Kolagen na klouby: skutečně pomáhá ke zdravým kloubům?

Dnes se nebudeme zabývat erekci ani sexuální výkonností, ale stejně půjde o zajímavý článek, který může našim čtenářům pomoci s dalšími běžnými obtížemi.

Pravidelný sport, a to i rekreační, nebo náročné fyzické zaměstnání může mít negativní dopad na zdraví vašich kloubů. Pokud chcete být vitální a užívat si života plnými doušky i v pozdějším věku, měli byste se zaměřit na jejich správnou výživu.

Velmi oblíbeným doplňkem stravy pro posílení kloubů a zmírnění jejich bolesti, je kolagen. Pro koho je vhodný a jaké výhody vám může přinést? Seznámíme vás, co to kolagen je a zároveň přidáme tipy na účinnou kloubní výživu pro lidi.

Co je to kolagen?

Kolagen je protein, který tvoří asi 30 % všech bílkovin v organismu a je základním stavebním prvek pojivové tkáně ve vašem těle. Nachází se v kůži, kostech, chrupavkách, kloubech a šlachách. Jeho hlavní funkcí je poskytnout pevnost a pružnost tkáním. Kolagen také chrání klouby a zajišťuje jejich správnou funkci.

S přibývajícími roky dochází k přirozenému úbytku produkce kolagenu v těle, a proto je nutné zaměřit se na účinnou podporu jeho produkce. Pokud totiž ve vašem těle kolagen chybí, můžou vás začít nepříjemně bolet klouby, nebo se můžete setkat s dalšími komplikacemi, jako je povadlá pleť, nebo třepení nehtů a vlasů.

Pro koho je vhodný kolagen na klouby?

Kolagen na klouby je určen pro všechny dospělé, kteří chtějí zlepšit zdraví svých kloubů a zvýšit jejich pružnost. Asi byste nenašli aktivního sportovce, který nemá ve svém stravovacím plánu kloubní výživu.

Kolagen na klouby se také doporučuje osobám s fyzicky náročnou prací, kteří jsou náchylnější k bolestem kloubům. Další skupinou, která ocení benefity kolagenu a kloubní výživy, jsou starší osoby, které mají často problémy se zdravým kloubů.

TIP: Trápí vás nefungující erekce? Nenechte se okrádat o příjemné sexuální zážitky. Ukážeme vám, které prášky na erekci stojí za vyzkoušení.

Bolest kloubů s přibývajícím věkem: jak vám může kloubní výživa pomoci?

Bolest kloubů: jak vám může kloubní výživa pomoci?

Pravidelné užívání kolagenu může vést k redukci bolesti kloubů a zvýšení pohyblivosti kloubů. To ale není všechno. Kolagen má totiž mnoho dalších výhod pro vaše zdraví.

Kromě pozitivních účinků na klouby, má například kolagen drink také antioxidační vlastnosti. Účinky kloubní výživy však záleží na konkrétním složení vámi vybraného doplňku stravy.

Jaké jsou všeobecné výhody užívání kloubní výživy pro lidi?

 • Dodává kloubům důležitou výživu.
 • Má pozitivní vliv na pohyblivost a flexibilitu kloubů.
 • Posiluje kostní hmotu a podporuje zdraví kostí.
 • Zlepšuje celkový stav kloubů a chrání je před poškozením.
 • Zvyšuje pružnost kůže a vlasů.
 • Některé typy mohou podporovat trávení.

Jaké jsou dostupné formy kolagenu a kloubní výživy?

Kolagen můžete najít v různých formách. Kolagen drinky a doplňky stravy, jsou jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak získat kolagen do těla. Takovéto přípravky jsou snadno stravitelné a aby bylo jejich užívání příjemnější. Dnes už jsou také velmi často ochucené a chutné.

Existuje také mnoho kolagenových doplňků ve formě tablet, kapslí nebo sypkých prášků, které se jednoduše zapíjí vodou, nebo se mohou přidávat do jídla nebo nápojů.

Všeobecně se doporučuje užívat kolagen denně, a to po dobu alespoň několika týdnů, abyste dosáhli optimálních výsledků. Pamatujte, že každá kloubní výživa má jiný způsob užívání. To, jak konkrétní kolagen užívat, najdete na obalu výrobku, případně v příbalovém letáku.

3 tipy na oblíbenou kloubní výživu pro lidi

Na trhu s doplňky stravy existuje spoustu různých druhů kolagenu a kloubní výživy, ale níže jsme vybrali ty nejlépe hodnocené a které jsou dle nás ty nejvýkonnější.

Liší se od sebe nejen složením, ale také chutí, nebo jejich formou. Díky tomu si můžete vybrat přesně takový, který vám bude nejvíce vyhovovat. Jaké doplňky stravy na klouby patří mezi ty nejoblíbenější?

1. Kloubus

Kloubus - Kloubní výživa

Kloubus je doplněk stravy určený pro podporu zdraví kloubů a za nás patří mezi ty nejlepší (Samozřejmě, jde pouze o náš názor). Obsahuje kombinaci látek, jako jsou glukosamin a chondroitin, které jsou přirozenou součástí kloubní tkáně a chrupavky. Tyto látky pomáhají udržovat správnou funkci kloubů a chránit je před poškozením.

Dalšími složkami doplňku stravy Kloubus jsou kolagen nebo vitamín C, které podporují tvorbu a regeneraci kloubních tkání. Kloubus je vhodný nejen pro sportovce a aktivní lidi, ale také pro starší osoby, které potřebují podpořit zdraví svých kloubů. Detailní recenzi k tomuto kolagennímu přípravku si můžete přečíst u nás.

Hlavní výhody:

 • Obsahuje hydrolyzovaný kolagen podporující pohyblivost, zlepšuje chrupavku a stav kloubů
 • Obsahuje pouze přírodní složky: glukosamin, Vitamín C a chondroitin, které pomáhají obnovovat chrupavku a klouby
 • Perfektní prevence před kloubními problémy
 • Se snadno stravitelný a není těžký na žaludek
 • Velmi oblíbený s mnoha referencemi
 • Výhodná množstevní balení
 • Lepší než takzvané prášky pro koně

2. Collagen JOINT SUPPORT

Collagen JOINT SUPPORT - Kolagen drink

Collagen JOINT SUPPORT je tekutá kloubní výživa s příchutí lesních plodů, která je určena pro ty, kteří hledají účinnou kloubní výživu pro lepší pohyblivost a regeneraci kloubů a chrupavek.

Obsahuje unikátní složení s protizánětlivými účinky, včetně glukosaminu, chondroitinu, kolagenu s L-karnitinem a MSM, které jsou známé pro své kloubní zdravotní benefity.

Výživový doplněk Collagen JOINT SUPPORT je vhodný pro dospělé sportovce a pro muže i ženy všech věkových kategorií, kteří chtějí předcházet bolestem kloubů nebo je již trpí. Každá lahvička obsahuje 500 ml, tedy 33 denních dávek.

Hlavní výhody:

 • Přírodní a účinná kloubní výživa
 • Kolagen drink (tekutá forma)
 • Přírodní složení: hlavními složkami je glukosaminchondroitin, kolagen s obsahem L-karnitinu a MSM
 • 33 denních dávek
 • Chutný nápoj s příchutí lesních plodů
 • Švédská výroba

3. Čistý kolagen typu 2 – kloubní výživa Pept-OHYB

Čistý kolagen typu 2 – kloubní výživa Pept-OHYB

PEPT-OHYB je kloubní výživový doplněk, který dodá vašim kloubům všechny potřebné složky pro zdravou a pevnou chrupavku. Tento doplněk stravy byl vyvinut s využitím vědecky ověřené dávky v klinických testech. Hlavní složkou PEPT-OHYB je Peptan® II matrix.

Jde o extrakt, který obsahuje bioaktivní kolagenové peptidy typu 2 a glykosaminoglykany, jako jsou chondroitin sulfát a kyselina hyaluronová. Kromě toho obsahuje PEPT-OHYB také vitamín C, který podporuje správnou syntézu kolagenu.

Jde o výživový doplněk, určený pro podporu pohybového aparátu, kloubů a kostí a je ideální pro lidi, kteří chtějí chránit své klouby před degenerací. Každé balení obsahuje 60 kapslí, tedy 30 denních dávek.

Hlavní výhody:

 • Přírodní a efektivní kloubní výživa
 • Ve formě kapslí (60 kapslí vydrží 30 dní)
 • Přírodní složení: obsahuje především bioaktivní kolagenové peptidy typu 2 a glykosaminoglykany, včetně složky chondroitin sulfát, kyselinu hyaluronovou a Vitamín C
 • Vědecky ověřený přípravek

Bojujte s osteoartrózou pomocí kolagenu

Osteoartróza je chronické onemocnění kloubů, které postihuje především starší lidi. Jde o postupné poškozování chrupavky, která pokrývá kloubní plochy a slouží jako tlumič nárazů (podobně, jako tlumič u automobilu). Při postupném onemocnění osteoartrózy se chrupavka ztenčuje a ztrácí své tlumící účinky, což následně může vést k bolestem a omezení pohyblivosti kloubů.

Kolagen je hlavní složkou chrupavky a zajišťuje její pevnost a pružnost. Proto je kolagen nezbytný, aby nedocházelo k postupné degradaci v chrupavce. Při neřešení tohoto problém může vést až ke zhoršení stavu kloubů. Proto se použití kolagenu jako výživového doplňku při osteoartróze jeví jako slibná přírodní léčby i jako prevence.

Existují různé formy kolagenu, které jsou využívány v potravinářských doplňcích a léčebných preparátech. Hydrolyzovaný kolagen se získává rozkladem kolagenu na menší peptidy, což usnadňuje jeho vstřebávání a využití v těle.

Některé studie prokazují, že užívání hydrolyzovaného kolagenu může vést ke snížení bolestí kloubů a napomáhá zlepšovat stav chrupavky u pacientů s osteoartrózou. Samozřejmě není vhodné brát kolagen jako prioritní léčbu osteoartrózy. Určitě je vhodné se poradit se svým lékařem.

Má užívání kolagenu nějaké vedlejší účinky?

I přesto, že je kolagenová výživa většinou bezpečná, existují určitá rizika spojená s jejím užíváním. Nejčastějšími nežádoucími účinky jsou zažívací potíže, jako je nadýmání, nebo průjem. Proto je důležité vybírat kvalitní produkty a důkladně si zkontrolovat jejich složení.

Některé nekvalitní kloubní výživové produkty mohou obsahovat nežádoucí látky, jako jsou těžké kovy nebo příliš vysoké dávky vitamínů. Vždy také užívejte kloubní výživu pro lidi, a ne pro zvířata.

Pokud používáte kolagenové doplňky a máte jakékoliv zdravotní potíže, nebo se léčíte s nějakou nemocí a chcete začít kloubní výživu užívat, poraďte se o vhodnosti kloubní výživy pro vás s vaším lékařem.

TIP: Sledujete často lechtivá videa? Prozradíme vám, kdy už je sledování porna za hranou a jak vám konkrétně tato závislost může uškodit.

Potraviny bohaté na kolagen

Jsou nějaké potraviny bohaté na kolagen?

Nejjednodušší cesta doplnění kolagenu je formou různý přírodních přípravků, ale nabízí se i potraviny, které jsou bohaté na kolagen. Níže podívejte, jaké potraviny a jídla můžete zařadit do jídelníčku, abyste podpořili zdravý a hybnost kloubů.

 • Kostní vývar: je bohatý na kolagen a to konkrétně z kostí a chrupavky.
 • Rybí kůže: má v sobě kolagenové bílkoviny, které jsou podobné kolagenu v lidském těle.
 • Kolagenové bílkoviny z vepřové kůže: Tyto bílkoviny jsou zdrojem kolagenu a jsou běžně používány v potravinových doplňcích.
 • Želatina: je vyráběna z kolagenových bílkovin a může být použita jako ingredience v kolagenních doplňcích a nápojích.
 • Maso a vejce: Maso a vejce disponují esenciálními aminokyselinami, které jsou nezbytné pro tvorbu kolagenu.
 • Citrusové plody: jsou bohaté na vitamín C, který je nezbytný pro tvorbu kolagenu v těle.
 • Brokolice: je zase bohatá na vitamín C a obsahuje také síru. Opět má pozitivní vliv na tvorbu kolagenu.
 • Paprika: nabízí kvalitní dávku vitamínu C a antioxidanty.
 • Špenát: obsahuje vitamíny A a C, které jsou nezbytné při tvorbě kolagenu v těle.

Kolagen a kloubní výživa: co vás nejvíce zajímá?

1. Za jak dlouho se projeví účinky kloubní výživy?

Účinky kloubní výživy závisí na mnoha faktorech, jako je například jejich dávkování, váš zdravotní stav, nebo váš celkový životní styl. Některé účinky můžete zaznamenat už během několika dnů, zatímco jiné můžou vyžadovat delší dobu pravidelného užívání, například několika týdnů až měsíců. Rozhodně je však důležité dodržovat doporučené dávkování a užívat kloubní výživu pravidelně a dlouhodobě.

2. Pro koho není kolagen a kloubní výživa vhodná?

Existují určité skupiny lidí, pro které kloubní výživa není vhodná. Jde například o osoby s alergií na složky kloubní výživy, jako jsou krevety, ryby, sója nebo vaječný bílek, dále o těhotné a kojící ženy, nebo osoby, které berou léky na ředění krve nebo léky na snížení hladiny cholesterolu.

V neposlední řadě není kolagen na klouby vhodný pro lidi s problémy s ledvinami a osoby s autoimunitními onemocněními. Pokud si nejste jistí, jestli můžete kolagen na klouby užívat, kontaktujte vašeho lékaře.

3. Co přidat do jídelníčku, když chci zvýšit produkci kolagenu v těle?

Do vašeho jídelníčku můžete zařadit potraviny, které jsou bohaté na klíčové složky pro produkci kolagenu v těle. Mezi tyto potraviny patří například vaječné bílky, ryby a mořské plody, nebo masokostní vývary. Skvělým zdrojem bílkovin, které jsou potřebné pro syntézu kolagenu jsou i luštěniny.

Důležitým prvkem pro tvorbu kolagenu je také vitamín C, který se nachází například v citrusových plodech a bobulovitém ovoci. Ve vašem jídelníčku by neměly chybět ani nesolená a nepražená semínka a ořechy, ve kterých najdete zinek, který přispívá k produkci kolagenu.

Zdravé a funkční klouby jsou klíčem k bezbolestnému pohybu

Kolagen na klouby a kloubní výživa může pomoci zlepšit zdraví kloubů a zvýšit jejich pohyblivost. Pokud trpíte bolestí kloubů, nebo aktivně sportujete a chcete podpořit jejich vitalitu, vyzkoušejte kloubní výživu s kolagenem. Mějte však na paměti, že kloubní výživa by se nikdy neměla užívat jako náhrada za vyváženou pestrou stravu a kvalitní potraviny.

Při nákupu kloubní výživy si vždy vybírejte kvalitní produkty od důvěryhodných výrobců a nikdy nepřekračujte doporučené denní dávkování. Pokud máte jakékoliv obavy ohledně užívání kloubní výživy, poraďte se s lékařem.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce