Antidepresiva a erekce: vše, co byste měli vědět

Situace, ve které se kvůli koronaviru nacházíme už více než rok, velmi negativně ovlivňuje psychické zdraví každého z nás. Špatná nálada a nechuť k životu se můžou odrazit i v milostném životě. V jednom z minulých článků jsme vás seznámili s tím, do jaké míry může deprese a syndrom vyhoření ovlivnit erekci.

Není proto divu, že přibývá lidí, kteří musí užívat léky na léčení psychických poruch, tedy antidepresiva. Ty však mohou mít vliv nejen na psychickou pohodu. Ukážeme vám, proč antidepresiva a erekce spolu souvisí.

Depresí trpí čím dál více lidí

Psychické zdraví je stejně tak důležité, jako zdraví fyzické. Při zranění ihned vyhledáme lékaře, ale při úzkostech a depresích hledáme cestu k odborníkovi často až zbytečně dlouho. Dříve se o psychických poruchách nemluvilo a byly brány jako něco nenormálního.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Dnešní doba je vůči těmto projevům psychického nekomfortu otevřená a mnoho lékařů si je vědomo závažnosti těchto problémů. Podle statistik se zvyšuje počet osob, které mají problémy s depresí a nebojí se je řešit. Některým stačí změna v jejich režimu, nebo pravidelné psychologické sezení. Závažným případům jsou předepisována léčiva v podobě antidepresiv.

Co mají společného stres a erekce?

Deprese totiž nemá přímý efekt pouze na člověka samotného, ale i na jeho vztahy. A to především ty milostné. Při špatné náladě, nebo jiném negativním psychickém rozpoložení je chuť na romantiku a milostné radovánky na nule. Žena to však může vnímat jako odmítání a kolotoč hádek může začít.

Druhým extrémem je to, když je sex používán jako nástroj k úniku z reality a k útěku od problémů. Jenže podvědomí je mocné a člověk třeba chuť na sex dostane, ale erekce kvůli nadmíře stresu v organismu nespolupracuje tak, jak by měla.

Trápí vás neustálý stres a erekce nechce spolupracovat? Vyzkoušejte sílu přírody v podobě doplňku stravy Erectafit. Přinášíme vám recenzi, která vám prozradí, co dokáže i s vaší erekcí.

Deprese není výmysl, je to nemoc

Častá špatná nálada, nebo ztracení chuti do života, můžou přerůst až do silných depresí. Projevy deprese není vhodné brát na lehkou váhu. Pro její efektivní léčbu je nutné tento problém co nejdříve ohlásit odborníkovi a domluvit si u něj prohlídku.

Lékař klienta nejdříve podrobí anamnéze a na jejím základě, který zohledňuje zdravotní stav klienta, stanoví léčebný plán. Ten většinou obsahuje také pilulky na předpis, známé pod pojmem antidepresiva.

Trápí vás nefungující erekce? Podívejte se na 3 nejčastěji předepisované léky na erektilní dysfunkci

Co to jsou antidepresiva a jak fungují?

Antidepresiva jsou prášky, které se dají zakoupit v lékárně na základě lékařského předpisu. Jejich pravidelné užívání přispívá ke zmírnění projevů klinicky stanovené deprese a jejich denní dávku určuje lékař.

Všechny druhy antidepresiv mají za úkol ovlivňovat neuropřenašeče na synapsích a tím celou nervovou centrální soustavu. Tak jako ostatní léky, mají i antidepresiva vedlejší účinky. Jaké existují typy těchto medikamentů?

  • SSRI – nejznámějšími zástupci jsou Prozac, Trazodon nebo Zoloft.
  • SARI – duální antidepresiva, které se využívají při léčbě deprese, která je doprovázena nespavostí,
  • SNRI a NRI – například Argofan, nebo Velaxin, stimulující typ antidepresiv
  • MAOI/IMAO – velmi silná antidepresiva, často musí být předepsána i dieta při jejich užívání
  • Tricyklická antidepresiva – nejstarší typ, patří sem Anafranil a Amitriptylin

Deprese a syndrom vyhoření: Jak ovlivňují erekci?

Jak spolu souvisí nízké libido, antidepresiva a erekce?

Jedním z častých vedlejších účinků léčby deprese, která je řešena pomocí antidepresiv, je snížená sexuální touha. Ta má za následek celkové snížení libida, které může celkově ovlivnit kvalitu erekce.

V některých případech se může dostavit dokonce i neschopnost dosáhnout orgasmu a další sexuální dysfunkce. Pokud se tyto vedlejší účinky opravdu dostaví a jsou pravidelné, je nutné informovat lékaře. Ten může upravit dávkování léku, popřípadě změnit typ antidepresiv. Důležité je nebát se a sdělit problémy lékaři.

Má spánek vliv na erekci? Větší, než jste si mysleli

Časté dotazy o erekci a antidepresivech

  1. Je vůbec možný sex s antidepresivy?

Možná se může zdát, že je výčet vedlejších účinků, které ovlivňují sexuální život člověka, který je užívá, děsivý. Naštěstí, tak jako u ostatních léčiv, se vedlejší účinky projeví jen u určitého počtu lidí, ne u všech.

U těch, kde se projeví často stačí jen upravit dávkování, nebo změnit typ antidepresiv a problémy s libidem se zmírní, nebo zcela vymizí. O všech vedlejších účincích, které mají dopad na normální život, je nutné informovat lékaře.

  1. Můžu si upravovat, popřípadě vynechat antidepresiva podle toho, jak uznám za vhodné a smím je dát někomu na zkoušku?

Antidepresiva jsou léčiva, které v lékárně zakoupíte pouze na základě lékařského předpisu. Lékař určuje jejich typ a doporučenou denní dávku na základě podrobné prohlídky a výsledků vašich testů.

Proto rozhodně není vhodné dávku samovolně upravovat, nebo dokonce vynechat, bez předchozí konzultace s lékařem. O antidepresiva byste se určitě dělit neměl. Dotyčnému můžete spíše uškodit, než pomoci. Pokud máte v blízkosti někoho, kdo trpí depresemi, musí sám kontaktovat odborníka, který mu pomůže.

Nemůžete usnout a potom se celou noc převalujete? Kruhy pod očima nejsou tím hlavním výsledkem probdělé noci. Prozradíme vám, jak velký vliv má spánek na erekci.

  1. Jak moc velký vliv mají přímo na erekci antidepresiva?

Každý lék má určité procento vedlejších účinků, které je rozděleno do několika kategorií. Jedná se o časté, velmi časté a podobně. Jednotlivé kategorie a konkrétní vedlejší účinky jsou vždy napsány v příbalovém letáku, který se nachází v krabičce s pilulkami.

Antidepresiva můžou ovlivňovat erekci, ale záleží na tom, jakou odpověď na ně organismus vytvoří. Každý je jedinečný, a proto nejde jednoznačně říct, jak moc velký vliv bude mít na erekci antidepresivum. Je to opravdu individuální.

  1. Za jak dlouho se dostaví účinek antidepresiv?

Myslet si, že už po jedné zkonzumované tabletce antidepresiva se stane zázrak, je chyba. Podle statistik obecně platí, že se účinek prášků projevuje až po několika dnech, dokonce i týdnech.

Proto je důležité dodržovat poctivě a pravidelně léčebný plán a stanovené dávkování. Vynechání i jedné dávky může znamenat narušení léčby a případné budoucí komplikace.

  1. Můžu pít alkohol, když užívám antidepresiva?

Alkohol a alkoholické nápoje nemají ve zdravém životním stylu místo. Častá konzumace alkoholu narušuje správné fungování celého organismu a má velmi negativní vliv na erekci. Často může mít až fatální následky.

V kombinaci s chemickými látkami, které jsou obsaženy v lécích, vytváří velmi nebezpečný koktejl. Pokud budete kombinovat alkohol s antidepresivy hrozí, že deprese budou ještě intenzivnější a nezvladatelné. 

Vyhledejte pomoc včas

Stres a erekce se navzájem ovlivňují. Nadměrný stres může vyústit až do problematických depresí. Antidepresiva jsou často účinným nástrojem, jak vyléčit klinickou depresi. Stejně jako jiné prášky mají vedlejší účinky.

Důležité je si však uvědomit, že neléčená deprese, může napáchat daleko větší škody. A to jak na samotném člověku, tak na jeho okolí. Pokud vaše špatná nálada a úzkosti trvají delší čas neváhejte a vyhledejte odbornou pomoc. Není se za co stydět. Čím dříve pomoc vyhledáte, tím je následná léčba jednodušší a rychlejší.

Věděli jste, že existuje jiná mužská antikoncepce, než klasický kondom? Vasektomie je účinná forma antikoncepce pro pány, která neovlivní erekci, ani výkon v posteli.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta