Známý sexuolog a gynekolog Mudr. Radim Uzel

Možná jste v poslední době zaznamenali zmínky, že náš nejznámější sexuolog a gynekolog prohrál boj s rakovinou. Radim Uzel nebyl pouze oblíbený sexuolog a gynekolog, ale byl velmi aktivním publicistou, působil v politice, vydal několik knih a můžete ho znát také z TV reklam.

Mudr. Radim Uzel zemřel z neděle na pondělí a to 2.května 2022 (†82), na následky rakoviny, se kterou se potýkal od roku 2021. Bohužel ho postihla rakovina žaludku, která mu byla osudná. O rok dříve, si prošel těžkým průběhem COVIDU, který jej málem připravil už tehdy o život.

Tímto bychom vám na jeho počest chtěli představit, kdo byl Radim Uzel? Co dělal, odkud pochází a jaké ocenění získal?

Kdo byl Radim uzel

Radim Uzel se narodil ještě za dob Protektorátu Čechy a Morava, a to 27. března 1940 v Ostravě jako pohrobek. Pocházel z rodiny docenta analytické chemie na Karlově univerzitě a magistry farmacie. Maturitu dokončil v roce 1957 na gymnáziu v Orlové a poté nastoupil na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kterou absolvoval v roce 1963.

Radim Uzel následně pracoval na gynekologicko-porodnickém oddělení OÚNZ v Ústí nad Orlicí. Po dokončení atestace v roce 1967, byl přijat na II. ženskou kliniku v Brně jako vědecký pracovník. Od léta 1969 začal pracovat jako lékař ve Františkových Lázních.

Víte, jak na zlepšení erekce bez léků? Ano, je to možné, přinášíme vám unikátní tipy nebo se můžete podívat na srovnávač různých přípravků na erekce.

Poté v roce 1973 dokončil druhou nadstavbu atestace ženského lékařství. Na základě zkušeností a vzdělání byl jmenován ordinářem v Ostravě, kde působil až do roku 1989.

Byl také členem výboru Sexuologické společnosti České lékařské společnosti J. E. Purkyně, členem zahraničních odborných společností European Association of Contraception (EAC) a International Society of Abortion Doctors (ISAD) (Mezinárodní společnost potratových lékařů). Externě také učil na lékařské fakultě Univerzity Karlovy.

Radim Uzel se v roce 1966 oženil s Helenou, která ho bohužel opustila v roce 2021 (†76). Spolu měli jedno dítě, a to dceru Kateřinu, která úspěšně vystudovala operní zpěv, ale tomuto oboru se nevěnuje, dala přednost keramice a autorským šperkům.

MUDr. Radim Uzel - Uznávaný Gynekolog a sexuolog

S velkou lítostí oznamujeme, že MUDr. Radim Uzel zemřel v krásném věku 82 let a to 2. května 2022. Upřímnou soustrast rodině.

Kde Radim Uzel působil

Snažili jsme dohledat, kde všude Mudr. Radim Uzel působil a co vše stihl za svůj život. Na základě těchto informací (snad jsme nic neopomenuli) lze vidět, že byl velmi aktivní a přínosný pro společnost a v lékařství.

Jeden z redaktorů měl tu čest se s panem Radimem Uzlem setkat na jedné z jeho přednášek a popsal jej jako velmi sympatického a příjemného muže. V odborných kruzích byl velmi uznávanou a respektovanou osobností, ale jako každá, měl i on své kritiky.

 • na gynekologicko-porodnickém oddělení OÚNZ v Ústí nad Orlicí
 • pracoval jako lékař ve Františkových Lázních
 • byl jmenován ordinářem v Ostravě
 • byl u zrodu a působil jako ředitel ve Společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu
 • byl členem výboru Sexuologické společnosti České lékařské společnosti J. E. Purkyně
 • byl členem zahraničních odborných společností European Association of Contraception (EAC)
 • byl členem International Society of Abortion Doctors (ISAD) (Mezinárodní společnost potratových lékařů)
 • byl pravidelným účastníkem besed v oblasti sexuální výchovy
 • vystupoval v televizních pořadech a reklamách
 • působil jako garant přípravku na erekci Arginmax Forte
 • publikoval mnoho odborných článků v ČR i zahraničí
 • napsal spousty knih, například nejznámější „Cesty za romantikou a erotikou“
 • angažoval se i politicky

Radim Uzel získal ocenění od Miloše Zemana

Pokud jste si pozorně přečetli, co vše zvládl pan doktor Radim Uzel za svůj život, rozhodně vám nebude připadat zvláštní, že získal od prezidenta Miloše Zemana v roce 2020 medaili za zásluhy I. stupně. Což je nevyšší ocenění za zásluhy, které je možné u nás získat.

My si myslíme, že to byla třešnička na dortu, za jeho nabitou a úspěšnou kariéru, která byla, je a bude přínosná pro společnost a lékařství.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce