Jak srdce a cévy ovlivňují sexuální život a mužskou erekci

Pro mnoho mužů v dnešní době je problém s erekcí docela velkým strašákem. Většina z nich to raději řeší tzv. samoléčbou, což ale nemusí být vždy ta správná cesta. Sice lze přírodními alternativy značně zlepšit erekci, avšak se nemusíte dozvědět, co stojí za poruchami erekce.

Erektilní dysfunkce může totiž být předběžným varováním, že se něco děje s vašim srdcem nebo cévami či může naznačovat jiný zdravotní problém. Jestli pociťujete příznaky ED a ještě jste nenavštívili doktora, doporučujeme věnovat maximálně 5 minut tomuto článku, kde se dozvíte, jak spolu souvisí srdce a erekce. Tímto článkem bychom chtěli apelovat na muže, aby své poruchy erekce nezlehčovali a začali je řešit včas.

Erekce a srdce: Jaké jsou vzájemné souvislosti?

Poruchy erekce a problémy srdečních tepen, často spolu souvisí o čemž málo kdo ví. Dobrá funkce mužského „vybavení“ a srdce, jdou ruku v ruce, protože oba tyto orgány potřebují dostatečný přísun krve ze zdravých žil a cév. Pokud cévy začne postihovat ateroskleróza (cholesterolový problém), tak to může vést dokonce i k srdečnímu infarktu. A co je nejzajímavější, je to, že tepny a žíly v oblasti mužského údu, jsou o něco jemnější než svaly hladké svaloviny. Právě díky tomu mohou testy na poruchy erekce rychleji odhalit případnou aterosklerózu.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Tepny v penisu, které jsou tenčí než srdeční, mohou být aterosklerózou postiženy dříve a většinou se projevuje právě jako mužská porucha erekce. V případě dlouhodobého neřešení erektilní dysfunkce ve spojitosti se srdcem, mohou být tito muži náchylnější k infarktům.

Nejběžnější příznaky srdečního onemocnění

Nejsme sice lékaři, ale naše informace mohou mnohdy mužům zachránit život nebo jej rozhodně zkvalitnit. Abyste měli představu o příznacích srdečního onemocnění, vypsali jsme vám níže nejběžnější symptomy.

Avšak, i když si potvrdíte možné příznaky, je nezbytné navštívit lékaře, který vaše obavy buď potvrdí nebo naopak vyvrátí. Nikdy se rozhodně sami nediagnostikujte pomocí článků nebo jinou neodbornou formou.

 • nepravidelné bušení srdce
 • zvýšený srdeční tep
 • snížená výkonnost při fyzické námaze
 • nadměrné pocení
 • dušnost
 • pocit tlaku na hrudi
 • častá a rychlá únava

Zbavte se tabu a otevřete dveře k lepšímu sexuálnímu životu: Náš ebook vás provede světem přírodních metod, jak dosáhnout pevnější a trvalejší erekce bez léků a chemie.

Před infarktem bývá často prvotním signálem problém s erekcí

Dle studií a lékařů, prý často předchází infarktu právě problémy s erekcí. Na posledním světovém kardiologickém kongresu, byly sdíleny výsledky mužů, kteří skončili v nemocnici kvůli srdečním problémům.

Docela překvapivé bylo zjištění, že ¾ z těch, co skončili na intenzivní péči kvůli srdečnímu infarktu, měli v předchozím půlroce potíže s erekcí. Už jen kvůli tomuto zjištění, by neměli muži v případě erektilní dysfunkce odkládat návštěvu lékaře, který může určit souvislosti s ED a odhalit skryté a smrtelně ohrožující nemoci.

Praktický příklad od lékaře, jak souvisí slabá erekce s cévními onemocněními

Praktický příklad od lékaře, jak souvisí slabá erekce s cévními onemocněními

V případě zaznamenání erektilní dysfunkce u mladších mužů, nemusí jít vždy o příznak skryté nemoci, ohrožující život, protože většinou jde pouze o souvislosti s psychickými příčinami (stres, nezralost, nezkušenost, atd..). U starších jedinců je však typicky spojena s normálním stárnutím cév, které postihují jak srdce, tak mužské pohlavní orgány. S postupujícím věkem se cévy zužují a pak mohou vést k srdečnímu infarktu nebo poruchám erekce, jak vysvětluje prof. MUDr. Jindřich Špinar, bývalý přednosta kardiologie v Bohunicích.

Profesor Špinar si připomíná případ padesátiletého muže s erektilní dysfunkcí, u kterého byl zjištěn vysoký krevní tlak a zvýšená hladina cholesterolu. Další kardiologické vyšetření odhalilo významné zúžení jeho srdečních tepen. Po zákroku s by-passem, se pacient vyhnul infarktu a nyní si znovu užívá plnohodnotný sexuální život. Tento příklad zdůrazňuje, význam neopomíjení takových problémů a včasného vyhledání lékařské pomoci.

Přírodní pomocníci pro zdravý sexuální život

Byli jste na vyšetření u lékaře s poruchou erekce, kde vám bylo potvrzené ED? Pak vás možná budou zajímat přírodní preparáty na zlepšení erekce a sexuální výkonnosti. Níže můžete vidět námi otestované produkty, které nás přesvědčily o tom, že je s klidným svědomím, doporučíme i našim čtenářům. O dalších možnostech se můžete dozvědět na našem blogu a v online srovnávači.

Proerecta Long

Proerecta Long

Další produkt z řad od Proerecty, který rozhodně stojí za vyzkoušení! Oproti svému předchůdci, nabízí dlouhodobé účinky za předpokladu, dlouhodobějšího užívání. Výsledky se dostavují cca do 1 týdne,

Proerecta na podporu erekce

Proerecta

Dlouhodobý vítěz mezi přírodními produkty na podporu erekce a výkonnosti. S tímto produktem rozhodně neuděláte chybu.

Účinky se dostavují 30-45 minut po užití kapsle. Vyrobeno v ČR za přísných podmínek.

Amarex Men Complex

Amarex Men Complex

Elegantní novinka, která nás v redakci usadila do židle. Amarex je další produkt na erekci, který můžeme doporučit na základě našich testů.

Po užití modré kapsle, se dostaví účinnost do 30-60 minut.

Jaké jsou stupně srdečního onemocnění a jak přistupovat k sexu

Lidi s kardiovaskulárními problémy, mohou mít různé komplikace ve svém sexuálním životě, podle toho, jak je jejich srdce postižené. Na pomoc s diagnostikou a léčbou v této oblasti, vytvořila Evropská asociace srdečního rytmu (European Heart Rhythm Association) čtyř úrovňovou klasifikaci, známou jako EHRA kvalifikace. Ta pomáhá lékařům lépe určovat, jaký typ sexuální aktivity je pro pacienty nejvýhodnější.

 • 1 a 2. stupeň – pacienti mají minimální nebo žádné příznaky při zátěži, což umožňuje normální sexuální aktivity bez omezení
 • 3. stupeň – pacienti zažívají potíže i při mírné námaze (doporučuje se omezený a krátkodobý sexuální život)
 • 4. stupeň – zde se sexuální aktivita vzhledem k vážnosti stavu nedoporučuje

Pacienti na prvním a druhém stupni, často nezaznamenávají žádné zvláštní obtíže během fyzické aktivity, včetně sexu. Muži se třetím stupněm se však již setkávají s obtížemi při menší námaze, a proto je doporučeno sexuální život omezit. Pacienti na čtvrtém stupni, by měli zvážit úplné vyřazení sexuálních aktivit, z důvodu vysokého rizika.

Tipy pro pevnou erekci po 50

I přesto infarkt během sexu patří mezi velmi neobvyklé události

Lékařské výzkumy potvrzují, že sex je jen zřídka příčinou náhlých srdečních příhod, protože dle statistik tvoří méně než 1%. I když jsou tyto situace velice vzácné, tak i přesto se nejčastěji vyskytují u mužů, kteří se oddávají mimomanželském sexu s mladší partnerkou v neznámém prostředí. Jak tedy bezpečně praktikovat sex, pokud mám problémy se srdcem? Níže si přečtěte pár tipů….

 1. Po nekomplikovaném infarktu – Týdenní rekonvalescence je obvykle dostačující
 2. Po angioplastice – Po úspěšném rozšíření cév, můžete k sexu přejít za několik dní
 3. Po otevřené operaci srdce – Po by-passe nebo jiné operaci se doporučuje čekat na sex i 6-8 týdnů
 4. S léky na srdce – Většina těchto léků nezpůsobuje problémy s erekcí a nijak sex neomezují
 5. S nitráty – Pokud užíváte nitráty pro bolest na hrudi, nedoporučuje se užívat doplňky stravy a léky na podporu erekce
 6. Aktivnější život – Rozhodně pravidelná rehabilitace a pravidelné cvičení či pohyb, mohou pomoci snížit riziko srdeční příhody během sexu

Nebojte se o sexu bavit s lékařem

Nemějte strach otevřít se svému doktorovi ohledně sexuálních problémů. Pokud patříte mezi muže s rizikem srdečních problémů, není třeba odkládat návštěvu svého obvodního lékaře. Ten vám může nejen pomoci s tím vás správně nasměrovat, ale může také odhalit možné další zdravotní obtíže.

Když si chcete užít lepší život, být v pohodě a mít uspokojující sex, není to jenom o jedné věci. Je to o celkovém vybalancování. Nezapomínejte tedy na ty nejdůležitější návyky, které nám pomáhají zdravotně, ale i sexuálně.

 • Pohyb: postačí se hýbat i jen chvíli, každý den (Není tím myšlený stereotypní pohyb, jako je práce). I 15 minut chůze denně, dělá pro vaše tělo i mysl zázraky.
 • Zdravá strava: ano, víme, pokušení jsou všude kolem, ale pár zeleninových kousků sem a tam určitě neuškodí. A pak ta věčná klasika, život bez alkoholu a kouření. Tyhle dva zlozvyky hrají významnou roli v tom, jak se cítíte.

Když se chcete cítit skvěle a užívat si života, nezapomínejte na jednoduché, ale důležité pravidla. Jde o jaké si základy, klíčové pro zdravý a dlouhověký život. V případě, že máte jakékoliv dotazy, neváhejte se obrátit na nás v komentářích pod článkem. Pokud vás již trápí obtíže s erekcí, doporučujeme si pročíst naše předchozí doporučení a články.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta