Vasektomie: účinná mužská antikoncepce

Strach z nechtěného oplodnění prožívá víceméně každý, kdo je sexuálně aktivní. Je to velice nepříjemný pocit, který může podstatně ovlivnit prožitek z milování. Jak se přestat bát? Řešením je vhodná antikoncepce.

Přerušovaný styk, kondom, nebo hormonální pilulky pro ženy jsou všeobecně známé. Ale věděli jste, že existuje i mužská antikoncepce? Jednou z takových je vasektomie (nebo také vazektomie), která se stává čím dál více populárnější. My vám prozradíme, proč její obliba roste.

Co je vasektomie a proč z ní nemít obavy?

Vasektomie je chirurgický výkon, který se provádí za účelem sterilizace muže. Při tomto zákroku se přeruší chámovody, které slouží k transportu spermií. Tím se znemožní putování spermií z varlat do ejakulátu.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Díky tomu ejakulát neobsahuje spermie, které by potenciálně mohly oplodnit vajíčko. Odborníci se shodují, že vasektomie je jedna z nejspolehlivějších mužských antikoncepcí. Jestliže máte strach z operačního sálu, nemusíte zoufat. Běžně se provádí i vasektomie bez skalpelu.

Chcete si milování pořádně užít a potěšit svoji partnerku dlouhým sexuálním řáděním? Prozradíme vám 7 tipů na oddálení předčasné ejakulace.

Vasektomie a spermie: přeruší se jejich produkce?

Vasektomie je opředena mnoha mýty. Drtivá většina mužů si představí něco podobné kastraci. Tak to však vůbec není. Po vasektomii se ve vašich varlatech spermie neustále vytváří.

Tělo je však biologicky degraduje a vstřebá do organismu. Důležité je však vědět, že účinky vasektomie se nedostaví ihned. Je třeba několik desítek ejakulátů, než z něj spermie úplně vymizí. Zhruba po 3 měsících zákroku je muž vyzván ke kontrolnímu odběru, který zjistí jejich stav v ejakulátu.

Vyvracíme 12 nejčastějších mýtů o erektilní dysfunkci, kterým možná věříte i vy

Vasektomie váš sexuální život nenaruší

Tato mužská antikoncepce váš sexuální život vůbec neovlivní. Mnoho mužů se bojí, že po podstoupení vasektomie nebudou v posteli tak výkonní a dokonce ztratí svoji erekci. To je naprostý omyl.

Tento zákrok nemá vliv na kvalitu erekce, ani na dosažení ejakulace. Odborníci ujišťují, že nemá vliv ani na tvorbu sexuálních hormonů. Tím pádem vaše libido zůstane nedotčené. Dokonce u některých klientů i stouplo, protože se již nemuseli bát možnosti nechtěného početí.

Nefunguje vám erekce tak, jak byste si přáli? Vaši erekci můžete zlepšit i bez léků. Přinášíme vám unikátní tipy, jak na to.

Je možné vasektomii zvrátit a mít rodinu?

Zrušení vasektomie, takzvaná re-vasektomie, je možná. Její úspěch však záleží na mnoha faktorech, které jsou velmi individuální. Proto se doporučuje velmi důkladně promyslet si, zda tento výkon chcete opravdu podstoupit. Přeci jen se jedná o jednu z forem sterilizace muže.

Před výkonem je vhodné popřemýšlet o případném uložení spermií do spermobanky. To především v případě pozdějšího úmyslu založit rodinu. Další možností, jak založit rodinu po vasektomii, je odběr spermií přímo z varlat a využití umělého oplodnění.

Kde se vasektomie provádí, a jak je to s její úhradou?

Nejdříve je nutné si uvědomit, že vasektomii, kterou budete podstupovat bez zdravotních důvodů, si budete muset zaplatit sami. Pojišťovna přispívá pouze na vasektomii, která je předepsána na základě zdravotní indikace a je doporučena lékařem.

Dále je nutné brát v potaz to, že některé nemocnice tento zákrok neprovádí. Naštěstí jsou v České republice i soukromé kliniky, které se přímo vasektomií zabývají. Stačí jich pár vybrat a domluvit si u jejich specialistů nezávaznou konzultaci.

Nehazardujte se svým zdravím a nechte se opečovávat skutečnými odborníky. Přichystali jsme pro vás žebříček urologických klinik v České republice.

Nutné projít schvalovacím procesem kvůli vasektomii

Zvláštní potvrzení schvalovací komise nepotřebujete

Pokud jste se dříve rozhodli pro vasektomii, bylo potřeba úspěšně projít takzvanou schvalovací komisí. Ta váš návrh důkladně posoudila a následně povolila, nebo zamítla. Tento postup je už minulostí.

Nyní stačí podat písemnou žádost o provedení výkonu a dovršit 21 let. Nutností je detailní poučení od lékaře, které se provádí před svědkem. Než se definitivně rozhodnete podepsat formulář se souhlasem o provedení vasektomie, bude vám ze zákona uložen určitý čas na promyšlenou.

Staň se postelovým králem s technikami na mokrý orgasmus neboli Squirt

Co vás nejvíce zajímá o vasektomii?

Zvětší se mi varlata po vasektomii?

Bohužel nezvětší. Po této formě sterilizace muže se sice spermie nepřestanou vytvářet, ale nehromadí se v těle. Lidský organismus spermie biologicky rozloží a vstřebá je zpět do těla. To v podstatě dělá i bez vasektomie. Do ejakulátu se dostávají jen ty kvalitní a početí schopní jedinci. Citlivost a funkce varlat zůstává stejná, jako před zákrokem.

Jak dlouho trvá zákrok a je nutné si vyřídit pracovní neschopnost?

Vasektomie bez skalpelu, ale i vasektomie klasická, se provádí pouze v lokální anestezii. Trvá zhruba 30–60 minut (včetně přípravy a kontroly po výkonu). Po zákroku není nutné v nemocnici zůstávat. Dokonce není zbytná ani delší pracovní neschopnost. Pacientovi se doporučuje pouze klidový režim. Pokud máte fyzicky náročnější zaměstnání, je dobré si alespoň jeden den udělat volno.

Kolik stojí vasektomie?

Tak jako u ostatních služeb se cena vasektomie neustále mění. Průměrně však počítejte s částkou od 10 000 Kč a více. Záleží na formě provedení vasektomie, dalších službách a příplatcích. Výhodné je využít nabídku balíčků služeb, které obsahují všechny poplatky spojené s operací. Nezapomeňte se detailně seznámit s tím, co všechno cena za zákrok pokrývá. Většinou totiž bývá zpoplatněna i vstupní prohlídka.

Je vasektomie opravdu spolehlivá mužská antikoncepce?

Dle výsledků z výzkumů antikoncepčních metod, je skutečně vasektomie hodnocena jako nejspolehlivější a také nejbezpečnější forma antikoncepce. Překonává dokonce i ženskou sterilizaci. Ta je o dost komplikovanější a oproti vasektomii přináší více zdravotních komplikací. Při vasektomii se problémy vyskytují minimálně.

Chrání vasektomie před sexuálně přenosnými nemoci?

Bohužel, tato forma mužské antikoncepce vás před tímto problémem neuchrání. Stále platí, že na tyto nemoci, včetně HIV, je nejlepší ochranou klasický kondom a omezení častého střídání partnerů. Tím pádem je vasektomie vhodná především pro páry, které jsou již delší dobu ve vztahu a nevyhovují jim jiné formy antikoncepce.

Rozhodnete se pro vasektomii?

Co je vasektomie už víte. Nyní je nutné se zamyslet, zda je tato varianta mužské antikoncepce pro vás přijatelná. Pokud se pro ni rozhodujete, nezapomeňte na všechna pro a proti. Zvažte i pro vás nyní nepředstavitelné varianty budoucnosti, jako je například založení rodiny.

Přeci jen se jedná o formu mužské sterilizace, která může omezit možnost mít potomky. Zákrok si pečlivě naplánujte dostatečně dopředu. Čekací listiny bývají plné a může se stát, že si budete muset na operaci počkat pár měsíců.

Věděli jste, že existuje speciální energy drink pro váš penis? Proerecta Shot je tekutý doplněk stravy, který podpoří vaši erekci. Budete překvapeni jeho rychlým účinkem.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta