Mužská antikoncepce: Jaké možnosti se nabízí?

V posledních letech se mužská antikoncepce stala středem pozornosti ve veřejných diskuzích i výzkumných laboratořích po celém světě. Proč? Částečně jako reakce na obavy žen, ohledně nepříznivých účinků hormonální antikoncepce na jejich tělo. Je proto nyní důležité rozšířit odpovědnost za antikoncepci i na muže, možná více než kdy předtím.

I když je momentálně k dispozici omezený výběr mužské antikoncepce, jako jsou například kondomy nebo definitivní řešení v podobě vasektomie, svět výzkumu nepřestává být aktivní. Na obzoru se totiž objevuje něco nového, co by mohlo zásadně změnit pravidla hry: mužská antikoncepční pilulka.

S novinkou přichází fascinující výsledky nedávných studií, o kterých informovala renomovaná britská platforma BBC. Vědci zaznamenali povzbudivé výsledky testování na myších, což by mohlo být velkým krokem směrem k rozšíření dostupných možností antikoncepce pro muže do budoucna. Dále se dozvíte, jaké další již, běžně využívané antikoncepce pro muže jsou dostupné.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Proč muži nechtějí děti?

Jako čtenářka, která pečlivě zkoumá dynamiku rozhodování svého partnera o otcovství, jste možná narazila u muže, na určitě tabu. Muži a ženy často přistupují k otázce rodičovství odlišně, což vede k otázkám a někdy i k vztahovým problémům.

Vy, jako milující žena, vnímáte dítě jakýsi symbol lásky a jako přirozený, další krok ve vztahu. Například můžete cítit tikání biologických hodin, s nostalgickou představou, krásných rodinných okamžiků, které budou následovat.

Vašemu partnerovi však mohou v hlavě probíhat odlišné myšlenky. Je pro něj snadnější vidět komplikace a zátěže, které děti nepochybně do života přinesou. Pro některé muže, může být myšlenka na změnu životního stylu, kterou děti nepochybně přináší nepředstavitelná.

TIP PRO MUŽE: Nepřehlédněte 9 jedinečných tipů, jak předejít při sexu náhlé ztrátě erekce

Tato rozdílnost pohledů nemusí nutně znamenat, že je vaše cesta jako páru u konce. Vztahy jsou komplexní a výzvy rozhodování o dětech, jsou jednou z jejich  nejkomplikovanějších částí. Pokud muž zdráhavě odmítá otevřenou diskusi o dětech a vy stále toužíte po tom být matkou, čeká vás důležité rozhodnutí.

Muž, který není připraven na otcovství, vás může stále milovat, celým svým srdcem. Pro něj můžete být stále tou nejdůležitější osobou, ale prostě v současné době, se na roli otce nemusí jen cítit.

Co teď? Vyjádřit svoje pocity, touhy a obavy je zcela normální, ale nemělo by se, jak se říká „tlačit na pilu“. Postupná diskuze o budoucnosti, může v muži časem změnit jeho přesvědčení. Avšak jako žena, byste měla brát ohled i na jeho potřeby a preference. Muži potřebují čas.

Nejčastější důvody, proč muži nechtějí děti

  • Svůj život miluje a jeho sobecká část, si chce zachovat svůj standard
  • Cítí se na výchovu potomka starý
  • Důvodem může být nemoc
  • Nechce přijít o pravidelný sex, jelikož rodiče přijdou o soukromí
  • Nerad přijímá zodpovědnost a nechce přijít o svobodný život
  • Finanční důvody (čím je dítě starší, s tím přichází i větší výdaje: kroužky, škola, oblečení, jídlo, atd..)
  • Nízké sebevědomí

Antikoncepce pro muže v podobě pilulek

Jak dopadly testy antikoncepce pro muže v podobě pilulek?

První experimenty s DMAU pilulkou, tzv. novou formou mužské antikoncepce, přinášejí naději do světa reprodukce. Studie probíhala na skupině 83 mužů, ve věku od 18 do 50 let. Její výsledky dopadly pozitivně a naznačují důležitý pokrok v oblasti mužské antikoncepce.

DMAU je antikoncepční pilulka pro muže, která je určená k dennímu užívání, podobně jako její ženský protějšek. Hlavním benefitem DMAU, je absence problémů spojených s nadprodukci nebo nedostatkem testosteronu během užívání. Kromě toho, nebyly během testů zaznamenány žádné vedlejší účinky spojené s játry a ledvinami. A co víc? Antikoncepční účinek je dosažen jedinou denní pilulkou.

Jako každý lék, má i DMAU (antikoncepce pro muže) své rizika a vedlejší účinky

Během testování, byl zaznamenán mírný nárůst tělesné hmotnosti a snížení HDL cholesterolu u mužů, kteří pilulku DMAU pravidelně užívali. Přesto Dr. Stephanie Pageová z University of Washington a její tým přistupují k výsledkům pozitivně a s dávkou naděje.

Další dlouhodobé testy, budou dalším krokem v testování DMAU, ale s tímto solidním základem, mohou vědci doufat v úspěšný vývoj, a nakonec ve výrobu funkční antikoncepce pro muže.

Podpořte vaší erekci, 13 utajovanými potravinami, které běžně koupíte v obchodech

Další, již osvědčené možnosti antikoncepce pro muže: Rozhodnutí už je na vás

Nikdo by neměl odsuzovat vaše rozhodnutí, zejména pokud jde o tak osobní volbu, jako je nemít děti. Každý z nás má právo na svobodu, užívat si sexu bez obav a závazků. Věříme, že každý by měl mít možnost naplno a bezstarostně prožívat svůj sexuální život, aniž by musel mít obavy z kompletní změny života.

Právě proto jsme se rozhodli vytvořit podrobného průvodce, se všemi dostupnými metodami a typy mužské antikoncepce. Tyto metody se liší ve stupni spolehlivosti, od proměnlivých, až po trvalá řešení. Samozřejmě, každá metoda má svoje přednosti i nedostatky.

Nicméně, každé rozhodnutí, zejména to s dlouhodobými dopady, by mělo být pečlivě promyšlené. Kdo ví, jak se názory na rodičovství mohou změnit v budoucnosti. Co kdybyste jednoho dne pocítili touhu po potomkovi?

Ochrana a prevence před pohlavními nemocemi

Kondomy: Ochrana před početím a pohlavními nemocemi

Kondomy, považované za symbol antikoncepce, tak i odpovědného sexu, se na první pohled jeví jako dokonalý štít s ohromující účinností 98%. Ale jaká je skutečná realita? Studie ukazují, že realita dle čísel je poněkud odlišná. Skutečná účinnost kondomu, jako antikoncepce se pohybuje v rozmezí účinnosti 82-94%. Důležitou roli však hraje to, jak je s kondomem před použití zacházeno.

Ano, správné používání a skladování kondomu hraje důležitou roli v jeho efektivitě. Kondom, který byl mačkán a vystaven teplu v zadní kapse peněženky, například po dobu dvou let, ztrácí svou účinnost. Zejména účinnost klesá, jestliže jeho manipulace v rozhodujícím momentu není právě nejšetrnější. Protože, vskutku, bez ohledu na kvalitu, kondom je vlastně tak efektivní, jak efektivní jsme my, při jeho používání (od skladování, přes vybalování až po nasazení).

Podpořte sexuální výkonnost: 12 tipů, jak na oddálení ejakulace aneb prodloužení sexu

Avšak nesmíme zapomínat na jedinečnou výhodu, kterou kondomy přinášejí, a tou je ochrana před pohlavně přenosnými nemocemi, což je ochrana, kterou ostatní metody antikoncepce nenabízí. V tomto směru nás kondom chrání nejen před potencionální nepříjemnosti rodičovství, ale také chrání náš celkový sexuální zdravotní život.

Vezměme tedy kondomy vážně. Vybavme se znalostmi a schopnostmi, abychom je používali správně, a chraňme co nejefektivněji před nechtěnými důsledky. Je na čase podpořit osvětu o správném používání a skladování kondomů a otevřeně diskutovat o sexuální bezpečnosti, abychom zachovali nejen naše těla, ale také budoucnost naší sexuální spokojenosti a zdraví.

Vasektomie: účinná mužská antikoncepce

Vasektomie: Osvědčená antikoncepce pro muže

Vasektomie je procedura, která prochází tělem muže s takovou skrytou, ale hlubokou změnou a nabízí osvobození od potenciálního otcovství. Co to však skutečně znamená být sterilní, v kontextu mužské anatomie a reprodukce? Azoospermie je stav, kdy ejakulát muže neobsahuje spermie, důsledkem přerušením chámovodů-miniaturních tunelů, jež směřují spermie od nadvarlete, až po jejich konečný cíl v močové trubici.

V tomto stěžejním zásahu, během kterého chirurg trvale přetíná chámovody, je příliv spermií do ejakulátu zastaven, čímž se zabrání oplodnění. Chámovody mohou být za určitých okolností obnovy i s plnou plodností, avšak úspěšnost takovéhoto zákroku závisí na uplynulé doby od vasektomie. Udává se, že návratnost po desetileté vasektomii je 50-60%.

Kapka opatrnosti, je však jistota

Ačkoli je vasektomie vysoce spolehlivá, nese určité, minimální riziko oplodnění, přibližně 0,15% (15 případů z 10 000). Rekonvalescence a spuštění procesu, může navíc trvat až tři měsíce. Detaily vám však předá, váš operující lékař.

Lze považovat vasektomie jen za jednosměrnou ulici? Dříve než se rozhodnete pro vasektomii, je nezbytné promyslet, zda budoucnost nemůže přinést určité zvraty. Přeci se jen může objevit žena, s níž byste rádi rodinu založili. I když úspěšnost obnovy plodnosti po vasektomii je v některých případech možná, kapka stranou, dodá na jistotě. Právě v tomto případě může být pomocnou, záchranou brzdou, dočasné uskladnění spermií ve spermobance. Jak se říká, „kdo je připraven, není překvapen“.

Kastrace u mužů

Kastrace: Nekompromisní rozhodnutí a jeho důsledky

Kastrace, kompletní odstranění varlat, je v kontextu mužské antikoncepce a trestního práva tématem, které často vyvolává hluboké emoce a kontroverzní debaty. Zatímco chemická kastrace, (dočasná inhibice funkce varlat) prostřednictvím léků, je ve své podstatě reverzibilní. Kdežto fyzická kastrace znamená trvalou a nevratnou ztrátu některých charakteristik, spojených s mužností.

Kastrace je často vnímaná jako radikální a invazivní zákrok a k tomuto kroku se rozhodne jen málokterý muž. Jde o nelehké rozhodnutí, které vyžaduje důkladnou úvahu, a dokonce značnou odvahu, řezat do něčeho tak citlivého, jako je penis.

Přesněji, v oblasti trestního práva a sexuálních delikventů, je kastrace někdy považována za volitelný „trest“ či opatření pro ty, u nichž je domnění, že jim to může pomoci vzdorovat svým nebezpečným impulsům. Statistika odhaluje, že opakované trestné činy po kastraci, jsou ojedinělé.

Nicméně, je třeba přihlédnout k dopadům, které kastrace má na jedince. Zejména jde o masivní pokles hladin testosteronu či celoživotní neplodnost, následky jsou významné a nezvratné, měnící tělo i psychiku doživotně.

V kontextu transsexuálních jedinců a BDSM komunity, kastrace někdy nabírá jiný význam, jako vědomý, dobrovolný akt transformace těla či vyjádření sexuální identity a preferencí. Tato rozhodnutí však musí být učiněna s plným uvědoměním všech konsekvencí a v rámci zákonných a bezpečných parametrů.

Sex s ejakulací mimo vagínu

Sex s ejakulací mimo vagínu: Dokážeš to zastavit včas?

Sex je přirozenou a radostnou součástí lidských vztahů, ale nese s sebou i určitá rizika, pokud se neprovádí odpovědně. Zejména se jedná o prevenci před nechtěným těhotenstvím, ale bezesporu druhý benefitem, zřejmě ještě důležitější, je prevence před pohlavními nemocemi.

Mnozí si zřejmě říkají, že postačí svého kladivouna včas vytáhnout. Teoreticky by to mohla být pravda. Přeci ejakulace mimo vagínu, by měla eliminovat riziko těhotenství, že? V praxi však mohou nastat některé potenciálně nečekané scénáře:

  • I když máte v úmyslu ejakulovat mimo, může se stát, že špatně odhadnete správný čas a spermie se dostanou do vagíny
  • I když ejakulujete mimo, spermie se mohou najít cestu zpátky (např. po těle stékáním)
  • Navzdory opatrnému vyvrcholení mimo tělo, by nechtěný kontakt s ejakulací stále mohl vést k neočekávanému těhotenství

Kromě toho, hrají důležitou roli také lidské příčiny, jako je důvěra a komunikace mezi partnery. V některých případech, může jít o manipulativní partnerku, která se snaží tajně otěhotnět, bez vědomí svého partnera, což je eticky i morálně nepřijatelné.

UPOZORNĚNÍ: Při otěhotnění, bez vědomí partnera, žena více ztratí, než získá. Mnohé ženy mají představu, že je tzv. „zaháčkují muže“, který se o rodinu postará. Většinou takové ženy dopadnou jako samoživitelky, bez otce k dítěti, pro kterého bude potomek nechtěný. Pro ženu nastane tíživá situace a pro dítě rozvojový a sociální problém.

Sice je sex s ejakulací mimo vagínu reálny a běžně praktikovaný, přesto jde o velké riziko otěhotnění. Dále také záleží na okolnostech, zda jde o stálou partnerku či „jednorázovku“. V případě sexu na jednu noc, nehledejte jen účinnou antikoncepci pro muže, ale i ochranu před potencionální pohlavní nemocí, která nemusí být viditelná.

Připravili jsme návod pro muže, jak na vaginální orgasmus: Buďte lepšími milenci

Antikoncepční gely pro muže – Prozatím ve stavuj vývoje, bez osvědčených výsledků

Vědci chtějí mužům zjednodušit formu podávání mužské antikoncepce, proto pilně pracují na gelu proti početí. Vývoj byl odstartován již v roce 2009 a předpokládané spuštění prodejů, se plánuje na rok 2022. Je to rok, kdy mají být jasné výsledky vzhledem delší studie. Při psaní tohoto článku, v roce 2023, nebyly antikoncepční gely pro muže stále uvedeny na trh.

Antikoncepční gel pro muže, se bude aplikovat vtíráním do pokožky, například v oblasti ramen nebo zad, jednou za denně. Účinek má zabezpečit hormon testosteron a progestin.

Progestin je ženský pohlavní hormon, který má za úkol snižovat produkci spermií. Naopak obsažený testosteron, by měl bránit v „ubývání mužnosti“ a v negativních účincích, které jsme jmenovali výše u pilulek.

Gel by tedy údajně neměl způsobovat negativa, nicméně jsme skeptičtí, protože potlačuje důležité mužské hormony. Testosteron totiž produkci spermií podporuje, a jelikož gel hormon obsahuje, můžeme pouze spekulovat o tom, jak bude tvorbě spermií bránit. Nechme se překvapit.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta