Vše o mužské plodnosti a navíc 5 tipů pro její podporu

Jednou za váš život přijde čas, kdy budete chtít založit rodinu. Ne každému muži se podaří hned na první dobrou přivést do jiného stavu svoji partnerku. Proto mnozí pánové začnou pochybovat o své plodnosti.

Pokud mezi ně patříte, nevěšte hlavu. Prozradíme vám, jak na podporu plodnosti pro muže a navíc poradíme, jak si v pohodlí domova udělat test plodnosti pro muže.

Jedna spermie nestačí

Plodnost u mužů si nejspíše představíte jako schopnost spermie vniknout do vajíčka a následně ho oplodnit. Jenže ono to není tak jednoduché. K průniku spermie do vajíčka je sice potřeba jedna zdravá spermie, ale věděli jste, že pro narušení ochranného obalu vajíčka je potřeba mnoho spermií, jinak by se tam ta jedna vůbec nedostala? Proto je plodnost u mužů charakterizována především počtem zdravých spermií v ejakulátu.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Věděli jste, že nedostatečný spánek má vliv na vaše zdraví, ale také na fungující erekci? Ukážeme vám, proč se vyplatí dopřát si pravidelný spánek.

Příčin neplodnosti u mužů je několik

Neplodnost u mužů má více příčin. Nejčastěji se však lékaři setkávají s dvěma hlavními důvody. Prvním je kvalita spermatu. Běžně se jedná o absenci spermií, nebo jejich snížené množství v ejakulátu.

Častá je také existence protilátek proti spermatu. Organismus vyhodnotí spermie jako hrozbu a imunitní systém spustí produkci látek, které mají za úkol je zničit. Další příčiny neplodnosti u mužů mohou být anatomického původu například nesestouplá varlata.

Vše o mužské neplodnosti: Znáte hlavní příčiny a možnosti léčby?

Na vině je i nezdravý životní styl

Všechny testy vám vychází v kladných číslech a problém není ani na straně partnerky? Je čas zamyslet se nad životním stylem. Neplodnost mužů negativně ovlivňuje špatná strava a málo pohybu.

Upnuté oblečení, které je z nevhodného materiálu a časté horké koupele tvorbě spermií také moc nesvědčí. Pro jejich optimální reprodukci je totiž nutná nižší teplota, než je ta tělesná. Proto vše, co varlata zbytečně zahřívá, vynechejte.

TIP NA PLODNOST: Podpořte plodnost osvědčeným doplňkem stravy, jako je například FERTIN.

Jak zjistit neplodnost u mužů?

Moderní doba je skvělá v tom, že medicína přichází se stále novými objevy. Dříve nemožné je nyní bez problému dostupné. Proto pro zjištění plodnosti nemusíte hned k lékaři. Existuje možnost, jak si zjistit váš stav hned a přímo ve vaší koupelně. Jaké jsou další možnosti zjištění plodnosti u mužů?

Proerecta Fertil - Podpora mužské plodnosti

1. Test plodnosti pro muže

Jedná se o velmi jednoduché a pohodlné řešení. Test plodnosti pro muže si totiž můžete udělat během pár minut v pohodlí vašeho domova. Nemusíte mít strach z jehel a krve. Stačí malý vzorek vašeho spermatu a během několika málo minut budete vědět, jaký je rozsah počtu spermií v ejakulátu. Výhodou těchto testů je nejen rychlost a pohodlnost, ale také více než 90% spolehlivost výsledku.

Masturbujete každý den? Prozradíme vám, kdy je masturbace zdraví prospěšná a kdy se naopak může jednat o nebezpečnou závislost.

2. Spermiogram

Spermiogram zjistí vše důležité o spermiích. Je to ve zkratce něco jako krevní obraz. Díky spermiogramu lékař zjistí v podstatě vše o spermiích. Například jejich počet, tvar, nebo hybnost. Tvorba spermií je však proměnlivá, proto se hodnoty jednoho vyšetření neberou jako definitivní. Spermiogram je vhodné opakovat, aby se mohla vyvodit ta správná diagnóza.

3. Kultivační, andrologické, genetické a hormonální vyšetření

Jedná se o nadstavbová vyšetření, která v podstatě vyvrací, nebo potvrzují například přítomnost infekce v mužském pohlavním ústrojí, nebo onemocnění nadvarlat. Hormonální vyšetření zjišťuje zda jsou mužské hormony v rovnováze a v případě nedostatku některého z nich se vytváří vhodná léčba. Genetické vyšetření je velmi populární. Díky jeho výsledkům totiž dokáže lékař daleko lépe posoudit možnosti příčiny poruchu plodnosti.

Vše o mužské neplodnosti

5 tipů na podporu mužské plodnosti

Prášky předepsané lékařem na podporu plodnosti pro muže jsou jednoduchým řešením na problémy s početím. Existují však další možnosti, jak zvýšit plodnost mužů. Ty velmi úzce souvisí s životním stylem a psychickou pohodou. Které to jsou?

1. Omezit konzumaci alkoholu a kouření

Nadměrné pití alkoholu a kouření škodí zdraví. Otřepaná fráze, která se však čím dál víc objevuje ve všech studiích o zdraví. Dlouhodobým pitím alkoholu poškozujete nejen vaše zdraví, ale také plodnost a libido. Pro vaše bezproblémové fungování organismu proto omezte pití alkoholu a kouření na co nejnižší možnou míru.

Negativní vliv alkoholu na zdraví je vědecky dokázáno. Tušili jste však, že už i malé množství alkoholu může ovlivnit erekci?

2. Jíst pestrou a plnohodnotnou stravu

Moderní doba přináší různé vymoženosti, které se projevily i v potravinářském průmyslu. Fast foody, nebo jídlo v prášku jsou jedním z nich. Bohužel, ne vše moderní je zároveň zdraví prospěšné.

Čerstvá zelenina a ovoce v sobě obsahuje cenné vitamíny a vlákninu, které se průmyslovým zpracováním zničí. Nemusíte hned měnit celý jídelníček. Pro začátek stačí zařadit pár kousků čerstvé zeleniny a ovoce denně.

3. Začít sportovat, nebo chodit na procházky

Auta a sedavé zaměstnání v podstatě omezilo denní pohyb na pár kroků denně. Díky skvělé infrastruktuře a práci především za počítačem jsme naše nohy v podstatě vyřadili z provozu.

Málo pohybu se však odráží nejen na vaší fyzičce, ale také na celkovém zdraví. Trávení totiž nemůže správně fungovat, pokud celý den jen sedíme. Pokud nejste sportovní typ, stačí aspoň malá, ale pravidelná procházka s vaším mazlíčkem.

4. Eliminovat stres a více odpočívat

Stres je spouštěčem mnoha problémů. Ať už psychických, tak fyzických. Stále více studií mu přikládá velký podíl na různých nemocech. V dnešní době je však skoro nemožné se mu vyhnout.

Stres číhá téměř všude. Proto je důležité umět takzvaně vypnout a odpočívat. Pro někoho je ideálních třeba pár stránek v knížce. Každý den si vyhraďte alespoň hodinu odpočinku, abyste vyvážili porci každodenního stresu.

5. Vitamíny pro muže na plodnost a doplňky stravy

Ani kvalitní strava nemusí zaručit dostatečný denní příjem všech potřebných vitamínů a minerálů. Proto je vhodné sáhnout po doplňcích stravy. Vždy však vybírejte ty, které jsou kvalitní a obsahují vitamíny a minerály pouze v aktivních formách. Jen takové může tělo využít v celém jejich rozsahu. Vhodnými vitamíny pro muže na plodnost jsou například zinek, ženšen nebo šafrán.

Mezi osvědčené doplňky stravy patří zejména FERTIN

Doplněk stravy, který je sestavený odborníky tak, aby poskytl maximální účinek. Fertin je mix vitamínů pro muže na plodnost. Tento doplněk stravy obsahuje pouze vysoce kvalitní suroviny s certifikovaným původem.

V tobolkách se ukrývá například šafrán, který podpoří kvalitu a hybnost spermií a také zinek, který pomáhá udržet správnou hladinu testosteronu. Vše ve vysoce koncentrovaných extraktech, aby byl účinek co nejvyšší.

Časté dotazy o mužské plodnosti

1. Kde můžu zakoupit test plodnosti pro muže?

Test plodnosti pro muže zakoupíte v každé lékárně. Pokud se stydíte a nechcete chodit kupovat test do lékárny, je možné si ho diskrétně objednat na internetu. Každá větší lékárna má už i svůj e-shop. Rozhodně vybírejte certifikované lékárny, které jsou zárukou kvality. Vodítkem, zda je internetový obchod spolehlivý, jsou recenze například na Heurece nebo Zbozi.cz.

2. Kdo trpí více neplodností? Muži nebo ženy?

Nejspíš vás zklameme, ale odpověď na tuto otázku je takzvaně padesát na padesát. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna uvádí na svém webu, že problémy na straně ženy jsou 30–40 %, u mužů 10–30 % a u obou partnerů 15–30 %. Proto nejde jednoznačně říct, koho neplodnost více postihuje.

3. Může lubrikant poškozovat spermie?

Bohužel, i takový obyčejný lubrikant může ovlivnit kvalitu spermií. Při nákupu lubrikantu tedy pozorně čtěte jeho charakteristiku a složení. Každá lahvička může být unikátní a obsahovat jiné látky. Odhoďte stud a poptejte se u lékaře, který lubrikant může být vhodný při pohlavním styku za účelem početí. Rozhodně se vyhněte nekvalitním a pofidérním výrobkům.

Malé změny, které mají velký dopad na plodnost mužů

Neplodnost u mužů je stále častějším problémem. Může za to mnoho příčin. Geny nejspíše neovlivníte, ale rozhodně můžete změnit váš životní styl, který plodnost u mužů výrazně ovlivňuje.

Dostatečný pohyb, méně stresu a pestrá strava jsou skvělými pomocníky na podporu plodnosti pro muže. Občas stačí takzvaně vypnout a vzít si dovolenou na pár dnů. Budete překvapeni, jak vám odpočinek může pomoci a znovu nastartovat vaši životní sílu.

Chcete si užít dlouhou milostnou jízdu? Představíme vám 9 tipů, jak zastavit erekci a užít si nezapomenutelné sexuální hrátky s vaší partnerkou.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta