Aminokyselina L-arginin: zlepšení erekce a sexuální výkonnosti

Problémy s erekcí nejsou náhodné. Ukazuje se, že kromě našeho stáří souvisí kvalita erekce například také s naší kondicí, a to jak psychickou, tak fyzickou.

Mít kvalitní erekci znamená, mít vyváženou a zdravou stravu, stejně jako dostatek pohybu. Jenže v současném světě není snadné žít předpisově. Proto existují látky, které zlepší vaši kvalitu erekce a pomohou vám, pokud máte poruchy erekce.

Co je L-arginin?

Přestože název zní tajemně, jedná se o zcela přirozenou látku. Například od některých syntetických látek, které našemu tělu nejsou vlastní, jako je třeba sildenafil nebo avanafil, je L-arginin zcela přírodní aminokyselina.

Vítěz testů roku 2020, 2021, 2022 a 2023 na zlepšení erekce   

Přirozeně se vyskytuje v našem těle a zastává důležitou roli fyziologických procesů. Bez L-argininu bychom nemohli žít, proto je důležitý, kromě jiného má přímý vliv na kvalitu naší erekce.

Aminokyselina L-arginin se podílí na regulaci krevního tlaku a průchodnosti cév, je prekurzorem oxidu dusnatého, který rozšiřuje cévy. Oxid dusnatý se s oblibou využívá například u silových sportů, protože lépe prokrvené svaly zvládají větší zátěž. A protože topořivá tělíska v penisu jsou také svaly, účinkuje v tomto případě.

L-arginin si ovšem tělo neumí samo vytvořit, proto je vhodné ho doplňovat suplementy, a to například v případě erektilní dysfunkce.

Pro koho je aminokyselina L-arginin vhodná?

Zjednodušeně by se dalo říct, že L-arginin je vhodný pro všechny, kteří chtějí zlepšit svůj fyzický výkon, tedy i sexuální. L-arginin se vám tak do jisté míry vyplatí užívat, i pokud problémy s erekcí netrpíte – má prokazatelnou možnost zlepšit váš sexuální výkon.

Zlepšení sexuálního výkonu můžete dosáhnout i jinak, podívejte se, jak erekce funguje a jak zlepšit váš sexuální výkon.

Oproti tomu se ale rozhodně hodí, pokud trpíte problematickou erekcí nebo přímo erektilní dysfunkcí. Aminokyselina L-arginin svým účinkem přímo zlepšuje erekci a pomáhá překonat poruchy erekce.

Výhodou samozřejmě je, že L-arginin si můžete pořídit bez lékařského předpisu jako doplněk stravy. Právě v současné době se s L-argininem stále více experimentuje a zkoumá se, pro jaké formy erektilní dysfunkce je vhodný.

Jak L-arginin funguje a jeho hlavní výhody

Jak L-arginin funguje a jeho hlavní výhody

Jak L-arginin funguje – výhody a účinky

Jak už jsme napověděli, aminokyselina L-arginin funguje tak, že se v těle mění na oxid dusnatý (NO), ten přímo působí na cévy a umožňuje jim rozšiřovat se. Díky tomu se výrazně zvýší průtok krve a snižuje se krevní tlak.

Studie také ukazují, že právě to má vliv na zlepšení erekce a L-arginin tak napomáhá léčit erektilní dysfunkci. Jestliže je oxidu dusnatého v organismu příliš málo, nedochází k dobrému proudění krve a do penisu se tak může dostávat méně krve. L-arginin má ale i další hodnotné účinky.

 • Podporuje kvalitní a silnou erekci, protože se do penisu dostane více krve a lépe proudí cévami.
 • pozitivní vliv na zvýšení fyzického výkonu, tedy zlepší i váš sexuální výkon.
 • Snižuje únavu, to má také vliv na erekci, protože pokud jste unaveni, dosahujete erekce mnohem hůř.
 • Díky lepšímu proudění krve v rozšířených cévách se snižuje krevní tlak.
 • pozitivní vliv na funkci imunitního systému.

Problémy s erekcí mohou být způsobeny také věkem. Podívejte se, co se může stát, když u muže nastane přechod neboli andropauza.

Jak do těla dostat více aminokyseliny L-arginin?

Výhody a účinky L-argininu jsou výborné. Jenže jak do těla L-arginin dostat? Možností je více. Nejjednodušším způsobem jsou různé doplňky stravy s obsahem L-argininu. Pokud ale chcete vyřešit poruchy erekce, sáhněte raději po přípravcích na podporu erekce, které L-arginin obsahují. Kromě něho totiž obsahují i další prospěšné látky, které podpoří vaši erekci.

Navíc je možné L-arginin dostat do organismu také úpravou vašeho jídelníčku. Ne nadarmo se říká, že vaši erekci může klidně zlepšit pouhá úprava životosprávy. Jednoduše do svého jídelníčku zařaďte potraviny, které L-arginin obsahují. Obecně jsou to potraviny bohaté na bílkoviny, jako je třeba maso. Na druhou stranu ho najdeme také v mléčných produktech nebo ořeších a semínkách.

 • Hovězí, vepřové a kuřecí maso
 • Ryby a mořské plody, zejména treska a sleď
 • Mléčné produkty, jako je sýr a jogurt
 • Vajíčka připravená na různé způsoby
 • Ořechy, jako třeba vlašské, lískové ořechy nebo mandle

Existují ale i další potraviny, které zase obsahují jiné látky podporující erekci. Podívejte se na 7 potravin na erekci, které musíte vyzkoušet.

Jak na správné užívání L-argininu?

Jak na správné užívání L-argininu?

Užívání L-argininu

Aminokyselinu L-arginin je vhodné dávkovat vždy podle návodu, který je na obalu produktu. Dodržujte toto uvedené dávkování i doporučenou denní dávku. Nejčastěji se setkáte s L-argininem ve formě prášku.

V případě doplňků stravy na erekci s obsahem L-argininu jsou to tabletky. Ty mají výhodu v tom, že dávkování L-argininu a jeho užívání touto formou je nejsnazší. Tablety se jednoduše zapijí dostatečným množstvím čisté vody a dobře se odměřuje i dávka. Další výhodou je, že při tomto užívání necítíte chuť L-argininu.

Prášek se užívá o něco složitěji, ale také to není obtížné. Jednoduše ho rozmícháte ve vodě, nebo raději v nějakém nápoji s příchutí, abyste zakryli chuť L-argininu. Ideálně L-arginin užívejte asi 30 minut před sexem. Jeho účinky jsou sice dlouhodobé, ale křivka účinnosti výrazně klesá asi po 2 hodinách od užití.

TIP: Hledáte účinný přípravek na podporu erekce a výkonnosti? Pak se podívejte na recenze ******

Dávkování L-argininu

Dodržujte doporučené dávkování L-argininu podle údajů na etiketě produktu. Obecně se ale uvádí, že doporučená dávka této aminokyseliny je od 3 do 6 gramů za den. Doporučené dávkování nepřekračujte, jinak se u vás mohou objevit nežádoucí účinky.

Jaké jsou nežádoucí účinky L-argininu?

Jaké jsou nežádoucí účinky L-argininu?

Nežádoucí účinky L-argininu

Jestliže to s dávkou L-argininu přeženete, mohou se u vás objevit nežádoucí účinky. Sice vás naštěstí nijak neohrozí na životě, ale mohou vás dostat do stavu, kdy vám bude dost špatně a budete skoro nepoužitelní – tedy pravý opak, kterého chcete dosáhnout. Jaké jsou možné nežádoucí účinky při příliš vysoké dávce?

 • Bolest hlavy
 • Nadýmání a zácpa
 • Trávicí obtíže a průjem
 • Změny chuti až nechutenství
 • Nervozita a podrážděnost
 • Změny krevního tlaku

Co vás o L-argininu nejvíc zajímá?

Co když L-arginin neúčinkuje, jak jsem čekal?

Může se stát, že máte větší rezistenci na L-arginin, než je průměr v populaci. Některé studie odhalily, že u části se účinky snižovaly a u některých jedinců neúčinkoval vůbec. Nicméně to nastává výjimečně. Pokud L-arginin neúčinkuje a můžete ještě zvýšit dávku do 6 až 7 gramů, udělejte to.

Mohu kombinovat L-arginin s alkoholem?

Protože je aminokyselina L-arginin přirozená, kombinace s alkoholem ji nijak nevadí. Problém je ale u erekce, protože alkohol prokazatelně zhoršuje kvalitu erekce. Tím se tedy snižuje i účinnost L-argininu, i když nepřímo.

Pro koho není užívání L-argininu vhodné?

Užívání L-argininu omezte, pokud se léčíte s nějakým onemocněním srdce nebo cév, případně máte zvýšené riziko těchto problémů. Stejně tak není vhodný pro osoby, které mají astma.

Kdy je lepší užívání konzultovat s lékařem?

Vždy, když si nebudete jisti jeho užíváním. Například pokud už máte léky na erekci, které vám lékař předepsal, je vždy lepší užívání doplňků stravy se stejným účinkem raději konzultovat s lékařem. Zvyšuje se například riziko předávkování nebo kontraindikace.

Je L-arginin dostupný bez předpisu?

Ano, aminokyselina L-arginin je k dostání bez lékařského předpisu. Doplňky stravy s obsahem L-argininu nebo čistý L-arginin koupíte například v lékárnách nebo různě na internetu – doporučujeme specializované e-shopy nebo prodejny.

Získejte od nás něco ZDARMA

E-book ZDARMA: 4 Premium cviky na penisZískejte od nás ZDARMA E-book se 4 cviky na penis, které jsme pro vás stáhli z naší hlavní knihy.

S cviky na penis můžete dosahovat kvalitních výsledků a to bez další investic do produktů.

Cviky si především získali přízeň u našich čtenářů.

Odesláním souhlasíte s tím, že obdržíte marketinkový materiál a zároveň souhlasíte s našimi zásady o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

TIP na zlepšení erekce

E-book: Metody na zlepšení erekce

TOP produkt na zlepšení erekce - Proerecta