Kandaulismus není nevěra, ale netradiční sexuální touha

Dnes se podíváme na netradiční téma, které se nebude zabývat sice mužstvím, ale spíše sexuální praktikou, kteří většinou lidé považují za nevěru. Jde o kandaulismus, který se vyznačuje formou sdílení své partnerky.

Kdo je kandaulista, jak se to pozná a co to je vůbec Kandaulismus, si podrobně vysvětlíme níže v článku. Pokud máte nějaké osobní zkušeností, budete rádi, když se do komentářů podělíte například o své kandaulismus povídky či zkušenosti.

Co to je Kandaulismus?

Kandaulismus, jak zní jeho oficiální, lze charakterizovat jako formu, kde muž nachází uspokojení ve zviditelňování své partnerky, ať už se jedná o jeho ženu či dívku. Hlavní podstatou kandaulismu je sdílení její estetické podoby, a to může zahrnovat:

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   
  • reálné setkání
  • sdílení fotografií
  • sdílení videí
  • online vysílání

Ve všech těchto podobách je dáma prezentována nahá, aby ostatní mohli ocenit její krásu. V některých krajních případech tento fenomén dosahuje svého vrcholu, kdy se stává zcela vyhraněným životním stylem. V komunitě swingers je toto chování známo pod anglickým termínem „cuckold“.

Jedná se o situaci, kdy žena má sex s jinými muži, zatímco její původní partner je pouze jako pozorovatel. Domácí intimní život se tedy redukuje na jednostranné uspokojování ženy, přičemž muži je odepřena jakákoliv forma vzájemného potěšení a uspokojení. V extrémních případech, může muž nosit tzv. pás cudnosti, který mu zabraňuje v sexu i v sebeuspokojování.

Jak muž pozná, že je kandaulistou?

Obvykle to muž pochopí v okamžiku, kdy je jeho partnerkou podveden. Místo pocity hanby nebo hněvu, zažívá spíše sexuální vzrušení. Nejenže chce od partnerky slyšet detailní popis jejího dobrodružství, ale může se stát, že si dokonce přeje, aby tato nevěra pokračovala. Ba co více, může je sám iniciovat a začít sledovat.

Král Kandaula - Vznik a historie Kandaulismu

Historie termínu Kandaulismus

Podle Gustava Gugitze (10. května 1836 – 17. července 1882) je pojem kandaulismus inspirován králem Kandaulou, jenž vystavoval svou nevědomou nahou manželku (královnu Nyssii), pohledu svého osobního strážce Gýga.

Když královna Nyssia odhalila Gýga v aktu pozorování, přinutila ho učinit zásadní rozhodnutí! Ukončit vlastní život nebo usmrtit jejího manžela, krále Kandaula, aby tak napravil svůj neslýchaný čin. Termín kandaulismus prvně definoval Richard von Krafft-Ebbing v jeho průkopnické knize Psychopathia Sexualis.

Víte, jak na pořádný na vaginální orgasmus na který partnerka nikdy nezapomene? Odhalíme vám tajné tipy a triky

Jak se praktikuje kandaulismus?

Existuje několik způsobů, jak tuto fantazii proměnit v realitu, například:

  • Ve dvojici: V tomto případě se jeden z partnerů zapojí do sexuálních aktivit s třetí osobou před svým partnerem, s cílem ho vzrušit.
  • Samostatně: Jeden z partnerů se zapojí do mimomanželských aktivit a poté se vrátí domů, aby svému vzrušenému partnerovi vše podrobně vyprávěl. Může mu také ukázat snímky svého milence či milenky při odhalování se nebo v jiných intimních momentech. Cílem je vzrušit partnera.
  • Cuckold: Jedná se o sadomasochistickou verzi kandaulismu. V tomto případě jeden z partnerů a jejich milenec dominují nad zbývajícím partnerem. Společně ho ponižují a urážejí, aby dosáhli svého potěšení.
  • Internetové sdílení: Dnes mnoho webových stránek vyhovuje voyeuristickým chutím lidí a nabízí jim možnost zveřejnit snímky svého partnera na internetu, obvykle v odvážném oblečení nebo dokonce při svlékání. Na snímcích jsou většinou ženy a jejich prohlížení a komentování přináší partnerovi obrovské uspokojení.

Jaký je psychologický pohled na Kandaulismus?

Některé psychologické koncepce, interpretují kandaulismus jako projev latentní homosexuality. Podle tohoto názoru, se kandaulista identifikuje s fyzickou podobou své partnerky a tím, že ji vystavuje na odiv, indirektně prezentuje sám sebe.

Mnoho odborníků na psychologii spojuje tento fenomén s voyeurismem a exhibicionismem. Tyto paralely zahrnují jedince, kteří nacházejí vzrušení v pozorování sexuálních aktivit jiných párů, a ty, kteří se cítí vzrušeni při svém vystavování.

Existuje také teorie, která tvrdí, že submisivní muž tímto chováním demonstruje své odhodlání snést jakékoliv ponížení a rezignovat na své vlastní sexuální uspokojení. Postačuje mu pouze vědomí, že jeho partnerka zažívá uspokojení s jiným partnerem. Kandaulistické praktiky jsou často spjaty s pocity ponížení ze strany submisivního partnera.

Většinou je tento styl chování iniciován mužem a obvykle tato změna představuje nezvratný krok. Žena, která si potvrdí svou atraktivitu po dlouhém vztahu, zpravidla už nechce zpět, neboť nechce ztratit tuto nově nalezenou pozici. Tato situace je nejčastější ve středním věku, kdy se sexuální potřeby ženy mohou zvyšovat, zatímco mužovy mohou klesat.

Proerecta SHOT - Drink na podporu erekce a výkonnosti

„Cuckold“ představuje intenzivnější formu kandaulismu

Cuckold je termín pocházející z angličtiny a označuje paroháče. V jeho jádru je to radikálnější projev kandaulismu, kde muž zaujímá a plně akceptuje submisivní roli ve vztahu.

Tato extrémnější forma kandaulismu se projevuje na několika úrovních. Na té nejlehčí, se muž těší na pohled své partnerky v intimním aktu s jiným mužem. V tomto kontextu může, ale nemusí se připojit k párům.

Na pokročilejší úrovni partnerka muži úplně odepře intimní sblížení. Muž pak v podřízené roli přijímá, že jeho partnerka bude mít sexuální vztahy výhradně s jinými partnery. Může se dokonce objevit scénář, kde je partnerka oplodněna jiným mužem.

Tato situace může pokračovat až do bodu rozvodu. V některých případech muž dokonce zůstává v novém vztahu a naplno se podřizuje potřebám nového páru. Toto představuje nejvyšší stupeň cuckoldu. Je třeba zdůraznit, že tento stav je vždy zcela dobrovolný a muži přináší vzrušení.

TIP ke čtení: 23 faktů a zajímavostí o sexu, které vás překvapí 

Kandaulista nachází uspokojení v nevěře své partnerky, nikoliv ponížení

Pro ty, kteří plně přijmou kandaulistický životní styl, neexistuje pocity ponížení. Naopak, pro ně představuje nevěra partnerky zdroj uspokojení a vzrušení. Tato myšlenka není vzdálená od poněkud excentrické úvahy o kandaulismu, jako jakémsi univerzálním preventivním opatření proti nevěře. Neboť nevěra zde není „zakázaným ovocem“, ale naopak, je otevřeně a vítána. Také se zde vytrácí nežádoucí aspekty nevěry, jako jsou lži, podvody a manipulace s legálním partnerem.

Moderní sexuologie je tolerantní. Pokud se na tomto životním stylu shodnou oba partneři a nepodstupujete žádné riziko, můžete si dopřát to, co vám přináší potěšení. Přesto, i v těchto kontextech, kandaulismus obecně není doporučován jako hodnotný akt, který by měl být obdivován nebo napodobován. Často však protistrana dlouhodobě neunese takový vztah, především v případě rodiny, kde tento způsob života je devastující i nepochopený dětmi.

Kandaulismus očima ženy

Kandaulismus očima ženy

Kandaulismus se neskrývá pouze v mužském světě. Jeho ženský ekvivalent, kdy ženy se slastí sledují své partnery v sexuálním aktu s jinými ženami, má své vlastní označení – „cuckquean“. O těchto ženách je známo méně než o jejich mužských protějšcích, alespoň z hlediska vědeckého poznání. Přesto média nabízejí dostatečně široké zdroje. Existuje celá řada zpráv na internetu o ženách, které přijímají podřízenou roli a roli pozorovatelky svého partnera.

Jde o jednu z forem fetiše, který může být přirozenou touhou submisivních žen. V kontextu BDSM vztahu, se jedná o oběť a zároveň dar partnerovi ze strany ženy. Je důležité zdůraznit, že kandaulismus a jeho různé podoby nejsou výhradně heterosexuální praxí. Tyto koncepty jsou stejně relevantní pro gay a lesbickou komunitu.

Znáte podrobnosti o nymfomanii? Aneb je nymfomanka sexuální Jackopot pro muže?

Jsou všechny sexuální fantazie považovány za normální?

Na závěr si je třeba říci, zda je každá sexuální fantazie a chtíč, bráno jako normální jev. V kontextu sexuality, je koncept sexuální fantazie brát jako normální, jako velmi relativní odpověď. Právě tak, jako každý z nás prochází stavy snění, ačkoli si je nemusíme vždy uvědomovat, je pravděpodobné, že většina lidí má své sexuální fantazie, ať už si je uvědomují či nikoli.

Tuto otázku často v terapii pokládají ženy, které kvůli svému výchovnému prostředí, mohou být méně uvědomělé svých fantazií než muži. Některé mohou dokonce cítit, že sexuální snění je jakýsi „hřích“. Avšak sexuální fantazie, je formou pohlazení mysli. Tato mentální stimulace vede k pocitu potěšení a uspokojení.

Mnohé ženy však často nevědí, jak interpretovat své vlastní fantazie. Mohou se ptát, jak pochopit, zda mají fantazie. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit, je identifikovat, zda jsou určité scény z filmů (ne nutně z porna) pro ně významné nebo zvláště podnětné.

Po čase si možná uvědomí, že jsou to vždy stejné scény, které je pobízejí k reakci. To naznačuje, že tyto scény jsou zrcadlením jejich vlastních fantazií neboli jakousi ozvěnou jejich skrytých tužeb.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta