Co to je Mikropenis a existuje nějaká léčba?

Dnes, po přečtení tohoto článku, budete zase o něco chytřejší, protože se dozvíte, že existuje lékařská definice mikropenis neboli extra malý penisu. Muži si vždy zakládali na svém přirození, tak jako ženy na svých prsou, ale s tím, že muži minimálně podstupují plastiky.

Muži mají představu, že čím větší, tím lepší a větší chlap, to je však tak trochu mýtus. Ale přesto, je prokázáno, že muži s větším penisem, jsou úspěšnější a sebevědomější.

Mikropenis je skutečně ke spatření velmi vzácně. Pokud si myslíte, že máte malý penis, zpozorněte, možná patříte mezi ty obdařenější nebo naopak.

Co je mikropenis?

Mikropenis je lékařská definice, pro velmi malý penis nebo spíše minipenis. Takový malý penis, nazývaný mikropenis, měří ve ztopořeném stavu maximálně 7,5 cm a v klidovém stavu pod 6 cm.

Nejenže, je penis viditelně velmi malý, ale také trochu jinak strukturovaný. Nejedná se o zdravotní problém, který se objeví postupem času, ale muži se s mikropenisem narodí.

I přesto stále, jde o ten klasický a funkční penis, který je schopen soulože, rozmnožování, masturbace a vyvrcholení. Jeho jedinou nevýhodou je, že je malý a některé polohy půjdou provozovat velmi obtížně nebo vůbec. Proto je dobré zapojit více ústa, ruce a vhodné sexuální polohy. Více informací a tipů, jak si pomoci naleznete níže v článku.

TIP: Vyzkoušejte těchto 9 sexuálních poloh pro výbušný orgasmus

Kdo a co může za mikropenis?

O správný vývoj pohlavního ústrojí u mužů, mohou mužské hormony „androgeny“ a to již u plodu. Proto je velmi důležitá v těhotenství hormonální rovnováha. Pokud se něco „posmolí“ a organismus nebude produkovat dostatečné množství androgenů nebo bude docházet k tzv. androgenní necitlivosti, bude pravděpodobné, že se u plodu vyvine mikropenis (minipenis nebo také mikrofalus)

Taktéž nemůžeme opomenout, že v prvních 3 měsících po narození, je důležitý i růst velmi známého hormonu a to testosteronu. Mezi nejčastější příčinou, nedostatku androgen, jsou poruchy funkcí hypotalamu (části mezimozku) a hypofýzy (podvěsku mozkového).

Jedná se o části, řídící produkci hormonů. Současně jde i do varlat signál, aby testosteron produkovaly.

Tyto části řídí produkci hormonů a hormony přímo produkují. Zároveň signalizují varlatům, aby testosteron produkovala. Příčina může být dokonce zcela neznámá (tzv. idiopatický mikropenis).

Pokud se už v rodině mikropenis objevil, může postihnout i další některé z budoucích chlapečků. Matka v tom také hraje velkou roli, protože je velmi důležité, jak se o sebe stará v těhotenství a kde se pohybuje. Pokud například mezi chemikáliemi, třeba v práci, riskuje špatný vývoj dítěte. Podle studie je právě velké riziko vzniklé, díky škodlivým chemikáliím. Ty však můžeme užít i orálně v podobě mikro plastů…

Mikropenis může byt způsoben například i díky hypogonadotropního hypogonadismuPrader-Williho syndromu, Laurence-Moonova syndromu, Kallmanova syndromu nebo z nedostatku růstového hormonu. Skutečně příčin může být nepřeberné množství. Proto mikropenis vždy konzultujte se svým lékařem nebo urologem.

Jaké polohy provozovat s mikropenisem nebo malým penisem

Může lékař diagnostikovat mikropenis?

Pokud navštívíte lékaře, první jej bude zajímat, rodinná anamnéza. Zda se náhodou, v úzkém rodinném kruhu neobjevil mikropenis.

Dále bude nezbytné změřit velikost penis, i když „nemoc“ bude zřetelná již na první pohled. Následně bude muži odebrána krev na rozbor, aby se určily hormonální hladiny.

Pokud si myslíte, že mikropenis má vaše dítě, doporučujeme nepanikařit a navštívit dětského sexuologa, urologa, endokrinologa nebo se poraďte s dětským lékařem. U dětí je třeba brát i v potaz, že je stále ve vývoji, proto je snadné se zmýlit.

Lékaři mají i snadný přístup ke zobrazení ultrazvukem nebo magnetickou rezonancí, čímž si snadněji a detailněji prohlédnou přirození i jejich okolí.

Splést si mikropenis je velmi snadné

Ne, vždy musí jít o mikropenis. Rozhodně je velmi snadné si to myslet, u malých dětí, kdy je penis neustále ve vývoji.

Maminky i tatínci, mnohdy problémy svých dětí zveličují, což jako otcové, zcela chápeme a je to přirozené. Díky tomu, mohou mnohdy zpanikařit a zaměnit diagnózu. Níže se podívejte, s čím si lze mikropenis zaměnit.

Zanořený penis

O zanořeném penisu, jste možná někdy slyšeli nebo jej určitě viděli. U zanořeného penisu, má muž normální velikost penisu, ale je natolik obézní, že se jeho poměrně značná část, zanoří pod břicho a tuky.

Se zanořeným penisem, se většinou setkávají muži po 40 letech života, kteří nemají kvalitní životosprávu a pravidelný pohyb. Bohužel, tento jev je čím dál více vidět, jelikož obezita narůstá.

Takový zanořený penis nebo také, zakopaný či pochovaný penis nejde téměř vidět. S tímto problémem se mohou děti i narodit, ale nejčastější příčinou je právě špatný životní styl.

Nenápadný penis

S nenápadným penisem se může dítě narodit nebo může jít o vedlejší účinek obřízky. U obřízky může nastat komplikace, pokud je uzdička penisu přichycena příliš vysoko na dříku penisu směrem k tělu. Díky tomu vypadá penis menší a většinou jde vidět pouze žalud a malý kousek penisu.

Oba výše zmíněné problémy s malým penisem, lze poměrně snadno řešit. Buď podstoupením chirurgického zákroku nebo se zbaví obezity. Je nezbytné tyto problémy probrat se svým lékařem, ale začít žít lépe a zdravěji, můžete hned.

Ukázka, jak vypadá takový mikropenis neboli minipenis

Funguje minipenis normálně nebo je muž nějak omezený?

Jak již byl napsáno na začátku, mikrofaus neboli mikropenis není nijak odlišný od toho „normálního“. Muž může nadále mít stejné pocity a vzrušení. Dosáhne plné a kvalitní erekce i samozřejmě vyvrcholení s možností oplodnění.

Muži s malým penisem, mají nevýhodu, jak vizuální, tak i tu sexuální. Vše se dá, ale zvládnout a smířit se s tím, co nám nadělila příroda a normálně fungovat. Pokud to žena nepřijme, není třeba věšet hlavu a nechat si devastovat sebevědomí. Stále jde o plnohodnotné muže se vším všudy. Jen je zapotřebí přizpůsobit sexuální přístup a polohy.

Lze a jak léčit mikropenis?

Bohužel, zatím žádná plnohodnotná léčba, která z mikropenisu udělá průměrný, neexistuje. Přesto jsou určité šance, na zlepšení sexuálního života. Nebudeme nalhávat, že existují zázračné pilulky, ale určitým způsobem si mohou muži s mikropenisem pomoci.

Pokud se vám zdá, že vaše dítě má malý penis neboli mikropenis, je zapotřebí nepanikařit a nechat si poradit od specialistů, jako jsou sexuologové, urologové. Nestyďte se svěřit dětskému lékaři.

  • Vyvarujte se nadváze – Výše byl zmíněný zanořený penis, který je nejčastěji zapříčiněn obezitou. Penis vypadá vizuálně mnohem menší na tlustém muži. Žijte aktivně, stravujte se zdravě a pravidelně.
  • Vyzkoušejte doplňky stravy – Jak jsme psali, neexistuje žádný zázračný lék na zvětšení penisu. Přesto je dnes doba pokročilejší a nabízí prášky na zvětšení penisu, můžete vyzkoušet své štěstí, například doplňky stravy Vimax a Xtrasize. Dle dostupných informací a recenzí, jde o nejoblíbenější doplňky stravy na zvětšení údu.
  • Holátko – Nejde o fyzické zvětšení penisu, ale o vizuální. Pokud necháte stromeček zarostlý keřem, bude vypadat mnohem menší a nevynikne. Dnes je zcela normální, žádané a hygienické, mít ochlupení kolem penisu zcela vyholené.
  • Sex mistr – Takový sex mistr, nepotřebuje ženu ubít k orgasmu kladivem. Jak se říká „i s malým kašpárkem se dá zahrát velké divadlo.“ Je třeba více pracovat prsty a ústy. Na pomoc si můžete přivolat i erotické pomůcky (Vibrátor, dildo, womanizery, atd..)

Vaše nejčastější dotazy k mikropenisu

Co je mikropenis?

Mikropenis, jak již z názvu vyplývá, jde o velmi malý penis, který dosahuje v erekci maximálně 7,5 cm a normální stavu má méně jak 6 cm.

Mikropenis nijak neovlivňuje sexuální výkonnost a plodnost, ale muže zužuje spíše stres z neuspokojení ženy a vyděšení partnerky. I muži s mikropenisem, mohou být kvalitními milenci, manžely a tatínky, jen se nesmí nechat tím utrápit.

Jaký je výskyt mikropenisů, celosvětově?

Jsou pouze jakési odhady a prý s mikropenisem se narodí 2 z 10 000 chlapců. Což je méně než 1% mužské populace.

Jak léčit mikropenis?

Neexistuje žádný zázračný lék, to jsme již zmiňovali několikrát v našem článku. Doporučujeme navštívit sexuologa i urologa a nechte si poradit. Můžete vyzkoušet také různé přípravky, jako je Vimax a Xtrasize.

Také doporučujeme k sexu přistupovat trochu odlišně a pomoci si různými polohami a erotickými pomůckami. Především, nenechte se tím zničit, sami ovlivňujete, jak na mikropenis pohlížet.

Neztrácejte sebevědomí a chuť navazovat vztahy se ženami. Jen hrstka žen, potřebuje doma kladivouna. Ženy většinou hledají dlouhodobé partnery a jejich prioritou není to, co máte v kalhotách. Stále můžete být dokonalými partnery a milenci.

Může si muž s mikropenisem najít ženu a mít děti?

Samozřejmě. Muži s minipenisem mohou vést plnohodnotný partnerský i rodinný život. Vše funguje stejně! Nejde tak o fyzický blok, ale spíše o psychický….

Kam zajít, když mám obavy z mikropenisu?

Věříme, že jde velice o choulostivé téma, jako jsou i poruch erekce. Moc se s těmito problémy nechceme někomu svěřovat, bereme to jako, jakési mužské selhání. Své problémy neoddalujte a řešte včas.

Překonejme, jakési mužské ego. S takovými problémy, se můžeme svěřit sexuologovi nebo urologovi. Tyto kapacity dokážou, diagnostikovat problém a případně adekvátně pomoci.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce