Jaký má vliv kofein na erekci?

V posledních letech se stále více diskutuje o potenciálním vlivu kofeinu na erekci a sexuální zdraví mužů. Kofein je vnímán jako povzbuzující látka neboli spíše horký nápoj, který zlepšuje naši koncentraci a bdělost, tzv. nás nakopne.

Nyní je kofein zkoumán z hlediska jeho účinku na sexuální výkonnost a erekci. Níže si trochu rozepereme, jakou má spojitost erekce a kofein nebo jak ovlivňuje naší sexuální výkonnost, který je přítomný v běžných potravinách a nápojích.

Kofeinu a jeho přítomnosti v každodenních nápojích a potravinách

Kofein je alkaloid a přirozeně se vyskytuje v některých rostlinách, zejména v kávovníku, čajovníku a kakaovníku. Jedná se o bílý, krystalický prášek, který má hořkou chuť a je rozpustný ve vodě.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Jak jistě víte, kofein je široce konzumován po celém světě, prostřednictvím oblíbených nápojů, jako jsou káva, čaj, energetické nápoje a kolové nápoje. Stejně je také naleznete v potravinách, jako je například čokoláda. Vzhledem k jeho povzbuzujícím účinkům je kofein často součástí léků proti bolesti hlavy, nachlazení a chřipky.

Vliv kofeinu na erekci a sexuální zdraví mužů

I když je kofein známý díky účinkům, jako je zlepšení koncentrace a doplnění energie, jeho potenciální vliv na erekci a sexuální zdraví mužů zůstává kontroverzní.

  • Některé studie naznačují, že mírná až střední konzumace kofeinu může mít pozitivní vliv na erekci tím, že zlepšuje krevní oběh.
  • Na druhou stranu, nadměrný příjem kofeinu může vést ke zvýšení stresu a úzkostí, a to může mít negativní dopad na sexuální zdraví a výkonnost.

3 přírodní přípravky na zlepšení erekce

Pokud hledáte něco účinnějšího na podporu erekce a výkonnosti než je kofein, pak vám můžeme doporučit níže vedené produkty, se kterými máme bohaté zkušenosti a jejich účinnost je námi prověřená. Zejména si je pochvalují naši čtenáři.

Proerecta Long

Proerecta Long

Další produkt z řad od Proerecty, který rozhodně stojí za vyzkoušení! Oproti svému předchůdci, nabízí dlouhodobé účinky za předpokladu, dlouhodobějšího užívání. Výsledky se dostavují cca do 1 týdne,

Proerecta na podporu erekce

Proerecta

Dlouhodobý vítěz mezi přírodními produkty na podporu erekce a výkonnosti. S tímto produktem rozhodně neuděláte chybu.

Účinky se dostavují 30-45 minut po užití kapsle. Vyrobeno v ČR za přísných podmínek.

Amarex Men Complex

Amarex Men Complex

Elegantní novinka, která nás v redakci usadila do židle. Amarex je další produkt na erekci, který můžeme doporučit na základě našich testů.

Po užití modré kapsle, se dostaví účinnost do 30-60 minut.

Kofein a jeho účinky na tělo

Kofein působí na tělo prostřednictvím blokace adenosinových receptorů v centrální nervové soustavě. Adenosin je neurotransmiter, který se hromadí v průběhu dne a díky tomu pociťujeme únavu i ospalost.

Když kofein blokuje adenosinové receptory, zabraňuje tak účinkům adenosinu, to následně vede ke snížení únavy a zvýšení koncentrace. Současně stimuluje uvolňování dopaminu, který pomáhá zlepšit náladu.

Krátkodobé a dlouhodobé účinky kofeinu

Kofein nabízí krátkodobé účinky, které jsme si rozebrali již výše, ale také jsme opomněli poznamenat, že kofein také pomáhá zrychlovat metabolismus. Proto také můžete vidět, jak kulturisté a většina sportovců pije velmi hodné kávy přes den, zejména před tréninkem.

Některé studie tvrdí, že kofein může zlepšit výkonnost při fyzické aktivitě tím, že zvyšuje vytrvalost a snižuje vnímanou námahu. Na druhou stranu, dlouhodobé účinky kofeinu mohou být méně předvídatelné a závisí na dávce a frekvenci konzumace.

  • Při mírném až středním příjmu kofeinu bývají dlouhodobé účinky převážně pozitivní, jako je zlepšení kognitivních funkcí a snížení rizika některých onemocnění, jako je Parkinsonova choroba a Alzheimerova choroba.
  • Nicméně nadměrná konzumace kofeinu může vést k závislosti, nespavosti, zvýšenému krevnímu tlaku a zhoršení úzkosti i stresu.

Kofein a erekce: Vliv kofeinu na sexuální zdraví

Individuální rozdíly a reakce na kofein

Reakce na kofein se může lišit mezi jednotlivci. Genetika, tolerance na kofein, zvyky, jak často kofein konzumujete a celkový zdravotní stav, mohou ovlivnit, jak daný uživatel reaguje na kofein. Někteří lidé mohou být citlivější na účinky kofeinu a mohou pociťovat nežádoucí účinky, jako je třes, úzkosti nebo nespavost, i při nižším příjmu kofeinu.

Naopak jiní uživatelé kávy nebo spíše kofeinu, mohou vykazovat značnou toleranci k účinkům kofeinu a budou vyžadovat vyšší dávky, aby dosáhli stejného povzbuzujícího efektu. Navíc se závislost na kofeinu může postupem času zhoršovat! To může časem znamenat, že pravidelní konzumenti mohou potřebovat vyšší dávky, aby dosáhli stejné úrovně nabuzení a koncentrace, jako v předchozích dnech.

Účinnost kofeinu na metabolismus se také značně liší mezi jednotlivci. Někteří podpoří metabolizmus rychleji než jiní. Mezi nejčastější příčiny ovlivňující rychlost metabolismu díky kofeinu, patří především genetika, těhotenství, užívání léků na předpis, kouření, ale také stravování a frekvence aktivního pohybu. Tyto individuální rozdíly mohou mít vliv na dobu trvání účinků kofeinu v těle a na množství kofeinu, které je pro jednotlivce považováno za bezpečné nebo přijatelné.

Odhalte svůj plný potenciál: Ponořte se do našich osvědčených rad a doporučení, které vám pomohou dosáhnout plného sexuálního zdraví a spokojenosti.

Výzkum o vlivu kofeinu na erekci

V posledních letech bylo provedeno několik výzkumů, které se zabývají možnými důsledky mezi kofeinem a erektilní dysfunkcí (ED). Jedna z nejvýznamnějších studií byla publikována v roce 2015 v časopise PLOS ONE . Ve výzkumu se analyzovalo více než 3 700 mužů ve věku nad 20 let, jak reaguje jejich erekce s kofeinem.

Výsledky výzkumu: pozitivní a negativní účinky kofeinu na erekci

Studie zveřejněná v PLOS ONE zjistila, že muži, kteří konzumovali 85-170 mg kofeinu denně, měli o 42 % nižší prevalenci ED ve srovnání s muži, kteří konzumovali méně než 7 mg kofeinu za den. Takovéto účinky byly pozorovány i u mužů s vyšším příjmem kofeinu (171-303 mg/den), kteří měli o 39 % nižší prevalenci ED.

Výsledky prokazují, že mírná až střední konzumace kofeinu může mít pozitivní vliv na erekci. Avšak je důležité poznamenat, že nadměrný příjem kofeinu může vést k závislosti a jiným zdravotním problémům.

Jak ovlivňuje kofein krevní oběh

Vliv kofeinu na krevní oběh a jeho význam pro erekci

Pozitivní účinky kofeinu na erekci, je díky vlivu na krevní oběh. Kofein působí jako vazodilatátor. To znamená, že rozšiřuje krevní cévy a zlepšuje krevní oběh. Zvýšený krevní oběh je důležitý pro dosažení a udržení erekce, protože penis potřebuje dostatečný přísun krve pro nafouknutí a jeho tvrdnutí.

Vazodilatační vlastnost kofeinu může částečně vysvětlovat, proč mírná až střední konzumace kofeinu souvisí s nižší prevalencí erektilní dysfunkcí, jak bylo zjištěno ve studii, kterou jsme rozebírali výše. Je důležité podotknout, že výsledky tohoto výzkumu naznačují, že existuje optimální množství kofeinu pro zlepšení erekce, a že nadměrný příjem kofeinu nemusí mít stejně příznivé účinky.

Navzdory těmto pozitivním výsledkům musíme zdůraznit, že výzkumů na kofein a erekci je stále málo a další studie jsou nutné, aby to byla skutečně pravda. Kromě toho je třeba brát v úvahu individuální rozdíly v reakci na kofein, jak bylo zmíněno v předchozím textu.

Jak je na tom kofein a libido?

Kofein může mít i vliv na sexuální touhu, neboť jeho účinky na libido nejsou jednoznačné. U některých uživatelů může mírná až střední konzumace kofeinu zlepšit náladu, zvýšit energii a zlepšit celkovou výkonnost, jak jsme již popisovali výše. My si ještě níže rozebereme, jakou má spojitost kofein a libido, neboli chuť, touha na sex.

Hormonální změny spojené s konzumací kofeinu

Kofein může ovlivnit hladiny některých hormonů v těle, to může mít negativní dopad na sexuální touhu. Kofein stimuluje uvolňování kortizolu (hormon spojený se stresem), který může při dlouhodobé a nadměrné konzumaci kofeinu způsobit snížení hladiny testosteronu.

Testosteron je klíčový hormon pro udržení libida u mužů i žen. Je třeba však poznamenat, že účinky kofeinu na hormonální hladiny mohou být závislé na dávce a individuálních rozdílech.

Co může ovlivnit účinky mezi kofeinem a libidem

Vztah mezi kofeinem a libidem je komplexní a může být ovlivněn řadou příčin. Jak již bylo zmíněno, individuální rozdíly v reakci na kofein mohou hrát roli ve vlivu kofeinu na sexuální touhu.

Další příčinou může být celkový životní styl, do něhož spadá strava, úrovně stresu, kvality spánku, závislosti a aktivní pohyb. Tohle všechno může ovlivnit sexuální touhu neboli libido.

TIP: Pokud chcete nakopnout libido u sebe nebo u partnerky, pak doporučujeme si přečíst náš článek o afrodiziacích.

Jak zlepšit erekci bez podpory kofeinu?

Závěrečné doporučení a upozornění ke kofeinu

Aby byl kofein konzumován způsobem, který přispívá k optimálnímu sexuálnímu zdraví, touhy a erekci, je vhodné dodržovat následující pokyny.

  • Především je zásadní uměřenost – přemíra kofeinu může mít naopak negativní vliv na sexuální výkonnost, erekci a libido.
  • Dále je vhodné zvážit vhodný čas konzumace kofeinu – například večerní hodiny nejméně vhodné pro konzumaci kofeinu. Neboť může způsobit nespavost, která by následně mohla ovlivnit vaši schopnost udržet pozornost během intimních chvil, ale především přes den.

Situace, kdy je nezbytné omezit nebo zcela vyřadit kofein

V některých případech může být vhodné omezit nebo dokonce úplně přestat přijímat kofein v jakékoliv podobě. Například pokud trpíte zdravotními problémy, které by mohly být zhoršeny příjmem kofeinu, jako jsou srdeční potíže, vysoký krevní tlak, úzkost nebo nespavost. V případě je nejlepší postupovat obezřetně a uvažovat nad alternativami pro zdroj energie, které neobsahují kofein.

Co dělat, když mám potíže s erekcí?

Záleží, jaké problémy s erekcí vás trápí. Pokud jde o občasné poruchy erekce, které se vyznačují nedostatečnou pevností nebo délkou ztopoření, doporučujeme si prohlédnout naše předchozí články, kde se tomuto tématu podrobně věnujeme.

Další možnost je vyzkoušet přípravky na erekci, obsahující přírodní složky, které podporují krevní oběh, pomáhají rozšiřovat cévy a zlepšují celkovou výkonnost. Pokud vás takové přípravky na erekci bez lékařského předpisu zajímají, doporučujeme navštívit náš online srovnávač, kde naleznete to nejlepší, co se v ČR nabízí.

Pokud však máte dlouhodobé problémy s erekcí, které neustupují, spíše naopak, pak zřejmě půjde o erektilní dysfunkci, kterou doporučujeme řešit přímo s lékařem (Urolog), který dle vyšetření může určit možné příčiny a adekvátní léčbu.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta