Tribulus Terrestris neboli Kotvičník zemní

Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris) je jednoletá bylina, která se nejčastěji využívá v lékařství a jako doplněk stravy. Kotvičník je přirozeně rozšířen zejména v Evropě, Asii ale také Africe nebo Austrálii, pochází však z Číny. Právě tam se tradičně využívá v přírodním léčitelství. Látky obsažené v rostlině působí příznivě na mužské pohlavní hormony a zvyšují jejich hladinu v těle.

Jeho přirozeným prostředím jsou suchá místa, například stepi a polopouště, kde se kotvičníku nejvíce daří. V našich klimatických podmínkách lze pěstovat uměle nebo přirozeně ze samovýsevů, kdy semena přezimují ve volné půdě a na jaře vyklíčí.

TIP: Vyzkoušejte osvědčené produkty pro muže, které obsahují Kotvičník zemní (Tribulus Terrestris): Proerecta, Erexan, Vimax a Zerex

V opačném případě můžete semena naklíčit uměle a tím celkově proces urychlit. Zatímco malé rostlinky jsou poměrně náchylné na choroby, o dospělou rostlinu se prakticky nemusíte starat, kromě občasného dodání živin.

 Tribulus terrestris zvyšuje testosteron a jiné hormony

Bylina kotvičník zemní byla podrobena několika vědeckým studiím. Z nich se zjistilo, že během jednoho měsíce užívání zvyšuje hladinu mužských hormonů, zejména testosteronu. Díky zvýšené hladině hormonů dochází ke zvýšené touze, která příznivě stimuluje sexuální libido a dokonce ovlivňuje potenci, proto se využívá jako účinný prostředek ke zlepšení erekce.

Jako každá bylina má taktéž Tribulus terrestris další prokazatelně kladné účinky. Využívají ho například sportovci, jelikož ovlivňuje růst svalové hmoty a zároveň zrychluje lidský metabolismus. V neposlední řadě navozuje pocit celkové harmonie a zlepšuje trávení. Velkou výhodou je, že nezvedá krevní tlak a proto ho mohou užívat i starší lidé, aniž by jim hrozily zdravotní komplikace.

Kotvičník jako přírodní testosteron

Výhody a nevýhody kotvičníku

Výhody

 • zcela přírodní látka
 • zvyšuje hladinu testosteronu
 • příznivě ovlivňuje mužskou potenci
 • prokazatelně zlepšuje erekci
 • zvyšuje libido
 • podporuje růst svalové hmoty
 • zrychluje metabolismus a ovlivňuje trávení
 • navozuje pocit harmonie a uklidňuje
 • nezvyšuje krevní tlak

Nevýhody

 • nevhodný při onemocnění jater nebo žaludku
 • nelze užívat při hormonální poruše

Protože se jedná o bylinu, nebyly při užití přiměřených dávek zjištěny žádné vedlejší účinky, dokonce na rozdíl od jiných bylin neovlivňuje negativně krevní tlak ani jinou činnost lidských orgánů. Na druhou stranu se z hlediska prevence nedoporučuje lidem se záněty žaludku, vředy a onemocněním jater.

Složení Kotvičníku zemního a obsažené účinné látky

Kotvičník zemní obsahuje mnoho rostlinných anabolických steroidů – fytosteroly. Jejich objem v rostlině je navíc v porovnání s jinými bylinami stejného typu velmi vysoký. Největší koncentrace účinných látek se nachází v plodech a kořenech, ale při zpracování se využívá celá rostlina, neboť fytosteroly jsou obsaženy ve všech jejich částech.

Mimo jiné je bylina velmi bohatá na alkaloidy, glykosidy, pryskyřice a třísloviny. Obsahuje asi 150 mg vitamínu C. Přirozeně se kotvičník suší a užívá formou čaje, ve vysušeném stavu obsahuje 40, 8 % sacharidů, 27, 8 % vlákniny, 16,7 % minerálních látek, dále 12, 1 % bílkovin a 2,6 % tuku. Podobný objem je obsažen také v případě farmaceutického zpracování, mnohdy dokonce vyšší.

TIP: Kotvičník zemní se také nachází v nejvýkonnějších produktech na zlepšení erekce a zvetšení libida, jako je Proerecta, Amarex, Erexan, Zerex nebo Proerecta SHOT.

Doporučené dávkování a užívání

Kotvičník zemní se většinou užívá přirozenou cestou formou čajového nálevu. Doporučuje se užívat v řádu několika týdnů, minimálně měsíc, aby se projevily všechny příznivé účinky. Zpočátku je třeba užívat kotvičník zemní pravidelně v menších dávkách, poté si tělo zvykne a je možné dávky zvýšit. Po vysazení by měly účinky přetrvat alespoň týden až 14 dní.

Doporučené dávkování závisí na hmotnosti a přirozené produkci testosteronu. Obvykle se pohybuje mezi 300 až 1 500 mg denně. Ze začátku se většinou doporučuje užívat 300 mg a následně, až si tělo vyvine vůči kotvičníku rezistenci, zvýšit dávky na 750 mg. Vzhledem k poměrně rychlému vstřebávání je vhodné dávku rozložit, tedy na ráno a večer. V případě nejasností vám může pomoci lékárník či lékař.

Užívání dávky Tribulusu záleží hlavně na kvalitě přípravku. K dostání jsou velmi silné extrakty, které obsahují až 90 procent účinných látek. Stejně tak můžete narazit na slabší, šizené produkty s obsahem účinných látek zhruba 40 až 60 %. Nejideálnější je, vypěstovat si kotvičník svépomoci nebo ho užívat ve formě tablet, kde výrobce musí deklarovat obsah těchto látek.

Zkušenosti uživatelů kotvičníku zemního

Pokud máte s kotvičníkem vlastní zkušenost, můžete se s ostatními čtenáři rozdělit o své cenné postřehy a usnadnit jim rozhodování, kterému produktu na zlepšení erekce dát přednost. Vaše zkušenosti jsou velmi přínosné.

Produkty na zlepšení erekce obsahující Tribulus terrestris

Kotvičník zemní je obsažen v mnoha přípravcích a doplňcích stravy pro zlepšení erekce. Vzhledem ke svým účinkům je nepostradatelnou součástí produktů jako například Proerecta nebo Amarex, tyto doplňky stravy jsou taktéž založeny na čistě přírodní bázi.

Účinnost přípravků je ověřena mnoha uživateli a podle některých je dokonce srovnatelná s Viagrou. Dalším z řady doplňků stravy obsahující kotvičník zemní je Xtrasize, ten podle výrobce navíc dokáže zvýšit sexuální výkonnost a příznivě ovlivnit velikost penisu.

Obecně lze říci, že užívat kotvičník v těchto a podobných produktech je výhodnější, protože na rozdíl od sypaných čajů zaručují opravdu kvalitní extrakt z bylin. Průkazně lepší je pozvolné uvolňování účinných látek, které tělo vstřebává postupně během dne, nikoli nárazově jako ve formě čajových nálevů. V neposlední řadě je tento způsob užívání praktičtější a pohodlnější.

Neodcházejte a získejte od nás něco zdarma

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Text
Výborná přírodní bylinka, která nepůsobí jen na mužské přirození.
Hodnocení
51star1star1star1star1star