Obřízka: vše, co o ní potřebujete vědět

Nenaplněný milostný život, opakující se bolestivé záněty, nebo dokonce rakovina penisu. O čem je řeč? O předkožce, která je anatomicky jiná, než by měla a kvůli tomu způsobuje mužům problémy.

Naštěstí, zúžení předkožky, nebo její jiné deformace, můžete velmi rychle a efektivně vyřešit pomocí obřízky. Jedná se o rychlý chirurgický zákrok, který muži podstupují nejen ze zdravotních důvodů, ale také z těch náboženských. Co je to obřízka a jak probíhá samotná operace?

Co to je obřízka?

Obřízka, nebo také cirkumcize, je odstranění části, nebo celé kožní řasy, známou pod pojmem předkožka, která zakrývá žalud penisu. Jde o nekomplikovaných a rychlý chirurgický zákrok, který se provádí v nemocnici, nebo v soukromých klinikách.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Po cirkumcizi je žalud úplně, nebo částečně viditelný. K tomuto zákroku se přistupuje především kvůli tomu, že muž má trvalý problém s přetažením předkožky. Rozlišují se 2 hlavní typy obřízky, které to jsou?

  1. Úplná obřízka, nebo také radikální cirkumcize, u které se odstraňuje předkožka tak, že žalud zůstane odkrytý jak v klidu, tak při erekci.
  2. Částečná obřízka, nebo také parciální cirkumcize, u které se odstraňuje pouze část pokožky, která dělá muži problémy. V klidu a při erekci je žalud mírně zakrytý.

Jaké jsou důvody cirkumcize?

Asi první, co vás napadne, je obřízka ze zdravotních důvodů. Ta se provádí v případě takzvané fimózy a parafimózy. Při fimóze je předkožka tak zúžená, že nejde vůbec přetáhnout přes žalud.

V případě parafimózy sice předkožka přetáhnout jde, ale nazpátek už je její přetáhnutí problematické a může způsobit i zaškrcení penisu. Oba problémy můžou být příčinou vážných zdravotních komplikací a negativně se podepsat na fyzickém a psychickém zdraví. Důvodů ale může být víc. Proč muži podstupují obřízku nejčastěji?

  • ze zdravotních důvodů, jako jsou opakované záněty, zaškrcení penisu, rakovina penisu,
  • z hygienických důvodů, kdy zúžená pokožka neumožňuje umytí penisu,
  • z náboženských důvodů,
  • ze sexuálních důvodů, jako je nefungující erekce, problémy s vyvrcholením, bolestivý styk,
  • z estetických důvodů, kdy má předkožka na pohled mírné deformace.
Obřízka penisu se provádí v nemocnici nebo soukromých klinikách

Obřízka penisu se provádí v nemocnici nebo soukromých klinikách

Kde se provádí obřízka?

Obřízka u dětí a také obřízka v dospělosti se provádí buď v nemocnici, nebo v soukromých klinikách zaměřených na plastickou chirurgii. Před samotným zákrokem by měl lékař pacienta vždy seznámit s tím, jak bude operace probíhat a v jaké formě bude aplikována anestezie.

Lékař by vás měl také upozornit na případné komplikace spojené s obřízkou a také vám odpovědět na všechny vaše dotazy spojené s cirkumcizí. Dále byste měli dostat pokyny k přípravě na operaci a také podstoupit předoperační vyšetření. Nedílnou součástí předoperační konzultace jsou také informace o správné pooperační péči.

TIP: Nuda v posteli a libido na nule? Vsaďte na afrodiziaka. Ukážeme vám, které jsou ty nejlepší a stojí za vyzkoušení.

Nenáročný zákrok, který zabere pár desítek minut

Obřízka je malý zákrok, který trvá zhruba 30 až 60 minut. Během ní dochází k odstranění předkožky podle toho, jestli se jedná o částečnou, nebo úplnou obřízku. Následně se rána sešije.

Velkých jizev se po obřízce v dospělosti, nebo v dětství obávat nemusíte. Operace bývá bez větších komplikací a šití je prováděno velmi jemnými a ve velké většině případů také vstřebatelnými stehy.

Anestezie u obřízky může být lokální i úplná

Cirkumcize se provádí buď v lokální, nebo úplné anestezii. U lokální anestezie se látka pro znecitlivění aplikuje pomocí několika vpichů do penisu. U celkové anestezie se aplikují anestetika nitrožilně. Každá z těchto metod má určité výhody a nevýhody.

Lokální anestezie nepředstavuje pro tělo takovou zátěž, jako ta celková, nicméně některým mužům nemusí být příjemné, že sice nic necítí, ale operaci vnímají. U výběru vhodného typu anestezie záleží také na vašem zdravotním stavu, protož vám formu anestezie doporučí váš lékař.

TIP: Toužíte si vaši chvilku pro sebe něčím zpestřit? Umělá vagína posune vaši masturbaci na další úroveň, a navíc vám pomůže zlepšit váš výkon.

I ženy mohou mít obřízku, avšak není to běžné

I ženy mohou mít obřízku, avšak není to běžné

Ženská obřízka aneb nástroj patriarchátu

Pokud jste si mysleli, že se obřízka týká pouze mužů, tak vás nejspíš překvapíme. Existuje totiž také ženská obřízka, která se provádí především v Africe a na Blízkém a Středním východě. Při ženské obřízce se odstraňují části, nebo dokonce celé zevní ženské pohlavní orgány.

I přesto, že ve velké většině se ženská obřízka provádí z kulturních, nebo náboženských důvodů, tak se od té mužské diametrálně liší. Nemá totiž žádné hygienické, nebo zdravotní výhody, spíše naopak.

Tento zákrok, který je většinou prováděný neprofesionálním personálem s nulovým dodržením hygieny, může ženě způsobit vážné gynekologické a psychické problémy. Ženská obřízka je pro zdraví ženy nebezpečná, a proto je v Evropské unii zakázaná.

Obřízka u dětí jako nedílná součást víry

Obřízka u dětí se často provádí z náboženských důvodů u židovských a muslimských chlapců. Tento zákrok většinou vykonává speciálně vyškolený pracovník, který je zasvěcený do správného postupu.

Obřízka u dětí z náboženských důvodů má mnoho pravidel a přesný postup. K tomuto účelu jsou vyrobeny speciální nástroje, pomocí kterých se úkon provádí. Zákrok se ale neprovádí automaticky. Musí k němu vždy svolit otec. Obřízka u dětí se neprovádí v případě, že má chlapec zdravotní problémy, které to nedovolují. Cirkumcize u dětí se při náboženském rituálu může uskutečnit nejen doma, nebo v synagoze, ale také v nemocnici.

Obřízka u dětí je častým tématem také novopečených rodičů, a to bez ohledu na víru. Mnoho rodičů novorozenců má totiž strach, že malý chlapec trpí fimózou, protože mu nejde přetahovat předkožka okamžitě po porodu.

Je důležité si ale uvědomit, že zúžená předkožka je u miminek velmi běžná. Proto se nesnažte násilím předkožku u malých chlapců přetahovat a raději se poraďte s dětským lékařem. Někdy není ani nutné podstupovat obřízku, protože mírně zúženou předkožku můžete uvolnit speciálními druhy mastí.

Vše co vás zajímá o obřízce

Co vás nejvíce zajímá o obřízce?

1. Platí se za obřízku, nebo ji zaplatí pojišťovna?

Obřízka ze zdravotních důvodů může být hrazena ze zdravotního pojištění. Je však nutné mít doporučení od lékaře a také si zjistit, jestli vámi vybraná nemocnice spolupracuje s vaší pojišťovnou.

Pokud přemýšlíte o cirkumcizi pouze z estetických důvodů připravte se, že si budete muset za obřízku zaplatit. Cena zákroku se na soukromých klinikách pohybuje od 14 000 Kč. Dejte si však pozor na to, co všechno je zahrnuto v ceně zákroku. Některé kliniky si můžou zvlášť účtovat různé služby, třeba stravu v průběhu pobytu. 

2. Jak dlouho nemůžu mít sex po obřízce?

S obřízkou v dospělosti samozřejmě souvisí i krátké omezení sexuálního života po operaci. Pokud se na zákrok chystáte tak počítejte, že alespoň 2 až 3 týdny byste se měli vyhnout milostným hrátkám.

Je ale nutné si uvědomit, že každá operace je individuální. To znamená, že délka vaší rekonvalescence záleží především na rozsahu vašeho zákroku a také na tom, jak rychle se rána zahojí.

3. Čeká mě obřízka ze zdravotních důvodů. Kdy budu moct po zákroku sportovat?

I přesto, že je obřízka malý chirurgický zákrok, není vhodné se hned po výkonu vrátit k běžným aktivitám. Lékaři všeobecně doporučují 1 až 2 dny velmi klidový režim. Zhruba 1 týden po obřízce byste se měli vyhnout všem náročnějším fyzickým aktivitám, včetně sportování.

Během prvních dnů a týdnů po obřízce není vhodné se saunovat a koupat ve veřejných bazénech, abyste nedostali do rány infekci. Koupání byste měli omezit i doma. Všechny důležité informace spojené s pooperační léčbou vám sdělí váš lékař.

TIP: Chcete se dozvědět, jak jste na tom s vaší plodností? Spermiogram vám odhalí kondici vašich spermií. Budete překvapeni, co všechno se dá zjistit.

Porovnání nemocnic a klinik se vám rozhodně vyplatí

Ať už se chystáte na cirkumcizi z jakéhokoliv důvodu, rozhodně si vyhraďte dostatek času na pečlivé vybrání nemocnice, nebo kliniky, kde vám budou zákrok provádět.

Každý lékař má totiž jiný postup a každé zařízení má také jinou formu péče o pacienta. Pokud půjdete na obřízku z estetického důvodu, je vhodné si udělat také cenové porovnání. Někdy se cena zákroku může lišit i o několik tisíc korun.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta