Inkontinence u mužů - Příčiny a jak řešit samovolní únik moči

Inkontinence neboli samovolný únik moči se u mužů objevuje postupným navyšováním věku. Není však pravidlem, že se u mužů inkontinence musí vyskytnout. Příčin, proč se inkontinence u mužů objevuje, je mnoho. Zřejmě mezi nejčastější příčiny patří problémy s prostatou, následky operace, úrazu nebo také hyperaktivní močový měchýř.

Rozhodně není vhodné takovéto problémy přehlížet a doporučujeme, co nejdříve navštívit lékaře. Urolog udělá adekvátní vyšetření a pokud inkontinenci u muže zaznamená, nasadí správnou léčbu.

Co to je inkontinence u mužů?

Jak již bylo zmíněno výše, inkontinence je samovolný neboli nekontrolovatelný únik moči. Dle statistik, se inkontinence u mužů objevuje v 3% až 5%. U mužů, starších 65 let, se tato nemoc objevuje až v 35%.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Naopak muži ve věku od 18 let do 45 let, se potýkají s inkontinencí v pouhých 5%. Pokud jsou poruchy erekce pro muže choulostivým problémem, pak je inkontinence u mužů ještě o stupeň výše. Mnohdy muži ze studu nenavštěvují lékaře a díky tomu trpí a riskují vážnější zdravotní komplikace.

Jaké jsou nejčastější příčiny inkontinence u mužů?

Jak jsme již psali na začátku článku, příčin inkontinence u mužů může být skutečně mnoho. Diagnostikovat se pomocí článků či tipů, není v tomto případě vhodné a měli byste tyto obtíže řešit s lékařem včas.

Nejčastěji se únik moči u mužů objevuje v pozdějším věku a riziko s věkem narůstá. Mezi nejčastější příčiny inkontinence u mužů je ischémie, kardiovaskulární choroby nebo i neuropatie. Další velmi známou příčinou úniku moči u mužů je hyperaktivní močový měchýř.

U mužů se rozlišují dva typy inkontinence, a to urgentní inkontinence a stresová inkontinence. Méně pravděpodobná, ale ne vylučující, je stresová inkontinence, která je pravděpodobnější u žen.

Urgentní inkontinence

Urgentní inkontinence je označovaná únikem moči, která se projevuje náhle a v neodolatelném pocitu zastavení. Často ani není možné udržet moč natolik dlouho, aby muž doběhl na toaletu, což může být na veřejnosti značný problém.

Urgentní inkontinence nabízí mnoho příčin a mezi ty nejčastější patří zejména onemocnění nervové soustavy, do čehož spadá demence, roztroušená skleróza nebo to může být projev následkem mozkové příhody. Taktéž postihuje diabetiky, muže s onemocněnou prostatou nebo muže po infekci v moči.

TIP: Chcete dodat sobě nebo partnerce dávku vzrušení? Podívejte se na afrodiziaka, která jsme sami vyzkoušeli

Stresová inkontinence

Stresová inkontinence se naopak projevuje u mužů při zvýšení nitrobřišního tlaku. Což znamená, že dochází k úniku moči po kýchnutí, při kašli, rozesmátí nebo při fyzickém výkonu. Stresová inkontinence se objevu u mužů, kteří prošli operací prostaty.

Také je stresová inkontinence zaznamenávána u mužů, po operaci zhoubných nádorů, a to až ve 20%. V takových případech není většinou třeba panikařit, protože postupem času únik moči u mužů ustupuje.

Jak probíhá vyšetření úniku moči u mužů

Vyšetření úniku moči u mužů

Pokud jde o samovolné pomočování u mužů, jde o velmi stresující situaci pro každého jedince, protože se tento problém může odehrát na veřejnosti či v pracovních podmínkách, kde se většinou jedinec dostane do zesměšněné situace, která mnohdy nejde vysvětlit.

I když jde o tak choulostivé téma, měl by pomočování každý řešit včas s urologem. Nebudete první ani poslední, kdo s takovým problémem přijde k lékaři. Vyšetření močových cest je zcela bezbolestné.

Většinou se provádí rentgenem, ultrazvukem, chemickým rozborem moči, nebo také uroflowmetrií. Těmito procesy se zjišťuje, jak je na tom měchýř, zda nejde o infekci, zda nejde o nádor či benigní hyperplazii prostatu, karcinomní prostatu a zda se dá vyloučit i stresová inkontinence.

Dopřejte si masáž penisu v předehře, budete z toho těžit mnoha výhodami, jako je například lepší prokrvování, lepší erekce, ale i delší sexuální výkonnost.

Jaké jsou možnosti léčby inkontinence u mužů?

Inkontinence u mužů není nic ojedinělého a dnes se nabízí spousta možností léčby. Léčba inkontinence u mužů může probíhat pomocí léků, doplňků stravy, bylinek, cviků, laserem nebo i operativně.

Pokud dochází k únikům moči u mužů při léčbě prostaty, není se třeba strachovat. Časem by se mělo vše vrátit do normálního stavu, za předpokladu dodržování správné rehabilitace.

Pokud jde o mírnou formu, jsou pomůcky a léčba hrazena pojišťovnou. Rozhodně je zapotřebí změnit stravovací návyky a pitný režim.

Kegelovy cviky pro muže

Kegelovy cviky

Léčbu inkontinence u mužů můžete popostrčit s kegelovými cviky. Jedná se o cviky, které si podrobně popisujeme v článku s kegelovými cviky. Tyto cviky podporují produkci spermií, pomáhají lépe prokrvovat penis, což vede k silnější a déle trvající erekci.

To není vše, co dokážou kegelovy cviky, proto je také doporučujeme všem mužů, kteří mají i nemají problémy s erekcí. Mezi další pozitiva musíme zmínit prodloužení pohlavního styku, taktéž pomáhá s předčasnou ejakulací.

Inkontinenční pomůcky pro muže

Další možností, jako únik moči u mužů řešit, jsou speciální inkontinenční pomůcky. Mezi něž patří inkontinenční vložky a kalhotky pro muže nebo také rezervoáry na moč v podobě jakých si kondomů.

Nejde sice o léčbu, ale jde o možnost, jak vydržet tohle trapné období a nebýt veřejně potupen. Jde skutečně o dočasné řešení, protože se tímto úniku moči u mužů nezbavíte, pouze to jen zakryjete. Proto pro adekvátní léčbu si musíte dojít k urologovi.

Znáte nejčastější nemoci a příčiny problémů s erekci?

Inkontinence u mladých mužů se skutečně může objevit

Inkontinence se objevuje také i u mladých mužů, kteří mnohdy nemají ponětí o co jde. Mladší muži mohou díky úniku moči zažít stresující muka.

Pokud se objeví samovolný únik moči v mladší věku, bez zjevných příčit, jako je alkohol, rozesmátí, apod…, řešte je s lékařem, jelikož může jít o závažné zdravotní problémy.

Nejčastější dotazy mužů i inkontinenci

Jak žít s Inkontinencí?

Žít s inkontinencí může být stresující a nabízí několik možností, jak si pomoci. V první řadě, neodkládejte návštěvu lékaře – urologa. Zapřemýšlejte, zda se adekvátně stravujete, dodržujete pitným režim a nekonzumujete často alkohol.

Snažte se častěji docházet na toaletu (i když nemáte potřebu), dávejte si relaxační přestávky a nezapomínejte na oblečení, které lze rychle svléci, protože mnohdy není času nazbyt. Praktikujte kegelovy cviky, pořiďte si inkontinenční pomůcky v podobě plen a kalhot pro muže. Hlavně se nenechte stresovat, jinak situace může být mnohem horší.

Jak zastavit únik moči?

Zastavit únik moči můžete buď častým odchodem na toaletu nebo inkontinenčními pomůckami v podobě plen, vložek, speciálních kalhot či rezervoárů.

Který typ inkontinence vzniká nejčastěji u mužů?

Mezi nejčastější typ inkontinence u mužů je urgentní inkontinence.

Co způsobuje inkontinenci?

Příčin inkontinence u mužů, můžeme být mnoho. Mezi nejčastější patří ischémie, kardiovaskulární choroby, zvětšená prostata, po operaci prostaty, nádor nebo i neuropatie.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta