Fráze krize středního věku se v dnešní době stává populárním tématem a čím dál více se sní setkáváme v mnoha komediálních filmech. Abychom uvedli na pravou míru, co skutečně krize středního věku obnáší, dotazovali jsme se specialistky na menopauzu.
Dnes si rozebereme detailněji mužskou i ženskou krizi středního věku, protože náš magazín navštěvují spíše lidé v pokročilejším věku, kteří uvítají cenné rady do života. Pokud vás zajímají detaily k mužské krizi středního věku neboli Andropauze, doporučujeme si přečíst náš článek.
I když vás menopauza, jako muže nemusí zajímat, je dobré něco vědět o tomto přechodném období u žen, abychom byli lepšími partnery pro své manželky nebo partnerky a více jim porozuměli.
Obsah článku: rychlá navigace
Krize středního věku u mužů: Andropauza
Jak jistě víte, testosteron je hormon, který hraje nezbytný ve vývoji typicky mužských charakteristik, jako je hluboký hlas, výrazné ochlupení a svalnatost. Zjednodušeně „mužnost“. Díky vědeckým poznatkům, je známo, že s věkem, obzvláště po třicítce, se hladina testosteronu u mužů postupně snižuje (cca o 1-2 % ročně).
I když se na první pohled může zdát, že se jedná o pomalý pokles, může nedostatek testosteronu později vést k různým příznakům andropauzy, které se často objevují u starších mužů.
Symptomy andropauzy zahrnují:
- Ztráta nebo řídnutí vlasů
- Erektilní dysfunkce
- Náhlé změny v milostném životě
- Zvýšená pozornost věnovaná osobnímu vzhledu
- Návaly horka
- Depresivní stavy
- Pocity úzkosti
- Emoční výkyvy
- Snížená energetická hladina
- Ztráta svalové hmoty
- Zvýšení tělesného tuku
- Pokles sexuálního zájmu
TIP PRO ZVÝŠENÍ HLADINY TESTOSTERONU: Nejste skeptičtí vůči doplňkům stravy a rádi byste doplnili chybějící testosteron? Pak se podívejte na Primulus, který jsme testovali a recenzovali s nímž vyrovnáte nízkou hladinu testosteronu.
Krize středního věku u žen: Menopauza
Menopauza je jev u žen, která se především vyznačuje ukončením menstruačního cyklu a to díky postupnému vyčerpávání oocytů ve vaječnících. Menopauza se obvykle diagnostikuje potom, co žena nezaznamená pravidelnou menstruaci, po dobu dvanácti měsíců. Většinou však ženy tak dlouho nečekají na návštěvu lékaře, protože mají obavy z otěhotnění.
Během tohoto dvanácti měsíčního procesu, ženy často zažívají příznaky, které naznačují přechod do menopauzy (tzv. perimenopauza). K potvrzení menopauzy, se používají krevní testy na měření hladin estrogenu, progesteronu, testosteronu a folikulostimulačního hormonu (FSH). Při zjištění nízkých hladin těchto hormonů, naznačuje že jde o menopauzu.
Typické příznaky menopauzy zahrnují:
- Ukončení menstruace
- Návaly horka
- Vaginální suchost
- Snížené libido
- Deprese
- Úzkost
- Nespavost
- Přibývání na váze
- Infekce močových cest
- Bolesti hlavy
- Ztráta nebo řídnutí vlasů
- Bolest prsou
- Suchost kůže
- Emoční výkyvy
- Pocit vyčerpání
Co o krizi středního věku víme?
Krize středního věku, často označovaná jako „druhá míza“, postihuje jak muže, tak ženy. Tzv. krize středního věku nastává obvykle mezi 30 až 45 lety života. Její hlavní charakteristickou příčinou, je dosažení životních milníků, jako založení rodiny, výchova dětí, zajištění bydlení či úspěchy v kariéře.
Většinou se v tomto období tempo života zpomaluje a další dny se mohou zdát stereotypní. Většina lidí toto přechodné období přirozeně zaznamená a následně začínají přehodnocovat své životní cíle a hodnoty.
Muži i ženy si začínají všímat prvních známek stárnutí, jako jsou vrásky, šedivění vlasů, povolení pokožky a pokles výkonu. Z hormonálního hlediska dochází:
- u mužů k poklesu hladiny testosteronu
- u žen k poklesu hladiny estrogenu
Krize středního věku může být impulsem pro nové začátky či výzvy
Krize středního věku je často redukována jen na sexuální eskapády nebo pokles výkonu, ale tato perspektiva je příliš omezená. Ve skutečnosti ovlivňuje více aspektů našeho života. Podle psychologa Pavla Říčana, autora knihy „Cesta životem“, není krize středního věku způsobena vnějšími příčinami, ale jde o jakýsi vnitřní proces, nezbytný pro přechod do další fáze života.
V psychologii se krize středního věku bere jako šance zbavit se zastaralých návyků a nahradit je novými, efektivnějšími. Tedy jako příležitost pro osobní růst.
- Krize středního věku se typicky objevuje u mužů i žen kolem 40 let. Termín zpopularizoval psycholog Jacques ve 20. století, když pozoroval, že jeho klienti okolo 35 let začali intenzivněji přemýšlet o své smrtelnosti a hodnotit svůj dosavadní život.
- Někteří lidé však krizí středního věku neprocházejí. Většinou se jedná o lidi, kteří vedli spokojený život, rozhodovali se podle vlastních přesvědčení, a ne podle názorů rodiny či sociálních očekávání.
- Na druhou stranu ti, kteří nebyli se svým dosavadním životem spokojeni a žili podle představ ostatních, mohou v tomto období cítit potřebu dramatických změn, ať už k lepšímu nebo horšímu.
Nezapomínejte na své klouby: Nejenže postupně spolu se stárnutím přicházíme o cenný estrogen a testosteron, ale značnou část pozornosti bychom měli věnovat svým kloubům. Jak na klouby se dozvíte v našem předchozím článku.
Běžné příčiny krize středního věku u mužů
Typické příčiny krize středního věku u mužů mohou být různorodé, včetně:
- Tělesných změn
- Poklesu hladiny testosteronu, který může vést k erektilní dysfunkci nebo negativním náladám
- Způsobu myšlení, jako je spokojenost v osobních vztazích, rodině nebo práci
- Změny perspektivy a přístupu k životu
- Dosáhnutí tradičních životních cílů, jako je rodinný život, profesní úspěch, finanční stabilita, a přemýšlení, co dál
Muži, kteří obětovali většinu svého času práci a mají nedostatek koníčků, může způsobit krize středního věku pocit ztráty životního smyslu. S dosažením kariérních cílů, se častokrát mění priority a muž se musí vypořádat i s vlastní smrtelností. Většinou toto uvědomění přichází po ztrátě jednoho z rodičů.
Velmi často se stává mužům, kteří většinu života strávili v práci, že si po letech manželství uvědomí, jak málo znají svou ženu, což může vést k tzv. manželské krizi, jak dokládají různé příběhy lidí.
Krize středního věku je přechodné období, které signalizuje vstup do fáze střední dospělosti, které je spojeno hlavně s psychickým prožíváním a přehodnocováním životních hodnot. I když většinou nedochází k nějakým vážnějším zdravotním problémům, mohou muži v Andropauze zaznamenat potíže s erekcí.
V takovém případě doporučujeme vyzkoušet osvědčené, přírodní přípravky pro muže, na povzbuzení erekce a v případě nezlepšujícího se stavu, doporučujeme navštívit lékaře, který na základě vyšetření vám nejlépe a individuálně pomůže.
Proerecta SHOT
Chutný a účinný drink na podporu erekce, který díky tekuté formě má rychlejší nástup účinků. Jde o přírodní podporu erekce a sexuální výkonnosti s účinností do 30 minut.
Proerecta Klasik
Dlouhodobý vítěz mezi přírodními produkty na podporu erekce a výkonnosti. S tímto produktem rozhodně neuděláte chybu. Účinky se dostavují 30-45 minut po užití kapsle. Vyrobeno v ČR za přísných podmínek.
Amarex
Elegantní novinka, která nás v redakci usadila do židle. Amarex je další přípravek na zlepšení erekce, který můžeme doporučit na základě našich testů. Po užití modré kapsle, můžete pocítit účinnost do 60 minut.
TIPY, jak zvládnout krizi středního věku
Zvládat lépe krizi středního věku lze provést několika způsoby. Níže jsme rozdělili možnosti do třech kategorií, abyste měli představu, jakou cestou se vydat. Dále se dozvíte i konkrétní tipy, jak pro muže, tak i ženy.
1. Samoléčba
Pokud zažíváte příznaky krize středního věku a cítíte, že to zvládnete sami, můžete se vydat cestou samoléčby. Během samoléčby, byste měli zvážit změnu životního stylu a stravovacích návyků. Je zapotřebí zapojit více aktivity a více hlídat, co konzumujete. Doporučujeme využít sílu přírody ve formě bylinných čajů, doplňků stravy nebo léčebných kapek. Dále se doporučuje:
- Zkoumání a přeformulování svých životních priorit
- Akceptace procesu stárnutí a vědomí vlastní smrtelnosti
- Zaměření na rodinné vztahy a jejich posílení
- Objevování nových zálib a rozšiřování osobních zájmů
2. Psychologická podpora
Pro mnohé může být krize středního věku psychicky náročná, proto není na ostudu využít pomoci psychologa, který může pomoci v oblasti jako sebeláska, deprese nebo hledání smyslu života.
3. Lékařská péče
Pokud se potýkáte se závažnými problémy nebo fyzickými příznaky andropauzy nebo menopauzy, jejž značně narušují váš běžný život (například erektilní dysfunkce, problémy se spánkem, vypadáváním vlasů, atd..), doporučujeme řešit svůj stav s lékařem.
Doplňky stravy, bylinky a vitamíny pro muže v ANDROPAUZE
Zvýšit produkci testosteronu přirozeně, lze pomocí bylinných doplňků ve formě čajů, tablet či kapek. Některé z účinných bylin zahrnují:
- Kotvičník zemní, který podporuje libido, dodává energii a zvyšuje fyzickou sílu
- Macu peruánskou, známou pro podporu sexuální aktivity a celkové energetické úrovně
- Pískavici řecké seno, která napomáhá produkci testosteronu, snižuje hladinu cholesterolu a posiluje imunitní systém.
- Ženšen, podporující tvorbu testosteronu, energii, vitalitu a mentální čilost.
Pro nejefektivnější výsledky, je vhodné vyhledat přípravky kombinující tyto složky v jedné kapsli. Optimalizujte své úsilí s tablety specificky navrženými pro podporu testosteronu nebo s produkty zaměřenými na podporu sexuálních funkcí, jako jsou tablety na potenci, které můžete vidět níže s Primulusem, který zvyšuje hladinu testosteronu.
Primulus
Bojujte účinně s Andropauzou, speciálním přípravkem pro muže Primulus. Zvyšte hladinu testosteronu, posilte libido, zvyšte energii a vitalitu. Naše testy potvrdily sílu účinnosti Primulusu.
PromanPlus
Další speciální přípravek pro muže v pokročilém věku, který taktéž zvyšuje hladiny testosteronu a obsahuje další účinné bylinné složky, vitamíny a minerály. Získejte 30 denní balení za cenu poštovného.
Proerecta Long
Další produkt z řad od Proerecty, který rozhodně stojí za vyzkoušení! Oproti svému předchůdci, nabízí dlouhodobé účinky za předpokladu, dlouhodobějšího užívání. Výsledky se dostavují cca do 1 týdne.
Doplňky stravy, bylinky a vitamíny pro ženy v MENOPAUZE
V případě menopauzy je to obdobné, jako u Andropauzy, avšak se nebudete pokoušet zvýšit testosteron, ale ženský hormon estrogen. Ženy během menopauzy především preferují doplňky stravy, jejichž složení je komplexní a obsahuje jak bylinné složky, tak i vitamíny. Níže se můžete podívat na osvědčené doplňky stravy, které doporučuje Andrea Vaňková, z magazínu o menopauze (Pohledzeny.cz).
- Bylinky jako červený jetel nebo řimbaba, mají tzv. fytoestrogenní vlastnosti, které pomáhají vyrovnat hladinu hormonů a zmírnit negativní symptomy menopauzy. Další účinnou bylinkou je šišák bajkalský, známý pro své uklidňující účinky a podporu zdravého spánku.
- Co se týče vitamínů a minerálů, je důležitý zejména vitamín D a vápník, podporující zdraví kostí a pomáhají předcházet osteoporóze. Vitamín B komplex, zvláště B6, mají pozitivní vliv na únavu a psychickou pohodu. Dále se doporučuje pravidelně konzumovat Omega-3 mastné kyseliny, získané z rybího oleje či doplňků stravy. Dále můžete do svého jídelníčku přidat lněná semínka, která podporují zdraví srdce a mozku.
Získejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.
S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.
Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.
Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.
Napsat komentář