem, ale je také přítomen u mužů. U žen se estrogen produkuje vaječníky a hraje velmi důležitou roli v menstruačním cyklu a v těhotenství. U mužů se estrogen produkuje především v tukové tkáni, ale také v malém množství ve varlatech. Při nadměrné hladině estrogenů u mužů, často dochází k problémům s erekcí.
  • Adrenalin a noradrenalin jsou hormony, které jsou produkovány nadledvinkami. Tyto hormony jsou běžně spojovány se stavem boje nebo útěku, ale mohou také mít vliv na erekci. Adrenalin může zvyšovat krevní tlak a způsobovat erekci, zatímco noradrenalin může bránit erekci.

Je možné ovlivnit hladiny těchto hormonů různými způsoby. Například konzumace potravin s vysokým obsahem zinku, může pomoci zvýšit hladinu testosteronu.

Oxytocin se produkuje během intimity a kontaktu s partnerem, takže množství tohoto hormonu může být zvýšeno například objímáním, líbáním, masturbací nebo samotným milováním. U hormonu prolaktinu mohou být hladiny sníženy zlepšením spánkových návyků, snížením stresu nebo zlepšením stravovacích návyků.

Závěrem k hormonů a erekci

Na závěr lze shrnout, že hormony hrají velmi důležitou roli v kvalitě erekce. Testosteron je klíčový pro regulaci erekce a jeho snížená hladina může vést k problémům s erekcí.

Kromě testosteronu existuje celá řada dalších hormonů, které ovlivňují erekci, jako je například oxytocin, prolaktin, estrogen, adrenalin a noradrenalin. Proto je důležité udržovat hormonální rovnováhu a v případě problémů či příznaků, vyhledat odbornou pomoc.

Znáte, těchto 9 jedinečných tipů, jak předejít při sexu náhlé ztrátě erekce

Pokud se jedná o hormonální poruchy spojené s poruchami erekce, existují různé možnosti léčby, jako například hormonální substituční terapie, která pomáhá zvýšit hladinu testosteronu nebo doplňky stravy, které jsou dostupné bez lékařského předpisu. V každém případě je vhodné své problémy konzultovat s lékařem, který může přesněji určit příčinu problému s erekci a hormony a navrhnout následně nejvhodnější léčbu.

Věnování pozornosti hormonálnímu zdraví a pravidelné prohlídky u lékaře, mohou pomoc s prevenci před hormonálními poruchami spojenými s problémy s erekcí a zachovat tak kvalitní a zdravý sexuální život. Prevence je vždy důležitá!

Budeme rádi, když se do komentářů svěříte, v případě jste zažili problémy s erekcí, spojené právě s nerovnováhou hormonů. Pomůžete tak dalším naši čtenářům.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce