Kondylomata aneb genitální bradavice

Jelikož sexuální problémy nejsou pouze o problémech s erekcí, ale spadá do této kategorie více problémů, jako jsou například genitální bradavice. Kondylomata aneb genitální bradavice se nejčastěji projevu formou bradavic na penisu či v anální oblasti.

Kondylomata vypadá jako typicky vystouplá bradavice v růžovém zbarvení. Tvary jsou různé a mají podobnost květáku. V lékařství se používá výraz kondylomata či venerické bradavice avšak většina lidí jej zná jako genitální bradavice.

Nejčastěji se tohle onemocnění vyskytuje podle výzkumů u mladých lidí ve věku 16‒24 let, ženy jsou však postiženy genitálními bradavicemi častěji než muži.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Pokud jste zaznamenali na svém těle tzv. venerické bradavice neboli genitální bradavice, měli byste zbystřit a přečíst si tento článek, kde se samozřejmě dozvíte, co to je kondylomata, jak vypadá a jak probíhá léčba kondylomatu. Rozhodně nepodceňujte sílu tohoto viru, který se pravděpodobně může rozšířit i do dalších částí urogenitálního traktu nebo můžete být přenašeči.

Jaké jsou hlavní příznaky genitálních bradavic

Co to jsou genitální bradavice neboli kondylomata, jsme si vysvětlili výše. Jde o výstupky, ve tvaru bradavic v genitálních a análních oblastech. Jak vypadá kondylomata můžete vidět níže na obrázku.

  • Kondylomata u mužů se nejčastěji vyskytuje na žaludu, na šourku, v ústí močové trubice a na předkožce. Hlavní příznaky genitálních bradavic je samozřejmě viditelná bradavice, kterou doprovází svědění a případné bolesti při sexu. V takových případech může hrozit u žen i nebezpečí, že část virů může způsobit rakovinu děložního čípku.
  • Kondylomata u žen se mohou vyskytovat na zevním genitálu, v pochvě, na děložním čípku, v ústí močové trubice nebo nejčastěji v konečníku a jeho okolí. Ženy by si měly rovněž dát pozor, sice v méně častých případech mohou příznaky genitálních bradavic zahrnovat také svědění, pálení či krvácení.

Pokud jste zaznamenali nějaké kondylomata příznaky, doporučujeme neprodleně navštívit kožního lékaře, který určí správnou diagnostiku.

Jaké jsou nejčastější příčiny vzniku genitálních bradavic neboli kondylomata

Genitální bradavice se řadí mezi nejčastější sexuálně přenosné nemoci. Nejčastěji se šíří právě prostřednictvím pohlavního styku s infikovaným partnerem, nakažení onemocněním, může být jakýkoliv kontakt kůží a sliznic. Mezi další rizikové faktory patří určitě hygiena a hygienické pomůcky, například při i používání stejných ručníků nebo ložního prádla.

Hlavní příčinou vzniku kondylomata jsou lidské papilomaviry (HPV). Existuje zhruba 70 různých typů HPV, některé mají za následek vznik bradavic či na jiných místech lidského těla. Za většina výskytů genitálních bradavic jsou zodpovědné HPV kmeny 6 a 11. Další typy HPV kmenů mohou způsobit rakovinu děložního čípku a většinu análních karcinomů.

TIP: Nejste spokojení s kvalitou erekce nebo sexuální výkonností? Dnes si už výrazně můžete pomoci se správně vybranými doplňky stravy, jako jsou například Proerecta, Amarex, Proerecta Long, či Zerexem. Pro aktuální výsledky výkonných doplňků stravy, doporučujeme sledovat online srovnávač. V případě, že nepreferujete přírodní doplňky stravy, máme pro vás jiné metody a cviky, které pomáhají našim čtenářům.

Genitální bradavice na penisu nejsou nic příjemného

Umístění a styl díky kterému dochází k jejich přenosu, může mít i výrazný psychický dopad na jedince. Většinou dochází k pocitům hanby, vzteku, viny a studu.

Pokud se u mužů objeví genitální bradavice na penis, je jeho krása ohrožena a mnoho žen se může vyděsit, právě z pohlavních nemocí. Určitě doporučujeme mužů v případě výskytu bradavic na penisu, neprodleně tento problém řešit, aby se nedostávali do nepříjemných situací.

Jak probíhá diagnostika genitálních bradavic?

Genitální bradavice neboli také venerické bradavice lze identifikovat samozřejmě pouhým pohledem. V lékařství se pro jejich lepší zviditelnění, někdy používá roztok kyseliny octové.

U jakékoliv bradavice je důležité ji řádně diagnostikovat, aby se zjistilo, zda nejde o příznaky rakoviny, při nejisté diagnóze je většinou odebrán vzorek tkáně a poté jej odesílají na mikroskopické vyšetření (tzv. biopsie).

Rakovina penisu: jak ji poznat, jaké jsou příznaky

Jaká je inkubační doba kondylomata

Inkubační doba kondylomata může trvat krátce nebo několik let. Od nákazy genitálních bradavic, nejčastěji při pohlavním styku, do projevení prvních příznaků uplynou obvykle tři týdny, či za několik měsíců, ale jsou i případy, kteří zaznamenali příznaky genitálních bradavic až do několika let.

Avšak většina lidí se s virem v životě setká a nic jim nezpůsobí. Většinou se nakažený s virem vypořádá díky vlastní imunitě, aniž by si čehokoliv povšimli. Do jisté míry je to problém, jelikož se nemoc může přenést na partnera, jehož imunita není dostatečně silná a nápor viru nezvládne.

Nedaří se vám s partnerkou počít dítě? Podpořte mužskou plodnost tím správným produktem.

Jaký vliv mají genitální bradavice na zdraví

Kondylomata má většinou hlavně dopad na psychickou stránku jedince. Na známém diskuzním fóru eMimino se jedná o poměrně žhavé téma. Z diskuze je jasné, že genitální bradavice trápí nejen muže, ale často jejich partnerky. Tento vir se poměrně těžko léčí a mají tendenci se vracet.

Genitální bradavice a domácí léčba

Pro domácí léčbu genitálních bradavic přírodní cestou, můžete využít aloe vera, kterou si budete potírat postižená místa. Doporučujeme také vyzkoušet i bylinnou sedací koupel z řebříčku.

Svou obranyschopnost můžete posílit také pomocí doplňků stravy s betaglukany, které se dají zakoupit běžně v lékárně. Většinou jsou tyto látky obsažené například v houbách (hlíva ústřičná, shitake) nebo v obilovinách (ječmen, ovesné vločky).

Víte, jak nejlépe uspokojit ženu? Těchto 7 tipů ji nenechá chladnou

Babské rady na léčbu kondylomata

Při léčbě je zásadní imunitní stav nakaženého, protože většinou se s nemocí tělo dokáže vypořádat samo, jindy je třeba podpořit jeho obranyschopnost například imunoterapií, pomoci mohou také výtažky z hlívy ústřičné nebo také oblíbený multivitamín pro muže – Primulus.

Například genitální bradavice u mužů se nejčastěji odstraňují chemikáliemi nebo vypalováním, ale také chirurgicky či laserem. Avšak tkáň by měla být vždy odeslána na biopsii.

Poslední laserová metoda se jeví jako nejefektivnější a čím dal více používanější. Přesto je tento proces pro pacienta poměrně nekomfortní a vyžaduje rekonvalescenci.

Pokud chcete nejdříve vyzkoušet přírodní cestu k odstranění genitálních bradavic, pomohou přípravky s aloe vera, tea tree oilem, účinná již zmíněná koupel z řebříčku. Je vhodné posílit imunitu, například přímo určený produktem pro muže Primulus. Avšak nepodceňujte tento vir a raději navštivte lékaře.

  • Indonal – potravní doplněk
  • Tea Tree olej
  • Slabý roztok hypermanganu
  • Aloe Vera
  • Bylinná koupel z řebříčku

Jak probíhá vyšetření kondylomata neboli genitálních bradavic

S tímto typem onemocnění zajděte přímo ke kožnímu lékaři nebo nebo k dermatovenerologovi. Ti však většinou odeberou kousek tkáně a nechají provést histologické vyšetření neboli biopsii. Na základě výsledků, lékař určí případnou léčbu.

Následná léčba kondylomata spadá do 3 kategorií:

  • preparáty na zničení tkáně bradavic (Podocon, Podofin, Flouroacryl)
  • chirurgické odstranění (odříznutí, laser, zamražení)
  • biologická léčba zaměřená na příčinu vzniku virového onemocnění

Lékaři mohou také předepsat Imiquimod krém (známý po názvem ALDARA) a Kyselinu trichloroctovou. Jak se vypořádávají s léčbou kondylomata například v zahraničí se můžete dozvědět v zahraničním článku.

Jak probíhá fyzická léčba genitálních bradavic na penisu

Jak již bylo řešeno, genitální bradavice u mužů, se nejčastěji objevují na penisu. K fyzickému odstranění bradavice na penisu se nejčastěji využívá chlad, horko, operativní vyjmutí skalpelem nebo laserem.

Bohužel v těchto případech, se mají tendenci genitální bradavice na penis vracet, protože virus HPV je přítomen v okolních buňkách kůže.

Je možné odstranit genitální bradavici na penisu pomocí kryoterapie?

Kryoterapii se nejčastěji využívá na méně rozsáhlé výskyty. V kryoterapii se používá tekutý dusík, nebo zařízení zvané kryo-sonda. Touto metodou dochází ke zmražení tkáně bradavic a ty se pak samy odloupnou.

Kryoterapie je poměrně levná metoda, nevyžadující anestetiku, která většinou nezanechá výrazné jizvy jako při použití skalpelu.

Jak na prevenci kondylomata

Hlavní prevencí proti genitálním bradavicím je sexuální abstinence. Což si zřejmě dokáže představit, jen málo kdo. Bohužel, ani kondom není na 100% spolehlivá ochrana proti tomuto pohlavnímu onemocnění viru.

Hlavním důvodem je, že vir se vyskytuje i v oblastech, které sexu nejsou kondomem zcela zakryty. Zevní rodidla ženy a kořen penisu jsou i s kondomem nechráněny, a tedy náchylné k přenosu.

Jak na zdraví u mužů? Jedinečné rady pro každý věk

Jak již bylo na začátku řečeno, kondylomata mají mnohdy i velmi dlouho inkubační dobu, takže nositel nemusí být roky patrný.

Zřejmě nejzákladnější prevencí je sex se stálým partnerem, očkování a dodržování kvalitní hygieny. Pokud se projeví genitální bradavice u jednoho z partnerů, je vhodné, aby druhý z páru také podstoupil vyšetření.

Genitální bradavice a očkování

Jako prevence se v dnešní době lze očkovat, avšak ne ve všech případech. Samozřejmě je nezbytné vše se svým lékařem konzultovat, aby dle diagnostiky určil jakou vakcínu použít.

V dnešní době jsou v ČR dostupné dvě různé vakcíny, které působí pouze proti určitým typům papilomavirů. Jedná se o Cervarix a Silgard. Obě vakcíny se od sebe liší svými účinky, lékař by měl proto pacientovi doporučit tu, která pro něj bude vhodnější. Bohužel, proti méně častým typům HPV žádné očkování neexistuje.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta