Proč se muži vyhýbají vasektomii? 5 nejčastějších důvodů

V dnešní moderní době, kdy je sex brán spíše jako forma potěšení, je téměř nemyslitelné, aby byl provozován bez vhodné antikoncepce. Latexové kondomy nebo antikoncepční pilulky jsou vám asi dobře známé. Ale měli jste tušení, že existuje i jiná mužská antikoncepce?

Vasektomie (nebo také vazektomie) je jednou z forem sterilizace pro muže, které se však mnoho mužů obává a nechtějí ji podstoupit. Proč se jí muži tolik vyhýbají? Objasníme vám 5 nejčastějších důvodů, proč se muži bojí vasektomie. A zároveň prozradíme, co to vasektomie vůbec je.

Co to je vasektomie?

Kromě přerušované soulože, nebo klasických kondomů, se o možnostech mužské antikoncepce téměř nemluví. Přitom právě vasektomie je jednou z velmi účinných forem sterilizace pro muže. Jedná se o krátký chirurgický zákrok, který přeruší chámovody.

Ty v mužském těle slouží k transportu spermií z varlat do ejakulátu. Pokud se však jejich cesta přeruší, spermie se nemají jak dostat nejen do ejakulátu, ale logicky ani k ženskému vajíčku. Výkon se provádí různými technikami a je možné podstoupit vasektomii i bez skalpelu.

Vasektomie je jednou z nejúčinnějších metod antikoncepce. Dle Americké urologické asociace, dojde k těhotenství u méně než 2 z každých 1 000 párů, u kterých měl muž vasektomii.

Strach z vasektomie? 5 nejčastějších důvodů, proč ji muži nechtějí podstoupit

Co si budeme povídat. Každá nemoc, zákrok, nebo případná operace v lidech vzbudí strach. Nejde o nic abnormálního. S trochou nervozity a nepříjemnými pocity musíte v souvislosti se zdravím vždycky počítat. Všichni se chtějí dožít ve zdraví dlouhého věku a zbytečně se nevystavovat rizikovým faktorům.

Někdy však pochybnosti a strach o zdraví pramení z mýtů a nepravdivých informací, které můžete zaslechnout buď u blízkých přátel, nebo si je přečíst v nedůvěryhodných zdrojích informací. Jaké jsou nejčastější důvody a zároveň mýty, které si muži myslí o vasektomii?

  1. Myslí si, že vasektomie bolí a je po ní nutná dlouhá rekonvalescence

Ani jedno tvrzení není pravdou. Klasická vasektomie, nebo vasektomie bez skalpelu je prováděna v lokální anestezii, takže muž při zákroku nic necítí a může jít po výkonu domů. Nejen, že je výkon velmi rychlý, ale také následná rekonvalescence si nevyžaduje žádné speciální volno.

Je doporučeno omezit sportovní aktivity a spíše relaxovat. U fyzicky náročných zaměstnání není na škodu vzít si alespoň den volna, aby nebyl organismus zbytečně po zákroku namáhán.

Už jste slyšeli o dickpicku? Přiblížíme vám, proč si muži fotí penis a posílají ho na obdiv.

  1. Mají strach z toho, že vasektomie naruší jejich sexuální touhu

Sexuální touha rozhodně není po dočasné, nebo úplné vasektomii nijak narušena. Vzrušení, které cítíte před milováním, je odlišný chemický proces, který nemá s přerušením chámovodů nic společného. Spíše právě naopak.

Vasektomie může některé muže psychicky uklidnit a navíc jim pomoci k dosažení orgasmu. Jak je to možné? Díky vasektomii přestanou mít během sexu myšlenky na případné nechtěné oplodnění a tím pádem si dokážou milování užít naplno a bez stresu.

  1. Děsí se z toho, že po vasektomii nebude jejich erekce dostatečná

Funkce erekce nemá s vasektomií nic společného. Erekce je ovlivněna dostatečným přísunem krve do penisu, které probíhá přes jiné cesty, než chámovody. Navíc zde hraje roli několik dalších faktorů jako je například dostatečná psychická a fyzická stimulace. Proto se nemusíte bát, že po podstoupení vasektomie se vaše erekce naruší. Nemusíte mít strach, vaše libido bude stále stejné.

Hledáte účinný produkt na zlepšení erekce? Pak se podívejte na náš online srovnávač a vyhnete se tak neúčinným produktům.

  1. Domnívají se, že vasektomie není spolehlivou antikoncepcí

Mnoho odborníků se shoduje, že vasektomie je právě jednou z nejúčinnějších forem antikoncepce. Některé studie dokonce potvrzují, že je ještě lepší, než antikoncepční pilulky. Pamatujte však, že účinky vasektomie se neprojeví ihned po zákroku.

Je zapotřebí provést několik ejakulátů, než z něho spermie úplně vymizí. Proto je dobré se stále chránit před nechtěným oplodněním do doby kontrolního odběru, který se většinou provádí po 3 měsících od zákroku. Kontrolní odběr zjistí, jaký je stav spermií v ejakulátu.

Víte, že každý rok podstoupí vasektomii dle studie asi 500 000 mužů ve Spojených státech? Jde o spolehlivý prostředek kontroly porodnosti. Asi 5 % ženatých mužů v reprodukčním věku, tam má vasektomii, aby se vyhnuli neplánovanému početí jakýchkoli dětí nebo aby se vyhnuli zplození dalších dětí, pokud již nějaké mají.

  1. Chtějí nechat antikoncepci jen na ženě

Někteří muži si myslí, že antikoncepce je hlavním úkolem ženy. Proto nechávají ochranu před nechtěným početím pouze na nich. Ženy kromě antikoncepčních pilulek využívají nitroděložních tělísek a jiných forem antikoncepce.

Nicméně je důležité si uvědomit, že sexuální potěšení není jen o jednom člověku. Navíc některé formy ženské antikoncepce jsou pro zdraví ženy nevhodné, a proto je důležité si společně promluvit o tom, jakou formu ochrany využijete.

Dopřejte svému tělu více vitamínu pro zlepšení imunity a vitality. Nám se osvědčil multivitamin od Primulusu, který obsahuje složení určené přímo pro muže.

Kam na vasektomii?

I přes to, že je vasektomie velmi rychlým zákrokem, tak ho neprovádí úplně všechny nemocnice. Seznam soukromých klinik, nebo nemocnic, které nabízí tuto formu mužské sterilizace, najdete bez problému na internetu, popřípadě u vašeho praktického lékaře.

Pamatujte však, že pokud vám nebyla vasektomie předepsána a doporučena lékařem ze zdravotních důvodů, budete si ji muset hradit sami. Pojišťovna přispívá pouze na takové zákroky, které jsou předepsány doktorem. Proto je důležité si předem pečlivě zjistit všechny informace o zákroku a to včetně finanční náročnosti provedení tohoto úkonu.

Založení rodiny s vasektomií

Možná jste slyšeli, že po vasektomii muž už nemůže mít děti. Není to tak úplně pravda. Zrušení vasektomie, které se také říká re-vasektomie určitě možná je. Bohužel však záleží na technice a postupu, který byl při provádění zákroku využit. Některé formy dočasné vasektomie jdou zvrátit a jiné ne. Také hodně záleží na fyzickém zdraví a aktuální kondici organismu.

Prodělali jste covid a v posteli to není ono? Odpovíme vám na otázku, jestli může onemocnění covid-19 způsobit erektilní dysfunkci.

Proto je velmi důležité, ještě před podstoupením vasektomie, brát v potaz to, že se jedná o určitý druh sterilizace pro muže, a proto není na škodu využít možnosti uložení spermií do spermobanky. Pokud by se zvrácení klasické, nebo dočasné vasektomie nezadařilo, je zde ještě jedna možnost, jak založit rodinu. Spermie je možné odebrat přímo z varlat a za pomoci umělého oplodnění je aplikovat do ženského vajíčka.

Nejčastější dotazy k vasektomii

Odpovídáme na časté dotazy spojené s tím, co je vasektomie

  1. Kolik muž zaplatí za vasektomii?

Cena vasektomie, nebo vasektomie bez skalpelu není nijak vysoká. Pokud se ji rozhodnete podstoupit, počítejte s částkou kolem 15 000 Kč. Samozřejmě, že se její cena liší klinika od kliniky. Navíc každé zařízení poskytuje jiný balíček služeb spojených se zákrokem.

Pamatujte, že do finální ceny může být započítána i vstupní prohlídka a různé testy. Proto ještě před tím, než se zapíšete na seznam čekatelů, se pečlivě informujte o tom, co je a co není v ceně vasektomie.

  1. Jak dlouho trvá provedení vasektomie?

Jedná se o časově nenáročný zákrok. Klasická vasektomie, ale také vasektomie bez skalpelu netrvá více než pár desítek minut, maximálně 1 hodinu. Skvělé je, že pokud se nevyskytnou během zákroku komplikace, může muž ihned po provedení vasektomie domů.

Následně se doporučuje klidový režim, ovšem bez nutnosti vyřizování pracovní neschopnosti. V případě velmi fyzicky náročných prací, je dobré si vzít v zaměstnání alespoň jeden volný den.

  1. Pocítí muž nějaké vedlejší účinky zákroku, například nárůst velikosti varlat?

Po vasektomii nemusíte mít strach z náhlého zvětšení varlat. Je pravdou, že tato forma sterilizace pro muže nezabrání vzniku spermií, ale ty se místo do ejakulátu vstřebávají do těla.

Ostatně biologické rozložení spermií probíhá v těle prakticky denně, nejde o žádnou novinku. Běžně se do ejakulátu, který není nijak ovlivněn žádnou formou mužské sterilizace, dostávají jen zdravé a kvalitní spermie, které mají nejvyšší možnou pravděpodobnost početí.

Rozhodnutí pro vasektomii je jen na vás

Možná jsme vám pomohli přiblížit, co to vasektomie vlastně je a proč se tohoto zákroku není nutné bát. Nicméně je důležité mít na paměti, že vasektomie nijak nechrání před sexuálně přenosnými chorobami. A také to, že její účinek se projeví nejdříve po pár týdnech od zákroku. Ale přesto byste měli vědět, že jde o chirurgický zákrok, který nese rizika, včetně 1 až 2% rizika chronické bolesti.

Její největší výhody plynou spíše pro dlouhodobé páry, které buď už potomky mají a nechtějí další, nebo se rozhodli, že je ani mít nebudou. Pokud se vás týká druhá varianta, ještě jednou se zkuste zamyslet, jestli opravdu ani v budoucnu není možnost, že byste rodinu chtěli založit. Pokud ano a i přesto budete chtít podstoupit vasektomii, určitě využijte služeb spermobanky.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce