Jak zvýšit libido u žen a mužů

Pojem „libido“ nepochybně slyšel každý z nás. Označuje sexuální touhu, pohlavní pud, ale někdy se mu také říká „sexuální apetit“, popřípadě jen „sexuální energie“. Všechny tyto pojmy označují prakticky jedno a to samé – touhu po pohlavním styku. Naše libido v největší míře ovlivňuje hormonální činnost. U dospělých je hormonů dostatek a chuť na sex zdravě přirozená, ale časem těchto hormonů ubývá, spolu s tím se snižuje také naše libido a celkově energie a vitalita do života.

Libido pro muže představuje podstatnou část jeho celkové povahy. Pokud jej máte nedostatek, vyzkoušejte osvědčené produkty jako je Proerecta, Amarex, Erexan, Vimax či vynikající vitamíny pro muže Primulus

Libido je ovlivňováno mnoha způsoby. Například jídlo, které konzumujeme, dokáže do jisté míry libido stimulovat. S libidem se pracuje také v psychologii. Původně však pojem pochází z latiny, kde označoval přání či touhu, což je vlastně velmi podobné dnešnímu chápání. Na libido má vliv například těhotenství a následný porod, onemocnění, psychický stav. Můžeme říct, že libido je velmi ovlivnitelné.

Příznaky ztráty libida

Především bychom si neměli plést ztrátu libida s například náročným dnem v práci. Je jasné, že pokud jste měli fyzicky nebo psychicky náročný den, prostě na sex nemáte zrovna myšlenky – to je naprosto přirozené a normální. Jako ztrátu libida označujeme stav, který je dlouhotrvající, nicméně v tomto může hrát roli stereotyp ve vztahu. Ale pokud člověk dlouho na sex nepomyslí, nevyhledává ho, nereaguje na podněty a nezajímá ho partnerka, potom se pravděpodobně jedná o problém s libidem.

  • výrazný a dlouhotrvající pokles zájmu o sex
  • neschopnost dosáhnout orgasmu
  • o sex má zájem jen jeden z partnerů
  • pomalu se vytrácejí i další projevy náklonosti, například doteky
  • sex se stává rutinním a stereotypním

Příčiny snížení libida a menší chuti na sex

Určitá míra ztráty přirozeného libida je normální, ke snížení dochází společně s věkem. Když člověk stárne, klesá také hladina hormonů, která je zodpovědná za naše přirozené libido. Další příčinou snížení hladiny libida je onemocnění. V tomto případě zase klesá libido také u mladších jedinců, a je to zcela přirozený stav. Pokud je tedy člověk starý nebo nemocný, jedná se o přirozené snížení libida, nicméně to neznamená, že s tím nejde nic udělat.

Jestliže v poslední době pociťujete snížení chuti na sex, nemáte o pohlavní styk vůbec zájem a nejste nemocní ani starší 40 let, potom byste měli zpozornět, protože nejspíš je něco v nepořádku.

Ohroženi jsou také aktivní sportovci, zejména ti, kteří používají k dosažení lepších výsledků steroidy nebo jiné podpůrné látky. Tyto doplňky stravy pro lepší výkon často fungují na základě hormonálních změn. Jakýkoli zásah do přirozené hormonální hladiny se může negativně projevit nejen v oblasti libida. Každopádně právě libido je často prvním ukazatelem, že vaše hormony jsou v nepořádku.

Libidu neprospívá ani alkohol nebo kouření v příliš vysokých a častých dávkách. Avšak pokud již pociťujete sníženou hladinu libida, vyzkoušejte Proerecta, Amarex, Erexan, Vimax či Primulus.

Další příčinou snížené hladiny libida je únava a stres. Většina mužů nemá žádný zdravotní problém, který by jim ubíral chuť na sex, jsou však vyčerpaní do takové míry, že na pohlavní styk prostě nemají ani pomyšlení, a mnohdy ani energii. Vyčerpaný člověk omezí aktivity na minimum, aby ušetřil energii. Mozek zkrátka velí šetřit co nejvíce energie nebo se konečně vyspat a pořádně zregenerovat.

Nedostatek testosteronu hraje zásadní roli

Přesnou příčinou snížení libida, která však má nějaký spouštěč z výše vypsaných možností, je chemický proces. Snížení produkce hormonů LH a FSH, které řídí činnost pohlavních žláz. Právě během erotické stimulace vylučuje hypothalamus hormony vytvářející vlastní sexuální hormony LH a FSH.

Tyto hormony u žen zvyšují hladinu hormonů gestagenů, u mužů hladinu testosteronu. Můžeme tak říci, že pokles libida u mužů zcela jistě souvisí s nedostatečnou hladinou testosteronu.

Srovnání produktů na zvýšení libida

Produkt Hodnocení Pro pohlaví Cena Recenze
TOP 1 - Proerecta Muž od 599 Kč - 12 tablet
TOP 2 - Erexan Muž od 690 Kč - 15 tablet
TOP 3 - Vimax Muž/Žena od 1 090 Kč -30 tablet
TOP 4 - Zerex Muž od 720 Kč - 12 tablet
TOP 5 - Primulus Muž od 549 Kč -60 tablet
TOP 6 - Femmax Žena od 720 Kč - 30 tablet

Jak zvýšit libido u mužů?

Pokud se ptáte, jak zvýšit libido u muže, ukážeme vám pár triků. Zvýšení libida ve skutečnosti nemusí být až tak náročné, jak se může zdát a rozhodně nemusíte vyhledávat lékaře. Především je potřeba zvýšit svou hladinu testosteronu a dopřát tělu látky pro povzbuzení libida. K tomu se skvěle hodí například doplněk stravy Vimax, který má pozitivní vliv na hladinu libida. Vyzkoušet můžete také Proerectu nebo Amarex, podle recenzí oba produkty skutečně fungují.

Zvýšení libida podpoříte mimo jiné také zdravým životním stylem. Sportem a relaxací, tím, že ze života uberete stres a budete se cítit více klidně.

Právě tyto produkty obsahují výtažky z bylin, které mají prokazatelný vliv na mužské libido. Především Maca, tuto rostlinu peruánská kultura považuje za spásný mužský životabudič. Nebo například Muira Pauma, její účinky jsou potvrzeny několika studiemi. Samozřejmě v seznamu nesmí chybět kotvičník zemní, jehož efekt na hladinu testosteronu je obecně známý. Zvýšit hladinu testosteronu můžete skutečně i razantní úpravou svého jídelníčku.

Jak zvýšit libido u žen

Jak zvýšit libido u žen?

Libido se zdaleka netýká jen mužů. Ostatně libido u žen hraje velkou roli. Velmi často se ukazuje, že ztrátou libida trpí také ženy. Nedostatek sexuálního vzrušení, nechuť k sexu a neschopnost dosáhnout orgasmu, to jsou typické příznaky u žen, i když byste to možná nečekali. Libido u žen je ovlivněno úplně stejně jako v případě mužů. Jen hormonem není testosteron, ale gestagen. Povzbuzení libida u žen dosáhnete podobně jako u mužů.

Udržet si uspokojivý sexuální život je podle studie důležité až pro 80 % žen.

Velký vliv má psychická pohoda a nízká míra vyčerpanosti. Přepracovanost je u žen ještě větší zabiják libida než u mužů. Velmi často se stává, že libido u žen zásadně ovlivní například těhotenství a následný porod. Pro zvýšení libida může i žena využít různé přípravky, které vhodně ovlivní hladinu hormonu gestagenu a opět ženám vrátí chuť k pohlavnímu styku. Sex samozřejmě ovlivňuje také kvalitu vztahu.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

Hodnocení produktu
Datum hodnocení
Text
Výborný článek na téma zvýšení libida, které trápí nejen muže, ale i ženy. Zjistěte, jak lze zvýšit libido, bez návštěvy lékaře.
Hodnocení
51star1star1star1star1star